HTC'den tek cümlelik Nokia yorumu!

CHIP Online
10-09-2013, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un Nokia'yı satın alması hakkında ilk yorum, HTC'den geldi. Tabi buna yorum denebilirse...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/htc ... a-yorumu_42473.html

Resimlerle: Windows Phone'lu 9 canavar!

&lt;span style="text-decoration: underline;">Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınması,</span> Windows Phone telefonları üreten üreticilerden henüz bir yankı bulabilmiş değil. İlk açıklama ise, çok kısıtlı oldu. Windows Phone üreticilerinden HTC, konu hakkında yorum yapmaktan çekinirken sadece "durumu değerlendiriyoruz" demekle yetindi.


Pazartesi akşamı "aniden" açıklanan gelişme tüm telefon üreticileri arasında şok yaratırken özellikle Windows Phone telefonları üreten HTC, Huawei ve Samsung için durum daha ciddi bir sorun teşkil ediyor.


HTC, daha çok yakın bir süre önce, kaybettiği pazar payını Windows Phone telefonları üreterek geri kazanmayı ve Windows Phone telefonları konusunda "bir numara" olmayı istediklerini açıklamıştı.


HTC, 8S, 8X ve 8XT olarak üç Windows modeline sahip. Ayrıca popüler telefonu Android'li HTC One'ın Windows Phone sürümünü de üretmek için plan yapıyordu. Bu da Microsoft için önemli bir başarı olacaktı çünkü hayatına Android olarak başlayan HTC One, Windows Phone'a dönüşecekti.


Ancak Windows Phone işletim sisteminin sahibi Microsfot'un artık aynı zamanda Nokia'nın da sahibi olması, iki firmanın "birincilik" için rekabetinin çok uzakta olduğunu gösteriyor. Elbette Nokia'nın "öz evlat" olarak daha büyük avantaja sahip olacağı aşikar. Bu durum da diğer üreticileri endişelendiriyor. Piyasanın, Microsoft-Nokia evliliğine, Google-Motorola Mobility evliliğinden daha sert tepki vereceği hissediliyor.


Samsung, genel olarak Android telefonları ile tanınsa da Windows Phone telefonları da üretiyordu. Huawei de, aynı şekilde, Windows Phone modellerine sahipti. İki firma da yeni gelişme karşısında şimdilik yorum yapmaktan kaçınıyor. Ancak, Microsoft yöneticilerinin "&lt;span style="text-decoration: underline;">diğer üreticileri de seviyoruz ve onlarla ortak çalışmaya devam etmek istiyoruz,</span>" açıklamalarına rağmen üreticilerin bu gelişmeyi "sevinçle" karşılamadıkları çok net görülebiliyor.

Tüm Konu: HTC'den tek cümlelik Nokia yorumu!

Resimlerle: Windows Phone'lu 9 canavar!

Kaynak: www.chip.com.tr