Huawei Skandalı Ne Zaman Son Bulacak

Banned
20-05-2019, 17:22   |  #1  
Hasan Aydoğdu avatarı
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 27
97 mesaj

Bugün çıkan haberlerin ardından durum son derece kritik bir hal aldı. İlk olarak amerika maraksı apple bilgileri sattı skandalları çıktı sonra Çinli huawei. Şimdi de yapılan boykotlar işbirliği fes edilmeleri, googlenin desteği kesmesi derken baya sıkıntılı bir hal aldı. Google günümüzde en önemli etmenlerden bir tanesi işletim sistemi android olsun gmail'i youtube gerçekten vazgeçilemeyecek konumda. Huawei artık nasıl bir yol izler bilmiyorum ama google'la işbirliği gerçekten önemli bir durum. Yerli markamız gm'nin işbirliği var artık huaweiden vazgeçebilenler bu kanala veya vestel'e casper'a dönüş yapıp en azından yerli kaynaklarımızı destekleyebilirler diye düşünüyorum. Durum ve ortam belli soğuk savaş içerisindeyiz ve yabancı menşeili firmalar bu bilgi hırsızlığı konusunda hep açık kapı olacaktır.

Can Uğur
20-05-2019, 18:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Yakında bu firma batar demedi demeyin hocam

excel_mustafa
21-05-2019, 18:43   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

google işi inada çekerse huawei ya başka alanlara kayar (laptop, ultrabook) yada freedoslu pc ler gibi basit bir os ile satar cihazlarını. alanlar da el altından uyarlanmış androidleri yükler diye tahmin ederim. umarım bu durum yerli telleri olumlu yönde etkiler.

Banned
22-05-2019, 12:17   |  #4  
Hasan Aydoğdu avatarı
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 27
97 mesaj

Yerli telefonlar da belki bu durumdan bir ders çıkartıp özenli çalışarak durumu lehine çevirebilirler. Piyasa çok karışık dolar yükseldikçe yükseliyor derken, bakalım son durum nedir ne gibi adımlar atılacak merakla bekliyoruz. Yerli üretimin belki de bu dönemde daha fazla teşvik verilip ülke ekonomisine katkısı sağlanabilir.

mehmetyilmaz97
22-05-2019, 14:51   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Yerli telefonlar konusunda katılıyorum. Önlerine böyle bir fırsat geçmiş ben halen daha 1 adet reklamlarını göremiyorum ne televizyonda ne başka bir yerde vs.