i-tech kamera :(((

nazife_23
14-01-2009, 13:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

i-tech marka webcam var.kurulumunu sonrunsuz yapıyorum ama görüntü karlı gösteriyor.ne yapabilirim acaba bana yardımcı olursanız çok sevinicem.....

luqqa
14-01-2009, 13:45   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

kamernın uzerinde mercek ayarları olması lazı orayı kurcalayap sabit bir görüntü almayı deneyiniz ki bundan önce webcam programınız açık ve görüntü alıyorken elinizle merceği kapatıp görüntünün tamamen siyah olmasını sağlayınız. Şayet siyahlıklar içinde ufacık kırmızı noktalar seklinde karlar varsa merceğin yozunu alıp tekrar deneyin hala o karlanma devam ediyorsa mercekte ölü pikseller var demektir ki bu durumda garanti devam ediyorsa servise yollamanız gerekir servis in ne cevap vereceği süphelidir ama

nazife_23
14-01-2009, 13:59   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

dediklerini yaptım luqqa ama hiç bişey değişmedi görüntü ekranı aşağıdaki gibi.acaba görüntü ayarlarıyla ilgili bi sıkıntımı acaba...

Editör
16-01-2009, 16:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Merhaba,Bu tür bir hadisede Öncelikle webcam (i-tech - ?) modelinizi belirtirseniz daha aydınlatıcı yanıtlar almanız bakımından kolaylık sağlayacaksınız.Bilindiği üzere Webcam veya bunun gibi objektif eklentili donanımlarda Çözünürlük ve Pixelden söz edilmektedir.WebCam Modeliniz,Hayalinizdeki 'cam gibi' Görüntüyü Destekleyecek nitelik ve özelliklere haiz değil ise yapabileceğiniz birşey yok.