Htc Akıllı Telefon Pazarında Uçuşa Geçti!

burakalps
15-06-2011, 13:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Son dönemin en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Htc, artık büyümekle kalmıyor uçuşa geçti bile...

Akıllı telefon pazarının en büyük paylarından birine sahip olan Htc, yaptığı açıklamada bu yıl içerisindeki satış gelirini, 2010'a oranla %100'den daha fazla artırdığını duyurdu.Bu başarısının büyük bir kısmını kuşkusuz Google'ın geliştirmiş olduğu Android mobil işletim sistemine borçlu olmaktadır.

Yapılan hesaplamalara göre ise Htc, 2011 Mayıs ayında 1.42 milyar dolarlık satış yaptığı belirtti.Bir yıl önceki satış gelirine bakılır ise 700 milyon dolar olduğu görülmektedir ve geçen yıla oranla çok muazzam derecede bir gelir artışı olmuştur.

Htc'nin son dönemlerde çıkarmış olduğu olduğu akıllı telefonlarının büyük çoğunlunun Android işletim sistemine sahip olması, donanımsal olarak birçok cep üreticisinin akıllı telefonlarından daha iyi oluşu ve bu telefonların yapılan incelemelerde neredeyse herkes tarafından tam not alması firmanın bu başarısına ulaşmasındaki en büyük etkenlerden olmaktadır.

Kaynak: forumandroid.org

konukulas
15-06-2011, 14:22   |  #2  
Taze Üye
6 mesaj

Android işletim sistemini öğrenmek istiyorsanız yada kendinizi bir takım kodlarla geliştirmek istiyorsanız. Merhaba Android kitabını tavsiye ediyorum. Java kodları gerçekten süper anlatılmış.

microfrost
15-06-2011, 15:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Yalan değil, gerçekten kaliteli smartphone'lar üretiyorlar. Ama LG'nin Optimus Black gibi bir silahı varken lider olmaları çok zor.

burakalps
15-06-2011, 18:00   |  #4  
OP Taze Üye
15 mesaj

Şuan da Lg'nin amiral gemisi olan P990 (2x) modeli bile Htc Sensation'dan daha düşük donanımsal ve yazılımsal özelliklere sahip olmakta.

microfrost
16-06-2011, 10:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Çift çekirdekli işlemciye karşılık 1,2 GHz'lik işlemci
IPS ekrana karşılık S-LCD ekran
HDMI port'a karşılık hiçbir şey
1,3 MP'lik ön kameraya karşılık hiçbir şey

Evet HTC Sensation hakkaten LG Optimus 2X'ten çok daha iyi bir smartphone'muş (!)  biraz daha araştırma yapıp öyle yazmanı öneririm :)

burakalps
17-06-2011, 12:17   |  #6  
OP Taze Üye
15 mesaj

Htc Sensation                                             LG Optimus 2x

1.2 Ghz Dual-Core (Qualcomm)                   1 Ghz Dual-Core (Tegra 2)
768 Mb Ram                                              512 Mb Ram
qHD Ekran (540*960)                                 Super Amoled (480*800)
2.3 Gingerbread                                         2.2 Froyo
4.3" S-Lcd Ekran                                        4.0" IPS Lcd Ekran
2. Kamera Vga                                           2. Kamera 1.3 Mp
HDMI Yok                                                   HDMI Var

Sizce bir telefonu üst düzey olmasında işlemci, ram ve ekran mı önemli yoksa ön kamera ve HDMI mı ? Bir araştırma yapmışsınız ve benim söylediklerimin yalandan ibaret olduğu söylüyorsunuz ve beni kötülüyorsunuz.Bence bu konu pek haklı değilsiniz.

microfrost
17-06-2011, 15:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Sizin söylediğinizin yalan olduğunu kesinlikle kastetmedim yanlış anlamayın lütfen. Siz Ram ve işlemcilere göre konuşuyor olabilirsiniz ama işlemci cinsi Nvidia Tegra olan bir smartphone'u küçümsüyorsunuz hala. Bence 0,3 inch'lik bir fark IPS cinsi ekranı baltalayamaz. Bence HDMI çıkışı olmayan bir gelişmiş smartphone olamaz. Bence ön kamerası halen VGA olan bir ürün yıldız olamaz. Son olarak;

Türkiye'de telefonları teknik detaylar nedeniyle satın alan insan sayısı kaçtır? Kameraların MP özellikleri, HDMI çıkışları, ekranların gelişmişliği insanları daha çok çeker. USA'de olsak ilk yazınıza hiçbir söz edemezdim haklıydınız. Fakar burası Türkiye, kullanıcıların beğeni detayları çok farklı.

celo34
01-07-2011, 14:36   |  #8  
Yeni Üye
28 mesaj

Telefon yanında az kalır htc cihazların yanında : )