IE yardımına ihtiyacım var..

makaryos
20-11-2006, 13:25   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Arkadaşlar,Internet Explorer'da bazı sayfalara girdiğimde daha evvelden türkçe olan kelimeler karmakarışık harflerle doldu. Türkçe karakterlerin yerine farklı semboller var. Sağtuş menüsünden otomatik seç dediysem de tek tek dil denemesi yaptıysam da bir sonuç alamadım.. Acaba dil desteği veya dil paketi var mı böyle durumlar için.. Varsa nasıl edinebilirim.. Bu arada internet explorer ı yeniden kurdum ama sonuç negatif.. Formattan başka çare önerenler cevaplarınızı bekliyorum... Teşekkürler

Son Düzenleme: makaryos ~ 20 Kasım 2006 15:40
delikanli53
20-11-2006, 18:31   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

büyük ihtimalle virüstür. ama belki ie ile alakalı ise firefox yüklemeni öneririm. işte linki

bu da firefoxun en hızlı ayarlarını yapman için

makaryos
21-11-2006, 08:23   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Firefox 2.0 sürümünü indirip kurmuştum, onda da aynı sorun var. Bu dediğim olay microsoft update sitesinde meydana geliyor.. Geniune tool updatesini yaptıktan sonra bilgisayarın dili değişti. Explorer 7.0 sürümünü kurdum ama beğenmedim kaldırdım. Sorun onda da olmuştu.. Benim kanıma göre dil paketi lazım olabilir. Ama o dil paketine nasıl erişeceğimi bilmiyorum..

mehsa
21-11-2006, 18:45   |  #4  
Üye
57 mesaj

denetim masasından bölge ve dil seçenekelerinde bölgesel ve gelişmiş menüsünde türkçe seçeneği seçili değilmi bir kontrol et..dil kodlamasında otomatik değilde türkçe windows seçeneğini seçç....

makaryos
22-11-2006, 16:56   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Sorunumu farklı bir metod ile çözdüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...

delikanli53
22-11-2006, 18:55   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

çözüldüyse burda yaz da diğer arkadaşlarımız ve biz de öğrenelim.

makaryos
23-11-2006, 11:26   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

1. internet Explorer sürekli hatalar veriyor ve düzenli çalışmıyorsa yeniden kurmak en mantıklı yoldur. Dikkat edin windowsu yeniden kurmayı demedim sadece internet eplorerimizi yeniden kuracağız. 1.yol: kurulum yaptıgınız WindowsXP vs. cd sini takın.
2.Start/Run. (başlat/çalıştır)

Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin. Not: copy paste yapın…

komut:

‘ rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf ’

‘en etkili yöntemlerden birisi budur.’ Şimdi yaptıgımız şey sadece explorerin üzerine yeniden kurmaktı.

2. şimdi yapacağımız iş ise komple internet explorerimizi kaldırıp yeniden kuracağız.

Start > Run > regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Active Setup\Installed Components{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}

bu kayıt anahtarını buluyoruz ve

IsInstalled ,i arayip ve 0 (Null). degerini veriyoruz.

Artık internet explorerimiz yeniden kurulum için hazır vaziyettedir. Şimdi

sitesinden xp içn olanını buluyoruz.

i.explorer win 98 içinde aşağıdaki URLyi kullanıyoruz: http://download.microsoft.com/downl...TR/ie6setup.exe

indiriyoruz..

İndirdigimiz dosyanın adı:ie6setup.exe

Dosyayi örnegin. C:\IE6_Setup. diye kaydedin.
Start > Run
C:\IE6_Setup\ie6setup.exe" /c:"ie6wzd.exe /d /s:""#E" (yandakini copy paste yapin)

ok dedikten sonra kurulum asistanı başlayacaktır.

• İntenet Explorer da link problemleri, (sayfa açılmıyor):
Bu sorunda birçok insanın başına gelmiştir. Sayfanın bulunduğu linke tıklarsınız pencere açılır tam sayfanın içeriği açılacak gibi olur fakat sayfa görüntülenemiyor hatasını alırsınız. bunun nedeni de bir veya birçok Explorer dll. Dosyasının silinmesi veya olmamasındandır. Sorunumuzu gidermek için;
Start -> Run -> regsvr32 urlmon.dll (OK).

Eger Problem devam ediyorsa aşağıdakilerini uygulayın:
Start -> Run ->
regsvr32 actxprxy.dll
regsvr32 shdocvw.dll
NOT: Başka bir siteden alıntıdır..

Bu yöntemleri başka bir yardımseverden alıntı olarak yazıyorum, benim gibi aynı sıkıntıyı çekenler için yardımcı olmasını ümit ederim. Explorer bozuldu diye firefox kurmak yerine daha uygun olan bu yolu seçtim ve uyguladım...

Son Düzenleme: makaryos ~ 23 Kasım 2006 11:28
CU_GS7
23-11-2006, 11:51   |  #8  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
makaryos
Explorer bozuldu diye firefox kurmak yerine daha uygun olan bu yolu seçtim ve uyguladım...
Exploler yine sağlam bi şekilde kenarda dursun ama sen yine de firefox ya da maxthon kur ve bunlardan birini kullan bence..:))ie'nin hantallığına rağmen ısrarcı olmayı anlayamıyorum..

makaryos
23-11-2006, 11:58   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

önerin için teşekkürler dostum, ama ben explorerdan memnunum.. firefox da güzel bir tarayıcı, hızlı ve daha fonksiyonel olabilir, belki explorer ın açıkları firefoxda olmayabilir..ama yıllardır explorer kullanıyorum alıştım artık..