i3 2100 işlemci için anakart

musti123
04-07-2011, 12:11   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

en uygunu bu olur.

adebisi
04-07-2011, 14:44   |  #27  
OP Yeni Üye
27 mesaj

peki bu anakart şu 22nm ivy bridgeleri de destekliyor mu...

black_flood
04-07-2011, 19:22   |  #28  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: adebisi  
peki bu anakart şu 22nm ivy bridgeleri de destekliyor mu...
22nm bilemem ama sen bu ezüğün aklı ile yola çıkmaya devam edersen havanı alacağa benziyorsun.

İ5 işlemci nereden çıktı bilmiyorum gerçi ama İ5 için kötü diye bir kelime okuyamadım yazdıklarımda.

ayrıca overclock konusundaki düşüncenin doğruluğu % 100.  Overclock yaparak sen işlemcinin tolerans miktarını kullanıyorsun. işlemci tamam 3.8 de çalışı 4.0' da yapabilirsin fakat işlemcinin içindeki transistörleri öldürmekten başka işe yaramaz.

işlemciyi üreten mühendis aptal değil işlemcinin etiketine 2.0 yada 3.0 yazdığında % 0 tolerans ile üretsin eğer overclok o kadar iyi bir halt olsa zaten turbo core özelliği yerine sürekli turbo modda çalışmasını sağlardı anlık frekans dalgalanması ile hız aşırtmasına gitsin.

İ3 hayatın hatası tek kelime ile 256 L2 cache bellek li bir işlemci türevi .

adebisi
04-07-2011, 19:33   |  #29  
OP Yeni Üye
27 mesaj

iyi tamam da black flood yani sen bana i3 değil ama i5 al diyorsun öyle mi...

ya bi de ben amd alırsam stok fanı ile kullanacam o da nerdeyse süpürge gibi ses çıkarıyomuş yani forumlardan okuduğum kadarı ile, e fanla beraber bana bi 300 tlye falan mal olacak o da...

can_yurdakul
04-07-2011, 19:39   |  #30  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

black flood sen dogruyu soluyorsun aldıgı işlemci o kadar iyi değil ama tartışma ortamı yaratmaya gerek yok yani zaten almış adam deilmi.Bende Amd kullanıyorum ama soğutması guzel sadece ses sorunu var oda benm x4 955 işlemcimde oluyor amd çok iyi işlemciler üretiyor yani diyeceğim f/p amd kral performans İNTEL

musti123
04-07-2011, 21:03   |  #31  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

black_flood tamam tamam aldır adama amdi amd kral tamam ağlama artık.Seni destekliyorum :)

İ5 işlemci nereden çıktı bilmiyorum gerçi ama İ5 için kötü diye bir kelime okuyamadım yazdıklarımda. demişsin ulen salağın oğlu üstteki mesajlarında kıçı kırık İ5' in var diye bi halt mı sanıyorsun onu??

demişsin amd eziğini almışsın benim işlemcimi kötülüyorsun baban gelse alamaz bu işlemciyi :D ayrıca i serilerinde turbo core yok turbo boost var ezik amd ile karıştırma İNTELİ zira çırak olan firma usta olan İntele ders veremez :D

Son Düzenleme: musti123 ~ 04 Temmuz 2011 21:08
musti123
04-07-2011, 21:10   |  #32  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

amd nin ezikliğini ve özentiliğini burdan anlayabilirsiniz başlıktan herşey anlaşılıyor ("AMD de Turbolandı :D ")

http://www.donanimhaber.com/isle ... re-teknolojisi.html

black ayrıca sen overclok yapamassın onu sadece ustalar yapabiliyor kendin yapamıyorsun yapacak olanlara mani olma cehaletinle.overclok soğutma yeterli olursa işlemciye hiçbir şekilde hiçbir şey OLMAZZZ...

Son Düzenleme: musti123 ~ 04 Temmuz 2011 21:14
black_flood
04-07-2011, 21:32   |  #33  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Alıntı: can_yurdakul  
black flood sen dogruyu soluyorsun aldıgı işlemci o kadar iyi değil ama tartışma ortamı yaratmaya gerek yok yani zaten almış adam deilmi.Bende Amd kullanıyorum ama soğutması guzel sadece ses sorunu var oda benm x4 955 işlemcimde oluyor amd çok iyi işlemciler üretiyor yani diyeceğim f/p amd kral performans
öyle sesli fan olayı her zaman  çıkan bir durum değil 30 tllik diğer 12 cm fanlı soğutuculardan alır takarsın ses kalmaz.

İ3' ü geç malesef salla ha İ5 dersen ona lafım yok onlar gerçek anlamda K serisi olanlar güçlü.

black_flood
04-07-2011, 21:49   |  #34  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Alıntı: musti123  
black_flood tamam tamam aldır adama amdi amd kral tamam ağlama artık.Seni destekliyorum :)

İ5 işlemci nereden çıktı bilmiyorum gerçi ama İ5 için kötü diye bir kelime okuyamadım yazdıklarımda. demişsin ulen salağın oğlu üstteki mesajlarında kıçı kırık İ5' in var diye bi halt mı sanıyorsun onu??

demişsin amd eziğini almışsın benim işlemcimi kötülüyorsun baban gelse alamaz bu işlemciyi :D ayrıca i serilerinde turbo core yok turbo boost var ezik amd ile karıştırma İNTELİ zira çırak olan firma usta olan İntele ders veremez :

yalama senin gibi baba parası yemiyoruz senin gibi yalama olup baba parası yiyeceğime sokakta yatarım daha iyi kendi çabamlan aylık belli bir kazanç elde edip bir şekilde sigorta ve diğer masrafları ben karşılıyorum başkası değil ve ayrıca sen kimsin ki benlen aynı kefeye koyuyorsun kendini hayatında kaç kere günlük 1000 tl harcayabildin elektronik ve bilgisayar dışında. benim parasal sıkıntım yok ama gidipte saf gibi 150 liralık işlemcinin yapabildiği işlemciyi almak varken tonla para vermek intele delilik.

görende sanar sentetik testlerdeki kadar sistemi yorabiliyor. AES  kaç kere kullandın hayatında 0 kere oyunlarda asla aes falan kullanılmaz. argoritma hesabı yaptın mı ?  windows 8 ile o hyperv desteği gelecek. 128 bit kullanabilen kaç yazılım var hiç yok amd buldozer sistem önersem kaç yazacak 0 yazar kullanamadıktan sonra.

saat hızı buldozerlerde 4.2 oluyormuş olsun 4.2 ghz' i kullanamam ki o kadar yüksek saat hızına ihtiyacı olan yazılım yok şuanda. render işlemi Vray hariç.

direk sanallaştırma özelliği demiş bu özelliği kullanabilecek yazılım şuan için sıfır sanal pc kullanırsan belki faydasını görürsün bu özellik windows 8 hyperv ve server 2008 sistemlerde destekleniyor sanallaştırma ortamında işlemleri yürütmek için.

overclock yaptım  iyi soğutma ile tolerans değerinin birbirine paralelliğinden bile haberin yok olsa zaten ısı ile alakalı olmadığını fark edebilirsin.

musti123
05-07-2011, 00:12   |  #35  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

sanada hak vermek lazım bir yerde tamam tamam drama bağlama ben birşey bilmiyorum patron sensin dağılalım beyler adam kopyala yapıştır yapmaktan ctrl+v tuşu bozulcak :D

adebisi
05-07-2011, 00:38   |  #36  
OP Yeni Üye
27 mesaj

tamam beyler, açıkçası ben i3 almaya karar verdim. peki konu başlığında da yazdığı gibi hangi anakartı almalıyım, yardımcı olur musunuz...

musti123
05-07-2011, 01:35   |  #37  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

en iyisini yapıyorsun ben bir anakart linki vermiştim hoşuna gitmedimi :)

adebisi
05-07-2011, 04:22   |  #38  
OP Yeni Üye
27 mesaj

tamam da hani alternatif de arıyor insan :-D