HTML ile kod editörü nasıl tasarlarım

White Horse
20-01-2018, 16:43   |  #1  
White Horse avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar gene ben ve gene sizden yardım istiyorum insanların rahat bir şekilde kod yazabileceği ve kodlama öğrenebileceği bir kod editörü sitesi yapmayı planlıyorum ama her yerde aramama rağmen kod editörü ekleme kodu bulamadm sadece javascript için bulabildim o da benim işime yaramaz bilen arkadaşlar yardım edebilirse gelecek nesillere katkıda bulunur

White-Fox
20-01-2018, 16:55   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Hevesini kırmak istemem ama kim neden kullansın ki , tonla program varken ? :) Ayrıca kimse senin için oturup istediğin projeyi yazmaz. Github gibi açık kaynak kod paylaşım sitelerine göz at.

White Horse
20-01-2018, 17:06   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

web üzerinden sadece kod editörü yapmicam merak etme :D yardımcı değişken butonları eğitim makaleler videolar vb. zengin bir içerik olcak

White-Fox
20-01-2018, 17:49   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

Peki madem, ancak tüm yükü istemci tarafına yığamazsın aslında soruna php,asp.net,ruby,python ... şeklinde bir de dil yada teknoloji eklemen gerek.Html sadece sunucunun verilerini düzgün bir biçimde istemciye görtermekte kullanılır.Aynı şekilde javascript vs de istemci üzerinde çalışır.

Gerekli Html dizaynını yaparsın , javascript ve css ile kodun renklendirmesini yaparsın.Projeyi indirme kaydetme vb işler için birde sunucu tarafında çalışacak bir dil kullanırsın.

White Horse
20-01-2018, 19:35   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

hepsi olucak amacım kodlamayı hızlandırmak

White-Fox
20-01-2018, 19:56   |  #6  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: White Horse  
hepsi olucak amacım kodlamayı hızlandı

Projene bir şey söylemiyorum zaten , sunucu tarafında çalışacak bir dil öğrenmen gerekiyor.Öğrenmeden yapamazmısın yaparsın ama zor olur.