iexplorer.exe hatası

keremkayhan
20-12-2008, 22:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhabalar pc ime virüs bulasti iexplorer.exe diye bir hata cikiyor  sürücüye cd takin device/harddisk4 böyle birsey görev yöneticisi + kayit defterini acamiyorum güvenli kipte calistirmayi denedigimde res attiriyor her neyse format attim formattan sonra D ye geldigimde direk gene bulasti gene formatladim bu sfr direk antivir avira virüs prosunu kurdum ve taratmaya basladim pc deki bütün exe leri virüs olarak gösterdi ve sildi hepsini  sonra D ye falan girdigimde pc ye res attiktan sonra antivir disable oldu durduk yere install yapmaya calistigimda yarida kesildigi gördüm ve görev yöneticisi ve kayit deftesi gene devre disi birakildi ugrasim sonucu arda arda deneye deneye virüs programini kurmayi basardim amma ve lakin aktif ettirmiyor bu virüs ne yapmam gerekli lütfen yardimci olun sersefil oldum 12 saattir bununla ugrasiyorum ve hala basladigim yerdeyim  :( pff

Banned
20-12-2008, 22:49   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

formatı sadece bir sürücüye atıyorsan bu sefer diğer sürücüden bulaşıyordur en önemli yedeklerini alıp tüm sisteme format at ve yedeklerini virüs taramasından geçirdikten sonra yükle.

keremkayhan
20-12-2008, 22:52   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

yedekmi 200 gb lik dosyam var hepside önemli seyler bana önerebileceginiz saglam virüs programi lazim  bide bir virüs exe den exe ye atlayabilirmi?

Banned
20-12-2008, 22:57   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

evet atlayabilir zaten bir türlü kurtulamamanda bunun işareti.sağlam bir virüs programı dersen o zaman kaspersky derim ya da outpost ama o bilgisayara ful format atmadan kurtulman zor sana combofix kullan diyeceğim ama anlaşılan bu virüs sisteme güzelce yayılmış sistem dosyalarına zarar verebilir diye düşünüyorum virüsü silmek isterken ama çok iyi bir programdır karar sana kalmış.

keremkayhan
20-12-2008, 23:23   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

k cok saol

keremkayhan
20-12-2008, 23:58   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

combofix i kurdum tarattim ama bi faydasini göremedim Sürücüde disk yok. Lütfen/device/harddisk1(2.3.4.5....8 e kadar oluyo)/dd1(6 ya kadar) sürücüsüne disk takin bu hatayi aliyorum