HTML ögrenmek ve site kurmak istiyorum yardım.

MevzuDerin
09-01-2011, 13:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
86 mesaj

Arkadaşlar selamun aleyküm,
   Ben html dilini biraz biliyorum bunu geliştirmek ve site kurmak istiyiorum.
Nasıl site kurabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yunus Kiper
09-01-2011, 14:22   |  #2  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
321 mesaj

HTML konusunda CHIP dergisinin eğitimleri çok yararlı bu sıralarda da dergide sitesinde kullancağın program dillerinin eğitim serini veriyor. Bunun dışında siteyi kurmak için önce domain(site adı) ve hosting(alan yeri) alman gerekiyor. Biraz araştırırsan ücretsiz paylaşım sitesi yapabileceğin yerler bulabilirsin.

cod-96_2026
09-01-2011, 16:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
321 mesaj

bu konu hakkında hiç birşey bilmiyorsan eğitim setleri pek yardımcı olmaz en iyisi bilen birinden ders almak arkdaş fln

MevzuDerin
12-01-2011, 22:31   |  #4  
OP Üye
86 mesaj

domain tamamda alan yerinde bilgiler bnm pc ye mi kaydolcak.ve bnm pc'nin süreki acık kalması gibi bi durum varmı.

makshxxx
18-04-2011, 14:23   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

acemi olanlara kılavuz: www.sitekursana.com

The-uLtra
01-05-2011, 18:06   |  #6  
Taze Üye
9 mesaj

Alıntı: MevzuDerin  
domain tamamda alan yerinde bilgiler bnm pc ye mi kaydolcak.ve bnm pc'nin süreki acık kalması gibi bi durum varmı.

Kardes Alacağın Hostun Alanına Göre Ve Nasıl bir site yapmak istediğine göre değişir.bilgiler senin bilgisayarında bulunmayacak. yada bilgisayarının hep açık kalması gerekmeyecek.. böyle bir durum olsa faceboook twitter adminleri ne yapcak ? (:

sen dosylarını ya kendin hazırlarsın .. html , php , css resmler müzikler vs. atarsın onu hostuna.. hostuda domaine yüklersn sonra yayınlamış olursun.. 
yada hazır vbulletin , smf gibi şeylrde kullanırsan daha iyi olr. hem sistem açıkları ile fln uğraşmazsın.. zamanım kısıtlı olmasaydı sana daha fazla bilgi vermek isterdm .. 

İyi Günler.

Alparslananadolu
01-05-2011, 23:00   |  #7  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

The-ultranın dediği gibi, web sitenizi önce kendi bilgisayarınızda hazırlarsınız (çevrimdışı olarak). Sitenizi bitirip test ettikten sonra sıra onu internete yayınlamaya gelir. Bunu yapabilmeniz için de önce bir alan adı (domain) sonra da bir host firmasından yer satın almanız gerekmektedir. Yer satın aldıktan sonra ilgili host firması size kullanıcı ismi ve şifre verecektir. Bu isim ve şifreyi, siteyi yaptığınız programın ftp seçeneği var ise ilgili yerlere yazıp host firmasına bağlanacaksınız. Bağlanma sırasında sizin hazırladığınız site host firmasının ana makinasına yüklenecektir. Sonra da www.sitenizinadi.com yazarak sitenizin ilk ziyaretçisi siz olabilirsiniz. :)
Temelde böyle.. Ama bunlardan başka bilmeniz gereken başka temel konular da vardır. Mesela bir windows hosta sitenizi yükleyecek iseniz httpdocs/ ana dizinini de sitenizin upload ayarlarına yazmanız gerekmektedir.
Site hazırlama ve yayınlama konusunda fazla bilginiz yok ise bence önce bu açığınızı kapatmanız gerekmektedir. Bu konuda internette binlerce kaynak bulunmaktadır. Hazır şablon sunan web tasarım programlarından da faydalanabilirsiniz. Önce size biraz karışık gelebilir. Ama zamanla siz de rahatlıkla web siteleri tasarlayabilirsiniz.

Banned
05-05-2011, 14:22   |  #8  
Banlandı
688 mesaj

web site kurmak istiyorsan ama öyle dandik birşey olmasını istemşiyorsan 
1. dinamikeştir yani veri tabanından çek herşeyi
2.div ve css öğren çünkü tarayıcılar ilk öbnce divlerin içeriğine bakıyorlar table değil 
3.az bi flash bilgin olsun 

ondan sonra güzrl bir site yapabilirsin kendine ama ben dinamik değil static yapıcam dersen htmşl yeter.

potdehid
05-01-2012, 15:59   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

Henüz HTML bile bilmiyorsan yapman gereken şey basit:

Ücretsiz servisler.

Hosting ve domain işlerine el atma. Seo işlerine de karışma. Ücretsiz site oluşturucuları kullan.

Örnek: 
http://weebly.com

bu sistemlerde site kurmak için html bilgisine ihtiyacın yok, ama sayfalara html de ekleyebiliyorsun. Bu aşamada yapman gereken, hazır kodlar oluşturan sitelerden faydalanarak kodları denemek:

Örnek:
http://siteneeklekodlari.blogspot.com

Bu sitelerden alacağın kodları kod deneme editörlerinde de test edebilirsin.

HTML Öğrenmek için hazır kodları kendin değiştirmeye çalış. Kod içerisinde color:red yazıyorsa sen onu color:blue yapmayı dene. <a> yerine <b> koyduğunda ne oluyor diye bak. Bu senin "html kursu alıp da hiç bir şey anlamayanlar" ın hatasına düşmeni engelleyecek. Kodlara Aşinalık kazanacaksın. Bir kod dilini öğrenmek için en önemli şey de bu.

Aşinalık kazandığında artık eğitici siteden yararlanmaya başlayabilirsin:

Örnek:
http://www.w3schools.com/

Ardından videolu derslere geçer ve başka diller öğrenirsin. Sonra da hosting işlerine el atarsın.

r44ree
16-02-2013, 02:34   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

Aleyküm selam kardeş. Bir makalem vardı. Senin için buraya da ekliyorum.

Site kurmayı bilmediği halde site kurmak isteyen çoook kişi var. Bu konu onlar için. İnternette araştırma yaptım. Birsürü site yapma seçeneği mevcut. Ancak kimisi sahtekar, kimisi uğraşmaya değmeyecek kadar zor. İnsanımız kimisini pahalı buluyor -ki gerçekten haklılar-, kimisine de güvenemiyor. 5-6 senelik site kurma geçmişim ve öğrencisi olduğum bölüm (yazılım mühendisliği) itibariyle şu anda epey bilgim var bu konularda, hamdolsun. Kazıklanmamanız için size bir tavsiyede bulunacağım. Site kurma seçeneklerinden bazılarını inceledim, bazılarını da denedim. Bir tanesinde karar kıldım. Gördüklerim arasında en iyisi.

İyi bir site kurma seçeneğinin gerekliliklerini şöyle sıralayabiliriz:

1-Kolaylık ve sadelik

2-Zengin tema ve içerik (logo, içerik vs)

3-Referanslar

4-Güven

5-Destek

6-Ödeme güvenliği ve kolaylığı:

7-Varsa ek seçenekler

Şimdi yukarıda sıraladığımız kriterleri, uzman bir arkadaşın yaptığı ve benim hoşuma giden Website Kurma Rehberi'ne göre inceleyelim.

1-Kolaylık ve sadelik: Bahsettiğim site yapımında kodlama bilgisi bilmenize HİÇ gerek yok. Daha önce site kurma ile ilgili bir deneyiminiz olmasına da hiç gerek yok. Çünkü bu kılavuzda "Site nasıl kurulur?" sorusunun cevabı resimli ve ayrıntılı olarak açıklanıyor. Ayrıca arkadaş anlatımını videolarla desteklemiş. İlk sitenizi 2-3 saatte kurabilirsiniz. Biraz alışınca bu süre 15-20 dakikaya düşecek. Ayrıca yazarın iddiası da şu: "Dünyanın en kolay yöntemiyle, dünyanın en kaliteli sitelerini kurmayı öğretiyoruz.''

2-Zengin tema ve içerik: Bu rehber içerisinde binlerce tema mevcut. Ayrıca kendi butonlarınızı ücretsiz olarak edinme tekniğiyle sayılamayacak kadar çok çeşitte içerik (logo, içerik vs) hazırlayabilirsiniz.

3-Referanslar: Bu rehberi kullanarak başarılı bir şekilde site kuran onlarca (belki de yüzlerce) insan var. Bu kimselerin kendi yorumlarını şu linkten öğrenebilirsiniz.

4-Güven: Belki de en önemli konu güvendir. Yazar, kendini tanıtıp özgeçmişini de sitesinde paylaşıyor. Bir durum olduğunda yazar hakkında dava açabilecek kadar kişisel bilgiyi öğrenmiş oluyoruz.

5-Destek: Destek de çok önemli. Rehberdeki anlatımları dinleyip uygulamanıza rağmen sorularınız, takıldığınız yerler olabilir. Yazar, her türlü desteğe cevap vereceğini söylüyor.

6-Ödeme güvenliği ve kolaylığı: Ödeme sayfası GeoTrust kontrolünde %100 güvenli sayfadan yapılmaktadır. Ödeme 3 şekilde yapılabilir: Havale, kredi kartı, Paypal. Taksit seçeneği de vardır.

7-Varsa ek seçenekler: İşte burada durun. Çünkü bu rehber tam 6 tane hediyeyle geliyor. Nedir bunlar?

-Seo(Arama Motoru Optimizasyonu) Eğitimi: Sitenize arama motorları sayesinde ziyaretçi çekmenin formülünü öğreneceksiniz.

-Site Kazançları: Website üzerinden para kazanma rehberi ile ürünü BEDAVAya getireceksiniz. Dahası para kazanacaksınız.

-İnternet Reklamcılığı Eğitimi: Sitenizin reklamını şahane biçimde yapacaksınız.

-Google'un Sırrı: Arkadaşımızın 1 yıllık deneyimi sonucunda sitenizi sadece 1 ayda Google'da ilk sıraya taşımayı öğreneceksiniz.

-Domain: 20 TL değerindeki istediğiniz uzantılı (com, net, org, biz...) site adına ÜCRETSİZ olarak sahip olacaksınız.

-Tüm Kitapların Güncellemelerinden Ücretsiz Yararlanma Hakkı: Rehberin yanında hediye olarak verilen kitapların güncellemeleri sizin için ÜCRETSİZ olacak.

Kuracağınız onca site için ödediğiniz tek ücret bu kılavuzun ücreti olacak. Yani webmasterlara site kurma karşılığında ödeme yapmak yok! Her seferinde hazır site paketi almak yok! Hatta site kurarak para bile kazanabilirsiniz. (Host ve domain ücreti istisnasız her yerde olduğu gibi burada da kişiye ait oluyor. İlk domain hariç.)

Tüm bu seçeneklerin hepsine birden sadece 69 TL + kdv ücretine sahip olabiliyorsunuz. (Sunduğu fırsatlarla bu ücretin çok düşük olduğu da gözlerden kaçmıyor.)

İşte bu rehberin sitesine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışalım inşaallah. Sevgiler...

necipamir
23-03-2013, 23:19   |  #11  
necipamir avatarı
Taze Üye
13 mesaj

html deyip geçme! html ile devlet sitesi kurdum 

biraz css ve javascript kodu da serpiştirirsen üzerine on numara siteler yaparsın. detaylı bilgi için pm atabilirsiniz

Koding
26-06-2013, 12:14   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
19 mesaj

HTML5: http://bit.ly/11xDSyr, Javascript: http://bit.ly/Zz3fRR

KENDİSİTENİYAP
23-05-2017, 23:22   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

bu link sayesinde ücretsiz sitenizi oluşturabilirsiniz tek yapmanız gereken verdiğim linke tıklayıp 5sn. sonra sağ üst köşeden reklamı geç demek böylece site açılacaktır http://bc.vc/TaX1aAV

Web Tasarımı
26-09-2020, 23:06   |  #14  
Taze Üye
5 mesaj

Merhaba tam olarak sorunuzla ilgili geniş bir makale yayınladık:

https://web-tasarimci.com/internet-sitesi-kurma/

Hala anlaşılmayan yer olursa sorabilirsiniz

nevdar1986
20-12-2020, 22:04   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

merhabalar. aslında uzun zamandır siteye girmemişsiniz ama belki bu msjı görürsünüz. ben bu işin zorluğunu hesaba katmadan hatır için bir iş aldım ve şu an satın aldığım eğitim seti yeterli gelmeyince ortada kaldım. şimdi benle teamvieewer, skype ya da whatsapp üzerinden gidebilecek özel bir eğitmen arıyorum. siz ücretiyle yardım edebilir misiniz bana?

nevdar1986
20-12-2020, 22:05   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj

merhabalar. aslında uzun zamandır siteye girmemişsiniz ama belki bu msjı görürsünüz. ben bu işin zorluğunu hesaba katmadan hatır için bir iş aldım ve şu an satın aldığım eğitim seti yeterli gelmeyince ortada kaldım. şimdi benle teamvieewer, skype ya da whatsapp üzerinden gidebilecek özel bir eğitmen arıyorum. siz ücretiyle yardım edebilir misiniz bana?

prodesigner
31-12-2020, 09:58   |  #17  
prodesigner avatarı
Taze Üye
2 mesaj

Bu konuda bir çok kitap ve vdeo kaynağı mevcut. Udemy iyi bir başlangıç olabilir.

seto__
31-12-2020, 12:02   |  #18  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

udemy html derslerine bakabilirsin