HTC One Mini testte!

CHIP Online
02-08-2013, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

HTC One Mini'yi Türkiye'ye gelmeden önce, A'dan Z'ye test ettik! İşte test sonuçları ve fazlası...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/htc-one-mini-testte_41844.html

Resimlerle: Android ceplere bakım

HTC'nin alüminyum tasarımıyla beğenilen amiral gemisi One'ın küçük sürümü HTC One Mini'yi masaya yatırdık. HTC One Mini'nin ekranı ne kadar iyi? Size beklenen performansı verebilecek mi? Peki ya ultrapixel kamerası HTC One'daki kadar iyi mi?


HTC One Mini'nin gövdesinde kullanılan malzemelerin HTC One'dakinden bir eksiği yok. One Mini'yi elimize aldığımızda bize verdiği his, onun HTC One kadar kaliteli olduğuydu. Bununla birlikte HTC One Mini'nin tasarımında bazı farklılıklar da var; polikarbonat çerçeve ve seramik optikler gibi. Bu ek özellikler, HTC One Mini'nin kenarlarını daha duyarlı bir hale getirmiş.


4.3 inç'lik ekrana sahip telefonu taşınabilir boyutları sayesinde tek elle kullanmanız çok kolay. HTC'nin son sürüm Gorilla Glass 3 ile koruduğu HD çözünürlüklü LCD ekran, laboratuvarımızda gerçekleştirdiğimiz testlerde iyi kontrast, parlaklık ve renk aralığı değerleri vermeyi başardı.


HTC One'ı güncelleme yoluyla şu an için en fazla Android 4.2'ye yükseltebiliyorsunuz. HTC One Mini ise kutusundan Android 4.2.2 ile çıkıyor. Dolayısıyla cep Hızlı Ayarlar işlevini kutusundan çıktığı haliyle sunuyor. Hafif bir arayüz olan Sense 5, Android'i haber beslemesi (BlinkFeed) ve Zoe gibi özel işlevlerle zenginleştiriyor. BlinkFeed sayesinde birçok web sitesinden alınan haberleri, bunun yanı sıra Facebook ve Twitter'daki gönderileri ekranda bir araya getirebiliyorsunuz. Zoe ise etkileşimli albümler oluşturmanıza izin veriyor.


Cihazın işlemcisi orta seviye bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 400. One Mini'nin performansı, ağabeyi One kadar müthiş olmasa da herhangi bir takılma ve gecikmeye hiç rastlamadık. Galaxy S4 Mini'yle yaptığımız karşılaştırmada HTC'nin cebinin biraz daha hızlı tepki verdiğini söyleyebiliriz.


Tüm Konu: HTC One Mini testte!

Resimlerle: Android ceplere bakım

Kaynak: www.chip.com.tr