HTC First için yolun sonu çok çabuk geldi!

CHIP Online
15-05-2013, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Büyük bir iddia ile sadece birkaç ay önce piyasaya sürülen bu cep, yolun sonuna çok çabuk geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/htc ... uk-geldi_40369.html

Resimlerle: Facebook, Home ile Android'in içine işliyor!

Facebook ve HTC işbirliğinde geliştirilen HTC First, Facebook Home uygulamasını kullanan ilk telefondu. Uzun süre beklenen ve piyasaya sürüldüğü ilk günlerde büyük ilgi görmesi beklenen telefon kısa süre içinde kıyasıya eleştirilmeye başlandı. Bu ilk günlerde Amerikalı servis sağlayıcı AT&T telefonu iki yıllık sözleşmeyle 99 dolara satıyordu. Ancak şimdi gelen haberler First satışlarından memnun olmayan firmanın artık ümidini yitirdiğini gösteriyor.


Yüklendiği telefonu bir anlamda Facebook telefonuna çeviren Home uygulamasını tanıtmak amacıyla üretilen HTC First, hem uygulamanın aldığı eleştiriler, hem de benzer telefonlara kıyasla zayıf olması nedeniyle beklenen satışları yakalayamadı. AT&T bunun üzerinde önce inanılmaz bir fiyat indirimine gitti: İki yıllık kullanım sözleşmesine imza atanlar &lt;span style="text-decoration: underline;">HTC First'e sadece 0,99 dolar ödeyerek sahip olabiliyordu.</span> Ancak anlaşılan bu önlem de başarısız oldu çünkü firma bir hafta boyunca sadece 15.000 adet HTC First satabildi. Bunun üzerine bütün ümidini yitiren firma, HTC First satışına son verdi.


Daha sonra Android'li başka telefonlara da yüklenebilmesi için Google Play Store'da kullanıma sunulan Facebook Home ilk birkaç gün içinde 500.000 kez indirildi. Ancak kullanıcı tepkilerinin olumlu olduğunu söylemek zor: Ortalama 5 üzerinden 2,2 puan alan uygulama kullanıcıların %50'sinden ancak 1 puan alabildi.

Tüm Konu: HTC First için yolun sonu çok çabuk geldi!

Resimlerle: Facebook, Home ile Android'in içine işliyor!

Kaynak: www.chip.com.tr