i810 chipset ile ilgili.. (LÜTFEN!!)

only_raziel
09-01-2009, 16:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

merhaba arkadaşlar,
sizden bir konuda yardım isteyecektim.şöyle ki; benim bilgisayarım celeron 500,i810 anakart,192mb sd-ram,8.4gb harddisk ve 64mb ati radeon 7000 özelliklerine sahip..hala da aynı bilgisayarı kullanıyorum.bir-iki sene daha yeni bir bilgisayar alana kadar kullanacağım çünkü elimde daha oynamadığım birçok kaliteli eski yapım oyunlar var ve piyasa koşulları (ekonomik bunalım) nedeniyle idareli davranmak durumundayım..
dolayısıyla benimde en çok merak merak ettiğim ve uygulamak istediğim konu ;
1- i810 socket 370 (s370) özellikli anakartıma pentium3 (p3) takarsam çalışırmı veya çalışsa bile işlemciyi tam özellikli desteklermi düşüncesi!!çünkü benim işlemcim 66Mhz bus hızına sahip p3 lerde bu 100Mhz oluyor.ama anakartım aynı zamanda 100Mhz bus hızını da destekliyor.daha önceki forumlarda bu konu hakkında gerekli açıklamayı yapanlar oldu ama beni daha detaylı bilgilendirirseniz sevinirim.

2- bir de son olarak işlemciyi bios a girip son seçenekte overclock ettiğimde ise (biostaki seçeneklerde CPU,RAM ve PCI Bus hızları tek tek değil,aynı anda overclock oluyor) 566Mhz hızına ulaşıyor (500den 566Mhz cpu,66dan 75Mhz ram,33ten 37Mhz PCI a çıkıyor) ve windows masaüstüne kadar açılmasına karşın bir süre sonra iki sorunla daha karşılaşıyorum.bunlar ses kaybı(onboard) ve kitlenme problemi (sanırım aşırı ısınma).ben aslında sadece işlemciye odaklanmak istiyorum ve buna en uygun programı bulmaya çalışıyorum.değerli düşüncelerinizi ve cevabınızı esirgemezseniz sevinirim.saygılar....

Son Düzenleme: only_raziel ~ 09 Ocak 2009 18:17