IE 7’ye ilk gün saldırısı

CHIP Online
11-12-2008, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un son 5 yılın en büyük yamasını yayınladığı gün yeni bir güvenlik açığı daha ortaya çıktı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/IE-7 ... saldirisi_9974.html

Microsoft son 5 yılın en büyük yaması olarak lanse ettiği yama paketinin yayınladığı Salı günü, pek çok kullanıcı için bilgisayarlarını daha rahat ve güvenli kullanabilecekleri gün anlamına geliyordu. Fakat böylesine büyük bir güncelleme yayınlandığı gün başlayan saldırılar, kullanıcıları yine zor durumda bıraktı.

Özelikle XP için Service Pack 3 ve Vista için Service Pack 1'i hedef alan saldırılar, PC kullanıcılarını zararlı içeriğe sahip web sitelerine yönlendirdikten sonra, site üzerindeki Truva atını bilgisayara kullanıcının haberi olmadan indirip yükleyebildiği açıklandı. Güvenlik açığı IE 7'nin XML yorumlama ile ilgili bir hatasından kaynaklanıyor.

İşin en kötü kısmı, tabii ki bu açığın eksiksiz olarak güncellenmiş bir IE7'yi etkileyebiliyor olması. Eğer XP SP3 kullanıyorsanız, bu açıktan siz de etkilenebilirsiniz. Bu yüzden güvenlik yazılımınızın güncel olmasına dikkat etmenizde yarar var. Microsoft, konuyla ilgilendiklerini belirtti.

Vista kullanıcıları ise Protected Mode kullandıkları takdirde bu açıktan güvendeler.

Tüm konu: IE 7'ye ilk gün saldırısı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Son 5 yılın en büyük yamasının çıktığı gün meydana gelen saldırılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

emre__
11-12-2008, 12:23   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

dün bana baya b, saldırı oldu ama norton internet security 2008 bol bol yeni güvenlik saldırısı engellendi yazdı ama ben ie7 kullanmıyodum firefox kullanıyodum var bişeyler ama :D

ck1991
11-12-2008, 13:06   |  #3  
ck1991 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
533 mesaj

ie kullananlar düşünsün valla

Hiper£l£v£nKids
11-12-2008, 22:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj