IE BAĞLANTI SORUNU

HPQ-User
06-06-2009, 01:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SWORD109 sormuş:
MERHABA;
BİLGİSAYARIMI İLK AÇTIĞIMDA HİÇBİR PROBLEM YOK. İNTERNET BAĞLANTIM KISA SÜRE SONRA TAMAMLANIYOR. FAKAT MODEMİ RESETLEDİĞİMDE YADA FİŞİNİ ÇEKTİĞİMDE YENİDEN BAĞLANMAK İSTEDİĞİMDE ADSL HİZMET PROĞRAMI BAĞLANTI KURULDUĞUNU GÖSTERİYOR AMA İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM. SORUNU ANCAK MODEMİ KAPATIP ARDINDAN BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIP BAŞALAMA İŞLEMİ BİTİP BİLGİSAYAR KULLANIMA HAZIR OLDUKTAN SONRA MODEMİN FİŞİNİ TAKTIKTAN SONRA BİRKAÇ DAKİKA İÇİNDE BAĞLANTIM SAĞLANIYOR PROBLEM KALMIYOR. BAĞLANTI SORUNLARINI TANILADIĞIMDA İSE QUERY USER VEYA BAŞKA BİR GÜVENLİK SAĞLAYICI OLABİLİR DİYE UYARI ALIYORUM. ANTİ VİRÜS NOD 32 4 KULLANIYORUM MODEMİM AİR TİES-RT 104 KABLOLU MODEM SERVİS SAĞLAYICI TT NET. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM. İYİ ÇALIŞMALAR

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İNTEL P.DUAL CORE 2,5 GHZ E5200
32 BİT SİSTEM
CASPER
ONBOART SONRADAN PARÇA İLAVE ETMEDİM
ETHERNET KABLOYLA BAĞLANIYORUM
KABLOM SAĞLAM 0,5 METRE
BİLDİKLERİM BUNLAR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

OnlyMann
06-06-2009, 01:46   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

önerim modemi kapatıp açtıktan sonra makinadan kabloyu söküp tekrar takmanız. zaten söküldüğünde bağlantınız yok şeklinde mesaj verecektir. biraz beklediğinizde gelmesi gerekir. eğer gelmezse sağ alt köşede yer alan ağ üzerinde sağ tuşa basarak tanıla onar yapınız düzelmesi gerekir.

Eğer dns ve ip sorununuz yoksa sayfalara girişte sorun yaşamamalısınız.

Bu arada TT bağlantınızın olduğunu varsayıyorum. Çünkü bazen orda da sorun çıkabiliyor. her ne kadar normal gözükse de.

Koruma programına ip alması için izin vermekte gerekebilir. Nod32 kullanan arkadaşlar bu konuda sizi yönlendirebilirler.

Mustafa@PC
06-06-2009, 01:47   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

O güvenlik yazılımını devre dışı bırakıp öyle denediniz mi bir de ?

Diğer yandan ethernet kartınızın sürücüsünü güncelleştirmeyi ?