HP ve Acer arasında kararsız kaldım

MerSIRIUS
29-07-2009, 17:14   |  #26  
MerSIRIUS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
240 mesaj

Acer ı tercih etmelsin bence dha uzun kullanman açısından bir de acer ın dha iyi alternatifelrini ara hp den dha iyisini bulacağına eminim.........

MerSIRIUS
29-07-2009, 17:17   |  #27  
MerSIRIUS avatarı
Yıllanmış Üye
240 mesaj
Alıntı: permanent  
Bende olaya farklı bir gireyim.Ne fiyat nede performans.Onları zaten kafanda ayarlamışsındır.
Ben hemen hemen bütün markaların teknik destekleriyle muhatap olmuşumdur.
Ama şu ana kadar hp gecen bir marka tanımadım.
ne toshiba ne acer  ne fujitsu siemens nede datron v.s. çoğu ile görüştüm.O yüzden sana teknik destek olarak seni yarı yolda bırakmayacak marka olan hp yi öneririm.
ve şuna hp de şahit oldum.
 - Garantisinin bitmesine 1-2 ay varken şirkette bir laptop bozuldu ve açılmıyor.
hp ye gönderdik.Adamların yaptığı iş : hdd + batarya + şarj cihazı değişti.Temizliği bakımı yapıldı+sisitem kuruldu  ve gönderildi.Hala çalışıyor ve hiç bir sorun yok.

- Hp 3055 yazıcımın üst obb(otomatik belge besleyici) kapağı yanlışlıkla bizde kalmış.Bizde gönderdik biliyoruz.adamları arıyorum bulamıyorlar.Bende gönderdim zannediyorum.Meğerse kargoda bişey olur diye çıkartıp koymuşum çekmeceme.Adamlar aradı aradı bulamadı.Akşam üstü beni arıyorlar.Beyefendi kusura bakmayın biz bulamadık ama yazıcı ile beraber o kapağın sıfırında gönderiyoruz.Dedimki gerek yok bendeymiş.Asıl siz kusura bakmayın
v.s. v.s. arttırabilriirm.
Neyse çenem düşmeden bitireyim.:)) Herkese kolay

Acer konusunda yanılıyorsun  ben hp kullanan arkadaşımı biliyorum birde bende bir zamanlar eski bir acer vardı taş gibi laptop tı arkadaşımınki ise yeni alınmış HP benimkine imreniordu şimdi gitti Acer aldı çok daha memnun şunu söyliyim HP müşteri hizmetleri ve reklam konusunda Acer ı geçebilir ama sağlamlık konsunda Acer .............

Son Düzenleme: MerSIRIUS ~ 29 Temmuz 2009 17:20
arasad
31-07-2009, 01:57   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj

Bi sürü leptop arasından çoğunu eleyerek şu 2si arasında kaldım ve bu 2si dışında fikrim değişmeyecek Gülümseme 

1) Satellite P305-S8919  TOSHIBA   (17.1'inc,  2.66 GHz, 6 MB , 5400 Rpm HDD, 4650 1gb, Blu-Ray 'yok', Bluetooth)

2) Pavilion HDX18T-1085US            (18.4'inc,  2.53 GHz, 3 MB , 7200 Rpm HDD, 9600 512mb, Blu-Ray,  Bluetooth 'yok sanırım' )

HDD Performans bakımından fark ettirir mi yani sadece veri taşıma okuma hızı mı yavaş olur?

Eğer HDD hızı fazla önemli değilse hiç düşünmeden Satellite P305-S8919 almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..

.

Son Düzenleme: arasad ~ 31 Temmuz 2009 02:09
Süleyman.
31-07-2009, 11:12   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: arasad  
Bi sürü leptop arasından çoğunu eleyerek şu 2si arasında kaldım ve bu 2si dışında fikrim değişmeyecek Gülümseme 

1) Satellite P305-S8919  TOSHIBA   (17.1'inc,  2.66 GHz, 6 MB , 5400 Rpm HDD, 4650 1gb, Blu-Ray 'yok', Bluetooth)

2) Pavilion HDX18T-1085US            (18.4'inc,  2.53 GHz, 3 MB , 7200 Rpm HDD, 9600 512mb, Blu-Ray,  Bluetooth 'yok sanırım' )

HDD Performans bakımından fark ettirir mi yani sadece veri taşıma okuma hızı mı yavaş olur?

Eğer HDD hızı fazla önemli değilse hiç düşünmeden Satellite P305-S8919 almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..

.

Kesinlikle Toshiba, hiç tereddüte dahi gerek yok. Fakat var mı Türkiye'de? Ne kadar?

arasad
31-07-2009, 11:38   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj

http://www.[spam].com.tr/Satellite_P305-S8919-TOSHIBA-DUNYASI,10085.html#urun_detay_div
  (istanbu-l-bilişi-m) de var.  2.300TL nakit fiyatı.

Bide şu HDD hızı ne farkettirir??

.

Son Düzenleme: arasad ~ 31 Temmuz 2009 11:39
Süleyman.
31-07-2009, 11:48   |  #31  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
http://www.[spam].com.tr/Satellite_P305-S8919-TOSHIBA-DUNYASI,10085.html#urun_detay_div
  (istanbu-l-bilişi-m) de var.  2.300TL nakit fiyatı.

Bide şu HDD hızı ne farkettirir??

.

Maalesef hevesinizi kursağınızda bırakacağım ama o bilgisayar yoktur Türkiye'de. O firma öyle cins bir firma işte. Listesine olan olmayan bütün ürünleri koyuyor, siz sorduğunuzda da "Ondan kalmadı, yeni bitti abi ama şunu verelim diyorlar." Zaten o fiyata o özelliklerde Toshiba Türkiye'de olmaz.

Zaten firmanın elemanlarının forumda da saçma sapan önerilerde(!) bulunması nedeniyle yedi o "spam" damgasını. Siz yine de arayıp sorun bakalım ama ben hiç iyimser değilim bu konuda.

arasad
31-07-2009, 12:02   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj

HDX18T  için de aynı şey oldu hiç bi ürün kalmadı efendiim elimzde dediler..

Arıcam bugun tekrar, eğer bulabilirsem şu hdd hızı ne farketcek bi bilginiz var mı??

.

Süleyman.
31-07-2009, 12:10   |  #33  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
HDX18T  için de aynı şey oldu hiç bi ürün kalmadı efendiim elimzde dediler..

Arıcam bugun tekrar, eğer bulabilirsem şu hdd hızı ne farketcek bi bilginiz var mı??

.

O firma öyle işte. Nasıl bir zihniyetse... Yoksa HP ve Acer'da mı onların sitesindendi? :(            :)

Sabit disk hızı öyle dramatik performans farkına sebep olmaz. Siz model bulursanız değerlendirelim.

15,4-15,6 veya 16 inç kategorisinde özellikle epeyce ucuzlayan iyi modeller var. Düşünmez misiniz?

karlahal
31-07-2009, 15:16   |  #34  
Üye
74 mesaj

acer - HP den marka sorunsa HP seçerim ben...

Banned
31-07-2009, 20:37   |  #35  
Banlandı
43 mesaj

Ben kesinlikle 1080US diyorum. HP diğer modele tartışmasız fark atar. Ben bu modele muadil bir cihaz daha ekliyorum.

Pavilion DV7-2040US HP DÜNYASI 
İŞLEMCİ:  Intel Core 2 Quad 2.00 GHz. 6 MB Cache Bellek Q9000 İşlemci
RAM:  4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD:  500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ:  DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI:  ATI Mobility Radeon HD 4650 Max 2790 MB Ekran Kartı

ATI Mobility Radeon HD 4650 Max 2790 MB Ekran Kartı
500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
Microsoft Windows Vista Home Premium Tr/Ing (64 Bit)

http://www.idealfiyatrehberi.com ... T-2040US-74775.html

sanalhane
29-08-2009, 04:17   |  #36  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Maalesef hevesinizi kursağınızda bırakacağım ama o bilgisayar yoktur Türkiye'de. O firma öyle cins bir firma işte. Listesine olan olmayan bütün ürünleri koyuyor, siz sorduğunuzda da "Ondan kalmadı, yeni bitti abi ama şunu verelim diyorlar." Zaten o fiyata o özelliklerde Toshiba Türkiye'de olmaz.

Zaten firmanın elemanlarının forumda da saçma sapan önerilerde(!) bulunması nedeniyle yedi o "spam" damgasını. Siz yine de arayıp sorun bakalım ama ben hiç iyimser değilim bu konuda.

arkadaşım o firma hiçde cins değil makineler yurt dışından geldiği için ondan kalmadı diyorlar stoklara giriş tarihini söylüyorlar istersen ön ödeme yapıp ayırttırabiliyosun çünkü makinelergelmeden satılmış oluyor
şu an bu yorumu da İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş den almış olduğum satellite p305-s8919 ile yazıorum.
iyice araştırmadan ön yargı ile yaklaşmayın  

Süleyman.
30-08-2009, 03:09   |  #37  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: sanalhane  
 arkadaşım o firma hiçde cins değil makineler yurt dışından geldiği için ondan kalmadı diyorlar stoklara giriş tarihini söylüyorlar istersen ön ödeme yapıp ayırttırabiliyosun çünkü makinelergelmeden satılmış oluyor
şu an bu yorumu da İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş den almış olduğum satellite p305-s8919 ile yazıorum.
Ben ne zamandır takip ediyorum. Nedense hiçbir zaman stoklara girmeyip de vitrinde boy gösteren bir sürü model bulunuyor. En çok da ilk başlarda kek gibi bu firmanın portföyünde hiçbir zaman olmayan ürünlerini önerdiğim günlerde insanları firmanın kalitesizliği yüzünden yanılttığıma yanarım. Diğer firmalar firma değil mi yoksa, adamların stoklarında bir ürün yoksa anında görebiliyorsunuz stoklarında olmadığını.

Araştırma mı? Görünen köy kılavuz istemiyor, meydanda durum. Bu ticaret ahlakı bana göre sıfır olan firma, forumda bu şekilde sırf reklam amaçlı saçma sapan mesajlar atmaya devam ettikçe ve diğerleri gibi bir standart yakalamadıkça benim "önyargım" asla değişmeyecek ve bu forumda denk geldikçe her zaman bu firmanın kötü ve art niyetli olduğunu ifade edeceğim.

İstanbul Bilişim A. Ş. imiş. Sevsinler...

Ekleme: Madem firma reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığını güdüyor. Bizde küçük bir arama motoru optimizasyonu yapalım, firma daha iyi tanınsın.

Anahtar kelimeler: İstanbul Bilişim, notebook, dizüstü bilgisayar, laptop, kalite, Türkiye'nin en büyük showroom'u, sony dünyası, toshiba dünyası, samsung dünyası, hp dünyası, notebook dünyası.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 30 Ağustos 2009 04:05
Ahmet_79
30-08-2009, 04:40   |  #38  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Ne demek makineler yurt dışından geliyor:S

Diğer firmalar İstanbul sebze halinden getirtmiyor herhalde, hepsinin geldiği yer aynı,
Ayrıca ön yargı filan değil, bunu hak ettiği için linkleri spam olarak algılanıyor sizin pek muhterem fimanızın,
Elemanları her gün başka başka nick lerle siteye üye olup ilgisiz alakasız öneriler ile firmanın reklamını yapıyor,

ee kusura bakmayın ama bizde bunları yemiyoruz maalesef...

sanalhane
30-08-2009, 05:15   |  #39  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Ahmet_79  

Diğer firmalar İstanbul sebze halinden getirtmiyor herhalde, hepsinin geldiği yer aynı,
Ayrıca ön yargı filan değil, bunu hak ettiği için linkleri spam olarak algılanıyor sizin pek muhterem fimanızın,
Elemanları her gün başka başka nick lerle siteye üye olup ilgisiz alakasız öneriler ile firmanın reklamını yapıyor,

sanalhane
30-08-2009, 05:18   |  #40  
Taze Üye
4 mesaj

ben elemanı felan değilim [spam] a.s nin ara bakalım google da satellite p305 s8919 modelini kaç tane türk sitede bulabileceksin. bu modelin satışı turkiyede yok o nedenle yurt dışından getiriliyor dedim. sen bi araştır başka bi türk firmasında bu fiyata (2,280 tl) varsa haber et

Süleyman.
30-08-2009, 12:15   |  #41  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
ben elemanı felan değilim [spam] a.s nin ara bakalım google da satellite p305 s8919 modelini kaç tane türk sitede bulabileceksin. bu modelin satışı turkiyede yok o nedenle yurt dışından getiriliyor dedim. sen bi araştır başka bi türk firmasında bu fiyata (2,280 tl) varsa haber
Ortağı mısınız firmanın?

Ahmet_79
30-08-2009, 12:32   |  #42  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj
ben elemanı felan değilim [spam] a.s nin ara bakalım google da satellite p305 s8919 modelini kaç tane türk sitede bulabileceksin. bu modelin satışı turkiyede yok o nedenle yurt dışından getiriliyor dedim. sen bi araştır başka bi türk firmasında bu fiyata (2,280 tl) varsa haber
Hangi firmanın neyi kaça sattığını az çok bilirim merak etmeyin,

sattığnız bütün kazık modellerin yanında bir tane uygun ürün satmak marifet olmasa gerek,

Ha bu ara da arayıp bir sor bakalım stokların da var mı yoksa aynı diğer modellerdeki gibi, elimizde kalmadı size başka bir model verelim mi deniyor;)

StyleALP
30-08-2009, 14:40   |  #43  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Bu belirttiğiniz iki marka / model arasında tercihim kesinlikle HP olur. Kesinlikle HP 'yi tercih etmenizi öneriyorum. Gerek özellikler gerek teknik servis olsun her zaman kalitede ödün vermiyorlar.

sanalhane
01-09-2009, 05:39   |  #44  
Taze Üye
4 mesaj
Hangi firmanın neyi kaça sattığını az çok bilirim merak etmeyin,

sattığnız bütün kazık modellerin yanında bir tane uygun ürün satmak marifet olmasa gerek,

Ha bu ara da arayıp bir sor bakalım stokların da var mı yoksa aynı diğer modellerdeki gibi, elimizde kalmadı size başka bir model verelim mi deniyor;)

benim burda amacım illa gidin ordan alın değil.ben arayıp 3 model sordum 2 si sony vaio 1 si toshiba satellite p305-s8919 idi. stoklarımızda yok dediler ve yonelttiğim soru şu idi stoklarınıza ne zamn girer. verdikleri cevap toshiba 10 gün sonra sony vaio 1. model 3 hafta sonra sony vaio 2. model 4 hafta sonra stoklarımız giriş yapacaktır. benim cevabım teşekkürler iyi günler ve ben bu konuşmadan 2 gün sonra ön sipariş verdim. soyledikleri zaman da da makine elime ulaştı. gösterdikleri ilgiyede çok tesekkur ederim.

ve sen şunu hala anlayamıyorsun ben o firmanın eleanı felan değilim bunu ilk önce bi anla arkadaşım.
ve kazık ürün satıyorlarsa alma uygun olan varsa onu tercih et yoksa da başka firmalardan al.

bu arada konu sahibi arkadaşım toshiba yı almanı tavsiye ederim ben kullanıyorum çok da memnunum
saygılar.

vampidi
06-09-2009, 22:20   |  #45  
Taze Üye
9 mesaj

Pavilion HDX16T-1200US  HP DÜNYASIİŞLEMCİ:  Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHZ 2.13 GHz. 3 MB Cache P7450  İşlemci
                                                                                                                                     RAM:  4 GB DDR2 800 Mhz. (Max. 4 GB) Ram
                                                                                                                                     HDD:  320 GB  SATA (7200 Rpm) HDD
                                                                                                                                     OPTİK SÜRÜCÜ:  DVD-RW Double Layer
                                                                                                                                     EKRAN KARTI:  NVIDIA® GeForce® 9600M GT Max. 2280MB  Ekran Kartı

DVD-RW Double Layer       
 NVIDIA® GeForce® 9600M GT Max. 2280MB Ekran Kartı       
 Microsoft Windows® Vista Home Premium İng-Tr (64 Bit)

_wxyz_
23-12-2009, 01:29   |  #46  
Taze Üye
7 mesaj

ya dostum hangi bilgisayarı aldın en son yazsaydın ya merakla okudum sonuna kadar ama yazmamıssın yaa..:(

Dark_Stone_03
23-12-2009, 15:49   |  #47  
Dark_Stone_03 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

Hp yi öneriyorum arkadasım bikac arkadasımda acer var ve hiç memnun deıller bende hp kullanıyorum karar senin

_wxyz_
23-12-2009, 20:56   |  #48  
Taze Üye
7 mesaj

bu acer den neden millet bu kadar şikayetçi yaa :) :)
teknik servis felan kötü sanırım?...:S