HyperX Cloud Alpha için AMP

Mertckr
24-10-2019, 03:36   |  #1  
Mertckr avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

HyperX Cloud Alpha kulaklığım var ve bildiğiniz gibi Cloud 2 gibi kendi ses kartıyla birlikte gelmiyor. Bu sebepten dolayı anakartınıza ait ses kartını kullanmak zorunda kalıyorsunuz. HyperX'in ürettiği HyperX 7.1 AMP ses kartı, sürücü ve mikrofon iyileştirmesi yapar mı ikilemindeyim. Satın almamı tavsiye eder misiniz?

Anakart: MSI MPG Z390 GAMING Plus

Not: 7.1 sanal ses özelliğini kullanacağımı pek sanmıyorum. Asıl amacım Stereo'da ses ve mikrofon iyileşmesidir.

Sistem Bilgilerim
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel 9600K
  • MSI MPG Z390 Gaming Plus
  • nVidia RTX 2070
  • Opera
  • - Kullanmıyorum -
  • 16 GB
  • iPhone iOS
  • - Tabletim yok -
  • Vodafone
excel_mustafa
27-10-2019, 01:41   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

kendi ürettiği ses kartı ses kalitesi ve mikrofon kalitesini direk etkiler. ama onboardda da tatmin edici bir performans alabilirsin.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Mertckr
18-11-2019, 11:28   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tavsiyeniz nedir? CS:GO vb. FPS oyunlarını bolca oynuyorum. Siz olsanız alır mısınız? Yoksa anakartta ki sürücüyle mi devam edersiniz?

excel_mustafa
18-11-2019, 13:01   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

sese çok önem veriyorsan alabilirsin ama pahalıdır. hakkını veren markalar oldukça az (asus, creative).

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
zombi
18-11-2019, 15:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

yayın yapmıyorsan zaten msi ın kendi nahimic programları falan var onlar da baya bi rahatlık sunuyor. ayrıca win 10 ile gelen kulaklıklar için dolby iyileştirmeleri de mevcut.

tek eksik kulaklığın elektriksel yükünü kaldırabilir mi anakartın? onun için de pek çok anakartta özel kulaklık amfisi oluyor.

yani  diyeceğim mümkünse kulaklığını önce bi al. anakartın ile düzgün çalışırsa gerek duymayabilirsin. ama baktın tatmin etmiyor sonradan amfi de eklersin.

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Mertckr
20-11-2019, 06:49   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Kulaklığı aldım. 1 aydır kullanıyorum ve bence tatmin ediyor ama Realtek'in kendi uygulamasından eko ayarı yapınca tatmin ediyor. Eko'yu normale aldığımda hiç de tatmin etmeyen bir ses veriyor. Mikrofona gelirsek pek tatmin edici değil. O sebeple sordum HyperX AMP alsam hem mikrofon hem kulaklık olarak iyileşme yapar mı diye. Ama denemeden kimse bilemeyecek galiba cevabını :D Açıkçası aldıktan sonra ses seviyesi düşer diye de korkmuyor değilim. 170 TL'lik bir deneme olacak :D

Benim anakartın ses girişi Realtek® ALC892 Codec olarak yazıyor. Belki fikir vermenizde işe yarar.

AMP Ürün Bu: https://www.adeksstore.com/urun/ ... arti-hx-usccamss-bk

Son Düzenleme: Mertckr ~ 20 Kasım 2019 06:55