i5 2450M Laptop Isınma Sorunu

Shovdown
03-07-2017, 21:39   |  #1  
Shovdown avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Bilgisayarda kısa süre önce kasma olduğu için format falan attım. Sonra kasma hala devam etti. Fakat fanı elleyince çok ısındığını fark ettim. Bizim sanayide lastikçide hava vurdurdum ondan sonra bilgisayar mis gibi çalıştı.Fakat kısa bir süre önce tekrar aşırı ısınmaya başladı bende bilgisayarı söküp tekrar topladım fanı falan temizledim işte. Baktım hala kasma ve ısınma devam ediyor. Termal macun sürdüm(bilgisyarı alıdğımdan beri yaklaşık 7 yıldır sürülmedi) fakat hala ısınmaya devam ediyor. Sonra dedim ki belki Windows 10 dan dolayıdır ben bunu Windows 7 yapayim dedim fakat hala ısınmaya devam ediyor. Bilgisayarın özellikleri şöyle bakmak isterseniz:

Sonra Fanspeed fan ayarlarını düzeltmek için video falan izledim fakat baktım ki Fanspeed programında diğer bilgisayarlardan(izlediğim) çok seçenek eksiği var.

Buna da bakmak isterseniz:

Bir sorum daha neden Fanspeed uygulamasında core 2 ve core 3 gözükmüyor ?

ahmet123fb
04-07-2017, 12:35   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

bi tamirciye göster derim

ahmet123fb bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
White-Fox
04-07-2017, 12:36   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bunun windowsla alakası yok ve format atmak büyük hata hdd nin ömrünü kısaltırsınız ömrü kısalan hdd sizin cpunun gücünü israf eder.Çok gerekli olduğunu düşünürseniz direkt hdd yi değiştirin.Gelelim ısınma sorununa fanın düzgün bir şekilde çalıştığından şüpheniz yoksa ve macunlar yeni diyorsanız.Aklıma gelen tek şey fanın soğutması gereken çubukların içinde sıvı kalmadığı oluyor oda zor bir ihtimal ya sizin fanınız tam dönmüyor yada çok dönmüyor.Ama her laptop yaz aylarında ısınıyor bunu da biliyoruz yani 1-2 saat kullanıp takılma kasma yaşıyorsanız normal bunlar.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Shovdown
04-07-2017, 12:59   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

ısınma sorunu hdd ile alakalı olabilir mi acaba?