İki bilgisayarı birbirine bağlamak ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ponch
13-04-2004, 18:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Komşumla ben bilgisayarları bağlayarak dosya aktarmak istiyoruz ethernet ve kablolar hazır windows xp de nasıl bilgisayarları birbirine göstericez ve dosyaları birbirimizden çekebilecez? Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ..

Swat_Man
13-04-2004, 19:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Network Kuracaksınız.Bir Bilgisayarcıya yada bilgisayarı aldığın yerden söylersen onlar kurarlar.

Micy
13-04-2004, 20:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Swat man soruyu soran arkadaş kendi kurmak istiyor o söylediğiniz şeyi tahmin ediyorum ki zaten istese yapardı. Kablolar hazır Ethernet hazır dediğine görede yazılımsal olarak yardım istiyor!
Ponch mağlesef network kurmayı tam olarak bilmiyorum bilen arkadaşlar yakında zaten cevap verecektir.

hasanyasin
14-04-2004, 10:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Kabloları doğru bir şekilde taktıktan sonra, Windows XP'de, Denetim Masası>>>Ağ Bağlantıları'ndan, Ağ Kurulum Sihirbazı'nı bulup çalıştırın. Ağınızı tarif eden seçenekleri işaretleyerek ağı kurun. Bunu yaparken her iki bilgisayar da açık ve kablolar takılı olsun. Her ikisinde de aynı şeyi yaparsanız sorunsuz bir ağ bağlantısı elde etmiş olursunuz. Daha sonra paylaştırmak istediğiniz dosyalar için, paylaşılan klasörler oluşturursunuz. Eğer internete bağlı değilseniz, sürücülerinizi paylaşıma açarak daha rahat bir alış-veriş de elde edebilirsiniz. Paylaşıma açmak istediğiniz şeye sağ tıklayıp özellikler>>Paylaşım bölümünü kullanacaksınız...