Hp pavillion dv2410et ses sistemimi tanımıyor

volkansari
28-12-2007, 02:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Hp pavillion dv2410et marka laptopumdan ses çıkıyor fakat ses sistemimi tanımıyor kafayı yiycem..hiç takmıyorum gibi sanki..arkadaşlar biraz extrem ve teknik çözümler arar ve önerirseniz sevinirim... çünkü çok şey denedim ben.. bilen varsa allah rızası için bi bağlantı kursun benle. daha detaylı anlatıyım olayı..
volkansari@msn.com

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 29 Aralık 2007 15:21
jeomania
28-12-2007, 07:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

ses sistemin kaç girişli ve şimdiye kadar neler denedin çok şey derken? söylersen bize daha iyi olur. ayrıca burdan oraya çok fazlada extreme çözümler söyleyemeyiz sizin ve bilgisayarınızın sağlığı için

volkansari
28-12-2007, 16:31   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

ya arkadaşım bilgisarın içinde denetim masasında ses ve donanimde ses aygıtlarını yönet sekmesinde gereken herşeyi denedim ...sürücülerimi güncelledim..ama olmadı. ses sistemim 3 girişi var ... fakat olay ses sistemi değil..küçük kulaklığı bile tanımıyor. pc sanki bişeyt takmıyorum...Zonk

jeomania
29-12-2007, 14:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

arkadaşım! önce bir sakin olacaksın yoksa benden yardım alamazsın... şimdi söyle bakalım kulaklık veya başka sağlamlığına emin olduğun bir stereo hoparlor taktığında, laptobun dahili hoparlorlerinden ses kesiliyor mu

volkansari
29-12-2007, 21:39   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

hayır ses kesilmiyor sanki hiç takmıyormuşum gibi...

jeomania
31-12-2007, 04:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

normalde kulaklık takınca dahili hoparlorlerin default olarak kapanması lazım. eğer biosta bunla ilgili bir ayar yoksa veya denetim masasından kapatıp açtınmı bunu da bilmiyoruz bu nedenle emin olmak için pcyi formatla. sonrada driverleri usulüne uygun yukle..(örneğin bazı modellerde driver kurunca hoparloru ilk taktığında tanıyor.. böyle bir hareket var mı yok mu ona da bak) eğer ses çıkışları yine çalışmazsa veya hoparlorleri taktığına dair hiçbir şekilde bir işaret yoksa donanımsal arıza vardır. servise gitmelisin.. jacklar değişecek