ie 8 ile ttnetmuzik dosyalarını siteden dinleyemiy

Taner Mutlu
01-08-2009, 21:09   |  #1  
Taner Mutlu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

arkadaşlar, vista işletim sistemi olan internet explorer 8.0 kurulu yeni bir bilgisayar aldım ama ttnet muzik sayfasındaki müzikleri açmıyor.Bir mesaj da vermiyor.Halbuki xp ve ie 7 kurulu eski bilgisayarım gayet güzel bu müzikleri açıyordu.
Çözümünü bilen yardımcı olursa sevinirim.

Mustafa@PC
01-08-2009, 23:01   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Tekrar lisanslarını alın eğer yeni işletim sistemi kurduysanız.

Çünkü o müzikler o anki işletim sistemine lisanslanıyor. Ben çok rahat dinliyorum/indiriyorum IE8 ile...

Ultraslan-Pc
02-08-2009, 12:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

bendede herhangi bir sorun yok.çok rahat dinliyorum ve inidriyorum.windowsun orjinalliğini doğrulamadıysan doğrula yada ttnet müzikten müzik dinlerken eklentileri yüklemek gerekiyo.bunları tam olarak yapmak lazım.birde pc de flash player yüklü mü son versiyonu?

Taner Mutlu
02-08-2009, 19:49   |  #4  
Taner Mutlu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: semiherzurum  
bendede herhangi bir sorun yok.çok rahat dinliyorum ve inidriyorum.windowsun orjinalliğini doğrulamadıysan doğrula yada ttnet müzikten müzik dinlerken eklentileri yüklemek gerekiyo.bunları tam olarak yapmak lazım.birde pc de flash player yüklü mü son versiyonu?
işletim sistemin vista mı?

Mustafa@PC
02-08-2009, 19:54   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ben Vistada dinliyordum. Şuan Windows 7'de de dinliyorum. Yapmanız gereken ttnet müzik sayfasına gidip giriş yapıp, müzik indirmek/dinlemek ilk gelen adımda lisans işlemi şuan ki işletim sistemi için yapılacak...

Ultraslan-Pc
02-08-2009, 21:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

evet işletim sistemim vista.

Taner Mutlu
07-11-2009, 18:56   |  #7  
Taner Mutlu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

sorun çözüldü.command promptan c:\windowsdata altındaki DMR klasörünüsilip wma dosyasını media playerda açınca yeni dijital hakları yükledi.

mustafa2116
08-11-2009, 22:30   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

DMR yani ortamdan veri oynantma engeliyle karşı karşıyasıznız medya playeri değiştirin ve  başka bir  internte gezgini ( mozilla) kurun. DMR lisans isteyen uygulamalardır.

Taner Mutlu
09-11-2009, 08:47   |  #9  
Taner Mutlu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
DMR yani ortamdan veri oynantma engeliyle karşı karşıyasıznız medya playeri değiştirin ve  başka bir  internte gezgini ( mozilla) kurun. DMR lisans isteyen uygulamalardır.
media playerı veya internet gezginini değiştirmek işe yaramıyor, çünkü DMR genel bir standarttır, programa bağlı değil.

mustafa2116
09-11-2009, 10:22   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: Taner Mutlu  
media playerı veya internet gezginini değiştirmek işe yaramıyor, çünkü DMR genel bir standarttır, programa bağlı değil.
DRM nin çalışması için başka bir sistem oluşturulabiliyor. Mozilla ortamında adobeninin çalışması media için itunesin çalıması gibi. İnternet explorere kendi kurallarına sıkı sıkıya bağlı bu nedenle drm sertifikası gördüğünde eksik bir yeri varsa dosyayı çalıştırmıyor. Media player ise DRM üzerine de kurulmuş sertifikaya  bakıp okur yetkilendirilmezse DRM okumasını yapmaz. Bir çok sitede  yetkilendirme yapılır ( paylaşım siteler (korsan)) ama bazı siteler müziklerini  sadece ortamda çalıştırtır( paylaşım siteleri ( yasal)).

Nedemek sitediğimi anlamışsınızdır umarım.
Küçük not:
Ben DRM karşıtıyım...
Nedeni satın aldığın ürün üzerinde kısıtlı kullanma hakkı verdiği için. Bir işletim sisitemini lisansıyla satın aldığınızda bunu arkadaşınıza verince suç işlemiş olursunuz. Bir müziği satın aldınız ama sadece bu sitedeki koşullar çer çevesinde kullanabilirsiniz.
Peki bu  şekilde bir satın alma yapıyorsam satınmı almış olurum kiralamışmı olurum...??