HTC: Can sıkan çökmelere yeni güncelleme

CHIP Online
24-01-2009, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

HTC, Touch Diamond modelindeki can sıkan önemli bir hatayı yeni güncellemesi ile giderdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/HTC- ... ncelleme_10604.html

Resimlerle: HTC 'Touch Diamond' cepte çığır açıyor

İş telefonu HTC Touch Diamond sahipleri için şu andan itibaren bir ROM-güncellemesi sunuluyor. Güncelleme Windows Mobile ile çalışan telefonun hoparlörünü iyileştiriyor. Şimdiye kadar cihazın ses çıkışında bazen çökmeler meydana geliyordu. Ayrıca artık bekleme modunda da MMS alınabiliyor, şimdiye kadar bu mümkün değildi. Ayrıca kamera fonksiyonunu açmadan önce çıkan siyah ön izleme resmi de cihazın çökmesine sebep olmuyor.

ROM güncellemesini üreticinin destek web sitesinden indirilebiliyor. Ama dikkat: Güncelleme daha sonra sistemden kaldırılamıyor ve fabrika çıkışı ön yüklü olarak gelen operatör uygulamaları silinebilir.

Tüm konu: HTC: Can sıkan çökmelere yeni güncelleme

Resimlerle: HTC 'Touch Diamond' cepte çığır açıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Güncellemeyi yüklediniz mi?

ebolastik
02-02-2009, 17:34   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ben yükledim, yüklediğime pişman oldum...
100MB lık dosyayı indirdikten sonra kurulum aşaması %99 a kadar geliyor ve bozulmuş setup dosya şeklinde bir uyarı penceresi çıkıyor.
İşin kötüsü çalışan bir ROM kurmazsanız telefonunuza, telefonunuz açılmıyor artık...
Acaba hatalı mı indirdim diye düşünüp iki kez daha indirim kurmayı denedim ama nafile, sonuç aynı...
Mecburen önceden kullandığım eski versiyon ROM'u tekrar indirip telefonuma kurdum...
Silinen telefon rehberimdeki numaralar ve programlarımda yanıma kaldı :(
Eğer şu işlemi yapabilen biri varsa, paylaşırsa memnun olacağım...

Duzeltme:
Aldiginiz makina nerede kayitliysa o ROM guncellemesini indirip kurmaniz gerekiyormus arkadaslar. Bendeki problem, cihazimin asyadan geldigi helde avrupa cihazlari icin olan guncellemeyi kurmayi denemekten kaynaklaniyorumus...

Guncelleme sorunsuz ;)

Son Düzenleme: ebolastik ~ 04 Şubat 2009 14:27