ibm00001.exe İmdat!..

masolak
25-11-2005, 01:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Slm Arkadaşlar;
Bilgisayarımı her açtığımda ["C:\Program files\Common Files\Microsoft Shared\Web Folders\ibm00001.exe" Windosws tarafından bulunamıyor. İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin. Bir dosya aramak için Başlat düğmesini tıklatıp Ara'yı tıklatın.] şeklinde uyarı mesajı geliyor. Belirtilen Klasöre gidiyorum ya da Bilgisayarda arama yaptırıyorum yine de "ibm00001.exe" dosyasını bulup silemiyorum. ne yapmam gerekiyor. Yardım Edin!..

s_ceyda
26-11-2005, 00:08   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Slm... Bende de öyle bir uyarı çıkıyordu bir programını kaldırırken windows dosyalarından birine zarar vermiş olabilirsin ya sistemi geri yükle önceki bir tarihe ya da son çare format atman olacaktır.

LiL_CaT
26-11-2005, 08:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

ibm0001 dosyasını bulamaz ve silemezsin.Çünkü sistem otomatik olarak bu exe dosyasını silmiş.Bu yuzden bu hatayı veriyor.Yabancı bir sitede görmüştüm büyük ihtimalle virüs bulaşmış.Antivirüs programları ile tarat bilgisayarını veya sorununu regeditten çözmeye çalış.

Banned
26-11-2005, 11:48   |  #4  
Banlandı
191 mesaj

bu zaten windows dosyası değil.virüs yada casus yazılımların oluşturduğu bir dosya.msconfig'ikontrol et ve başlangıca yazmış bu dosya kendini.regeditten aratıp temizle birde orda yoksa  www.pandasoftware.com/activescan  ile sistemi tarat.

titogonzales
04-01-2006, 12:50   |  #5  
Taze Üye
17 mesaj

arakadasım soyle yap c:/program files/common files/microsoft shared/web folders dakı bu dosyayı sıldıgın de uyarı cıkıyorsa sunu yap  registry workshop denen  programı cek onda ibm00001 olarak arat orada saan altta bırcok anahtar cıkaracak hepsını sıl ozellıkle explorer exe dıye bır anahtar var zaten uzerıne gırıp tıkladıgında onunda asıl adının ibm00001 oldugunu goreceksın bu anahtarı sıldıgınde sorun bıtıyor saygılar ama registry workshop ta arat iyi bır programdı-r

hobalci
25-08-2006, 09:34   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj
LiL_CaT
ibm0001 dosyasını bulamaz ve silemezsin.Çünkü sistem otomatik olarak bu exe dosyasını silmiş.Bu yuzden bu hatayı veriyor.Yabancı bir sitede görmüştüm büyük ihtimalle virüs bulaşmış.Antivirüs programları ile tarat bilgisayarını veya sorununu regeditten çözmeye çalış.