Html, asp mysql kitap konusunda yardım

Banned
14-05-2011, 22:14   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar html, asp, mysql  alanında yazılmış türkçe anlatımı anlaşılır örnekleri anlaşılır kitap arıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. yalnız e- kitap felan istemiyorum bidiğimiz kitap akademik anlamda okutulan kaliteli türden kitaplar.

Son Düzenleme: Banned ~ 14 Mayıs 2011 22:15
Banned
14-05-2011, 23:21   |  #2  
Banlandı
688 mesaj

arkadaşım sana tek tavsiyem yüksel inan ın bir kitabı vardı c# diye yükselen beyinler yayın evi olması lazım ve inan bana sadce c# çöz adam akıllı gerisi nasıl gelicek bak gör artık php javascript asp.net ne istersen böyle ipin ucu gibi geliyor inşallah

Banned
15-05-2011, 13:43   |  #3  
OP Banlandı
558 mesaj

arkadaşım sağol ama ben çok anlamasamda bu programlama dillerinden c plusun html, mysql, asp ile pek bir alakası yok sanırım ben daha çok web sitesi hazırlama bu konuda sıfırdan asp ve mysql ile çalışma bu konuda en derinine kadar anlatacak ama sıfırdan başlayan bir adamın o sıfırlarının başın a bir tane ya da daha fazla 1 koyabilecek bir yazaar ve eser arıyorum ama tabiki bu işin içine c plusda gireceğinden önerin için sağol ama ilk sıralamada yukarıda belirttiğim diller var. hadi forum uzmanları nerede süleyman, adramiti, mustafapc, sakarboy  vs. daha ismini saymayacağım onca uzman erkenden tatile mi girdi destek ve gerçek anşamada önerilerinizi bekliyorum kitap netten alınacağından idefixten felan link verebilirisiniz.

Banned
16-05-2011, 05:37   |  #4  
Banlandı
688 mesaj

o zaman erkan balabanin web tasarim kilavuzu diye icinde fireworks flash html css  div anlicagin yeni teknolojide ne varsa olan kitabini alarak basla daha sonra ise javascript ile php kitaplarini al

Banned
16-05-2011, 16:11   |  #5  
OP Banlandı
558 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
o zaman erkan balabanin web tasarim kilavuzu diye icinde fireworks flash html css  div anlicagin yeni teknolojide ne varsa olan kitabini alarak basla daha sonra ise javascript ile php kitaplarini
kardeş teşekkürler düşüneceğim ama sorması ayıp meslek ne yani bu alanda sanırım gerçekten tecrübeli olmalısın. başka yazar ve kitap önerin var mıdır? ama erkan balaban sanırım bu işte iyi ki pusula yayıncılıkjtan kitabı var.

Banned
17-05-2011, 07:18   |  #6  
Banlandı
688 mesaj

evet bak sana bi tuyo veriym kardesim simdi piyasaya girdigin zaman insanlar hep ezmeye calisiyrlar baskalarini yani uste cikmak icin yok o bilmesin ben bilym diye bu konuda tesekkuru  bana herzaman yardimi dokunan kitaplara ve  hocama borcluyum o yuzden aslinda kitap demek herseydir cunku kimsenin bilmedigiklerini sana kitap ogretiyotr hele ki programcilik mantigini kaptiysan sonu geliyor   Nihat demirli  ve yuksel inanin java script  ve php kitaplari var bunlari almani tavisye ederim  ben programcilik ve web tasarim sektorundeyim umarim yardimim dokunabilmistir  yapamadigin yerler olursa ozelden mesaj at yardim ederim her konuda kardesim SADECE WEB TASARIM DEGIL SQL SERVER C#  ELIMDE YAPTIGIM VE BIR OGRENCININ YAPMAK ISTEDIGI VERITABANLARIYL ILGILI NE VARSA SANA YOLLAYABILIRIM  YANI  NASIL NERDEN BASLAYACAGINI ANLATABILIRIM BENDE ILK ZAMANLAR SENIN GIBIYDIM VE HERZAMAN MISYONUMDUR  (BILGI PAYLASTIKCA COGALIR )

Banned
17-05-2011, 20:11   |  #7  
Banlandı
688 mesaj

mesela sana bir ornek vereyim simddi 15 tane checboxin var ve sen bu 15 checkboxin kontrolunu if else ile yapiyorsun sence bunu if else yerine siwtch mantigiyla mi yapmak daha mantikli yoksa if else ile mi bir tane if else koyarsin diger butun checkboxlarin secilmediginide else if le kontrol edemessin o yuzden en basit ornegi swtich ile yaparsin verecegim ornek ise java ve php c# da degiskenler (int float byte sbyte double short ushort long ulong ) javascriptte var ile php de ise $ dolar isareti ile mesela javascriptte swirtch mantigi ayni if else mantigi ayni checkbox textfield yani button  try catch yani hepsi ayni aslinda senin kafani karsitirmamasi lazim eger swtich case break biliyrosun C# ta javada da ayni php de de ayni yani tek degisen veriyi alma bicimin javada mesela form kontrolu yapicaksin assagida bir formun var formun adi yani
 <form name="form1" method="post" action ="deneme.php">
<input type="text" name="ad" id="adtxt">
bunu javada kontrol etmek icin  
(document.form1.ad.value=="")
{
        alert('ad bos gecilemez')
}

yani degisen hicbirsey yok o yuzden c# ogren gerisi zaten ayni demek istedim

kisa bir ornek daha 

<select name="sec1" id="sec">
<option>Izmir</option>
<option>Istanbul</option>
<option>Ankara</option>
<option>Mersin</option>
</select>

mesala javada bunu kontrol edceksin ne secildiyse onun adini yazicaksin
<script type="text/javascript">

function yaz()
{
        switch(document.form1.sec.selectedindex)

case 0:
        {
                document.write('Izmir secilmistir')
        }
        break;
        case 1:
        {
        alert('istanbul sectiniz')
        }
                case 2:
        {
               var x=confirm('galatasaraylimisinz');
                if(x==true)
                {
                        alert('aferin galatasaraylisin');
                }
                else
                {
                        var b=10;
                        var y=prompt('bir sayi tut');
                        for(y=0;y<b.lenght;y++)
                        {
                                document.write('y = '+ y);
                        }
                }
                window(navigator.systemlanguage);
                windows.location='http://www.google.com';
                document.write('Ankara secilmistir')
        }
        break;
                case 3:
        {
                document.style.body.bgcolor='red';
                document.fgcolor='yellow';
                alert(navigator.appname);
                document.write('Ankara secilmistir');

open('http://www.google.com','google','width=400,height=300');
        }
        break;
}

</script>
</select>

bu sekilde yani ornekler ayni c# gibi hicbir zorlugu yok dedigim gibi mantigi kap gerisi nasil geluiyor bak gporuceksin html de css de div lerde herhangi bir zorluk yok inan bana isteyince hespini yaparsin

Son Düzenleme: stalker35ugh ~ 17 Mayıs 2011 20:13
Banned
17-05-2011, 20:26   |  #8  
OP Banlandı
558 mesaj

hocam sana ne kadar teşekkür etsem azdır belirttiğin kaynakları alacağım. zaten teknoloji ve özellikle bilgisayar sektörü içinde işin ruhunu bile çözmüşsün ve haklısın şimdiye dek tanıdığım programlama alanında iyi kişilerden bırakın kitap tavsiyesi almayı adamlar normal hayatta tek bir bilgi kırıntısı bile kaptırmamak için başkasına ne iş yaptığını bile söylemez, bu bağlamda hem benim için hemde bu konuda kitap arayışı içerisinde olan herkes için bu yazdığın sayfalar ve satırlar yol gösterecektir tekrar teşekkür ederim kolay gelsin.

Banned
18-05-2011, 00:07   |  #9  
Banlandı
688 mesaj

ben de  teşekkürü bir borç bilirim kardeşim senin vesilenle insanlara karşılıksız Allah rızası için yardım etmek fırsatı buluyorum ve insanlar unutmamalıdırlar bu toplumdan eğer birşeyler öğrenmişlerse bu topluma da birşey vermesi gereklidir vermeyenler zaten hayatın rüzgrıyla toz olup gidiyorlar çünkü dinimiz öğretmeye ve öğrenmeye çok önem veriyor Sana bu sektörde bir tiyo vereyim kesinlikle insanların yaptıklarını gözünde büyütme eğer onu sen yapamıyorsan aç kitabı oku anlamadın mı tekrar oku tekrar oku ve inan bana ANLICAKSIN :) BAŞARILAR KARDEŞİM UNUTMA HERZAMAN YARDIM EDERİM NERDE TAKILIRSAN TAKIL ÖLÜMDEN BAŞKA DERDİMİZ OLMASINDA :)