Huawei Modem'de Port (NAT) Sorunu (Windows LIVE..)

murat32nba
30-04-2013, 12:47   |  #1  
murat32nba avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
527 mesaj

Merhabalar. Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

Şöyle başlayayım konuya: Benim Huawei HG521 modemim var, internet bağlantısı vs sorunsuz. Tek sorun port ile ilgili sanırım onu da pek anlamış değilim. 

Birkaç ay öncesine kadar Windows Live ile Online olarak oynayabildiğim oyunları oynayamıyorum artık. Windows Live'da Sign-up olunmuyor çünkü, online yani. Bu sorun da ben modemimin NAT ayarlarından CoD: MW3 oyunu için port açmaya çalıştıktan sonra oldu ve ondan sonra da ne yaptıysam düzeltemedim bu sorunu. O kadar verdiğim paraya da yazık oyunlara, DiRT 3, GTA IV, daha birçok Windows Live'da online olmayı gerektiren oyunum var orjinal... http://support.microsoft.com/kb/937424 -- http://findports.com/document.php?tag=dirt-3  Bu sitelerden Windows Live ve DiRT 3 için port'ları buldum ve modem Port Yönlendirme yerine yazdım bunları doğru şekilde. (Nasıl port açılcağını biliyorum.) Güvenlik duvarında ve Antivirüste de bu programlar ve oyunlar izinli, o konuda da problem yok. Ama gel gelelim işte oyun açılırken Windows Live'da online olmaya çalıştığımda internet bağlantınız yoktur gibisinden bir sorun çıkıyor hep. Aylardır çözemedim bu probleme ne kadar da araştırsam, denesem birsürü yol... Bir MW3'te port açmak istedim diye başıma gelen şeye bakın... :D

Umarım Chip Forum'da bunu çözeriz birlikte. İyi günler.

Son Düzenleme: murat32nba ~ 30 Nisan 2013 12:58
murat32nba
30-04-2013, 13:00   |  #2  
murat32nba avatarı
OP Yıllanmış Üye
527 mesaj

Bu fotoğraflardaki gibi ayarlamıştım Windows Live ve DiRT 3 portlarını örneğin biraz önce, yine sonuç aynı. Aylar önce sorun ilk oluştuğunda bir tane daha açmıştım başlık, ama çözülemedi hala. Bakın linkini aşağıya koydum:

https://www.chip.com.tr/forum/gam ... 46.html?ynt=1260105

Son Düzenleme: murat32nba ~ 30 Nisan 2013 13:30
murat32nba
30-04-2013, 22:05   |  #3  
murat32nba avatarı
OP Yıllanmış Üye
527 mesaj

Öncelikle teşekkür ederim kardeşim ilgilendiğin için. TTNET kullanıyorum maalesef bizim oturduğumuz yerde Superonline Fiber bulunmadığı için; mecburiyet yani. Peki bana çok iyi, sorunsuz birkaç modem tavsiye eder misin? Çok pahalı da olmasın tabii. Evde hem laptop var, hem de masaüstü. Yani modem ona göre olması lazım kablosuz ve kablolu olarak ikisi birlikte. Bu modemlerden anlamıyorum çünkü, neye göre kaliteli oluyor ya da hızlı problemsiz oluyor filan... Nelere dikkat edilmeli...

Evet, modem önerirseniz memnun olurum.

murat32nba
30-04-2013, 23:59   |  #4  
murat32nba avatarı
OP Yıllanmış Üye
527 mesaj

SORUNU ÇÖZDÜM!!!!! :D

Modem ayarlarından UPnP'yi kapattım. Rasgele de olsa ve artık sorun yok, şans yüzüme güldü rasgele ayarlarla oynarken :D Windows Live'de Online olamama veya DiRT3, GTAIV gibi oyunlarda online sorunları olanlar hemen 192.168.1.1'den (kullanı adı: admin - şifre: ttnet) UPnP'yi etkinleştir çubuğundaki tick'i kaldırarak kapatın o özelliği ve sorunu çözün. oh be... ! :DDans

oyunyuno34
12-12-2015, 13:31   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

bende bu hatayı alıyorum varmı çözebilecek