iki ezeli rakipten hangisini alsam

Banned
02-11-2010, 21:43   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
323 mesaj

Samsung Galaxy S

İphone 4 

başka model söylemeyin lütfen.. Para yönünden eleştirmeyin özellik yönünden eleştirin.

Kapalı Hesap (186082)
02-11-2010, 21:52   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,770 mesaj

Samsung Galaxy S:) anket açsan iyi olurdu bence .

Feyk
02-11-2010, 22:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Galaxy S

Banned
02-11-2010, 22:19   |  #4  
OP Banlandı
323 mesaj
Alıntı: Save_Us.Y2J  
Samsung Galaxy S:) anket açsan iyi olurdu bence .
bulamadım anket yerini ki

Banned
02-11-2010, 22:21   |  #5  
OP Banlandı
323 mesaj

şuan ki skor

Galaxy s = 2
iphone 4 = 0

Kapalı Hesap (186082)
02-11-2010, 22:24   |  #6  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Yeni konu yerinin üzerine gidince altında cıkıyor yeni anket yeri.

Mert_06
02-11-2010, 22:42   |  #7  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Samsıng Galaxy S.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 02 Kasım 2010 22:44
Kapalı Hesap (186082)
02-11-2010, 23:03   |  #8  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Hacı başka model sölemeyin diyonda N8 de güzel haa! 999TL hemde. Fena ucuz cıktı.
12 MP kamera hdmi cıkıs bi ton özellik :D

Banned
02-11-2010, 23:18   |  #9  
OP Banlandı
323 mesaj
Alıntı: Save_Us.Y2J  
Hacı başka model sölemeyin diyonda N8 de güzel haa! 999TL hemde. Fena ucuz cıktı.
12 MP kamera hdmi cıkıs bi ton özellik :
nokia deme bıktım nokiadan kusucam artık :D bütün telefonlarım nokiadı .tamam özellikleri süper olabilirde. :D kasa yapısı filan dandik oluyo nokiaların kaç kez çizildi aldığım telefonlar belki bununda öyledir. galaxy s bitiyorm electro worlde kullandım harika renkleri var tek eksiği kameradaki flaş  ondan iphone 4 seçeneği bıraktm :/ birde uygulama marketleri önemli benim için.

layra41
02-11-2010, 23:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

sony ericsson w890i

Feyk
03-11-2010, 11:44   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

999 TL mi nerde gördün o fiyatı ben en fazla 1200 e buldum tabi almak için değil lazımk değil bana nokia nın kalasları

kyotoprotokolü
03-11-2010, 21:11   |  #12  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Telefonlarla şuan pek ilgilenmiyorum. Ama haberleri öyle üzerinden bir okuyorum.
Arkadaşların dediğine göre ve Samsungun başarısına ve Galaxy S in haberlerine ve Iphne haberlerine göre.

Samsung tercih edebilirsin.

Karub
03-11-2010, 21:48   |  #13  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Abi ne yapcan iPhone'u ne yapcan Samsung'u sana Nokia N8 alalım keyfini sür :D:D
iPhone 4 yerine 3GS derim abicim :)

mmurat3551
03-11-2010, 22:21   |  #14  
Üye
95 mesaj
Alıntı: Karub  
Abi ne yapcan iPhone'u ne yapcan Samsung'u sana Nokia N8 alalım keyfini sür :D:D
Katılıyorum. N8 Alın derim ben de...

infoman
03-11-2010, 22:24   |  #15  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Karub bırak şu nokia fanatikliğini artık. Ben Nokia 5110 ilk çıktığında almıştım ozamandan buyana kullanmadığım üst seviye nokia yoktur. Her seferinde yeni umutla bir üst modeli aldım sonuç hep hüsran.
donanimhaber de n8 öninceleme var onu bir izle.

kyotoprotokolü
03-11-2010, 22:29   |  #16  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Yalnız bence konu başlığı yanlış olmuş. İki ezeli rakip yakışmamış. Çünkü;
Apple ve Samsung ezeli rakip değildir. Iphone ve WindowsPhone olsaydı başlık uygun olabilirdi.

Karub
03-11-2010, 22:31   |  #17  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

N8'den neden bu kadar umutlu olduğumu açıklayım yada siz fanatiklik diyebilirsiniz fark etmez.
N8'in kasası platik değil, aliminyum yani metal gibi garip bir yapısı var. Video'da yakından gördüm plasik olmadığı besbelli zaten taş gibi duruyor.
iPhone 4'te ise paslanmaz aliminyum var(işi abartmışlar)

Feyk
03-11-2010, 23:45   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

N8 Çok berbat bir telefon hatta berbat ve ötesi desek yeridir donanımhaber deki öninceleme videosunu izledim ve açıkçakı çoooook büyük bir hayal kırıklığına uğradım o ne berbat bir şey öyle şimdi söyliyelim
+Kamerası mükemmelin ötesinde
-Çok yavaş algılıyor
-Menü geçişlerinde çok yawaş kalıyor
-Symbian 3 diyorlardı ama bu yine aynı kullanıcı arayüzünü kullanıyor ve menüyü aşaüı yukarı kaydırırken kasmalar yaşanıyor
Kısacası beklediğimin çok çok çok altında bir telefon çıktı videoda güncellemelerle düzeltileceği anlatılıyor ama bence düzelmez 
TEK KELİMEYLE BERBATTTTTTTTTT BİR TELEFON N8

infoman
04-11-2010, 04:26   |  #19  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
N8'den neden bu kadar umutlu olduğumu açıklayım yada siz fanatiklik diyebilirsiniz fark etmez.
N8'in kasası platik değil, aliminyum yani metal gibi garip bir yapısı var. Video'da yakından gördüm plasik olmadığı besbelli zaten taş gibi duruyor.
iPhone 4'te ise paslanmaz aliminyum var(işi abartmışlar)
ALÜMİNYUM'u boyaması çok zordur ve ALÜMİNYUMA has boyalar vardır FAKAT bu boyalar dahi cep telefonu gibi sürekli sürtünme ortamlarına dayanamaz ve ALÜMİNYUM yüzeyden kolayca silinir. Zaten HAM ALÜMİNYUM bile iletken olmadığı için de ÇOK ZOR paslanır (bkz: korozyon). Bir telefonda en çok darbe ve sürtünmeye maruz kalan yerler köşeler ve kamera çıkıntısıdır fakat o kısımlar Nokia N8'de ALÜMİNYUM boyasıyla boyanmış PLASTİKTİR. Yani anlayacağın bu tür ALÜMİNYUM gövde üretmenin hiç bir espirisi kalmamış.
Gelelim IPhone 4 e:) IPhone 4 te kasa PASLANMAZ ÇELİKTİR ve üstünde boya yoktur!!!! Çelik iyi bir iletken olduğu için kasanın bölünmüş kısımların daki  iki anten parmaklar la bile kısa devre olup çekim gücünü etkilemektedir.

Telefonlar da insanlar iki şeye dikkat eder!!!
1- Telefonun fiziksel yapısı (zaten yukarıda bahsettim)
2- İşletim sistemi
Peki insanlar işletim sistemine neden dikkat ediyor? Bunun sebebi hep çok popüler olan Nokia'nın eskiyen Symbian işletim sistemidir. İnsanlar Nokia'nın kronik işletim sistemi sorunlarından bıkmıştır. Nokia her ürettiği telefona ayrı bir Symbian türevi üretiyor:) Yazılımcılarda bir programı bu türevlere has yazmak zorunda kalıyor. Yani program uyumluluk sorunu yaşanıyor. Mesela N95'te kullandığın programı N97'de kullanamazsın, N97'de kullandığın programı N8'de kullanamayacaksın. Birde üstüne Nokia, N8 de kullanlan Symbian 3^ yerine yeni model telefonlarında Symbian 4^ kullanacağını açıklamıştır yani atıyorum N9 veya N10 da Symbian 4^ kullanıp program uyumluluk sorununu tekerrüre sokacak. Zaten symbian işletim sisteminin hantal ve artık çağdışı olduğunu ispatlamaya gerek yok. Her ne kadar donanimhaber'de ki ön inceleme videosunda bu hantallığın aşılacağı söylense de aşılamayacağı kesin çünkü tarih bize hep bunu gösterdi.
Gelelim yine Iphone'a:))) IOS bu güne kadar çıkan bütün Iphone'lar da aynı sürümü kullandı ve açıklamalara göre hep aynı sürümü kullanacak (son dönemde İphone 2g de bu durum değişti fakat telefon zaten eski) Açıklayacak olursak. IOS 4.2 yi Iphone 3G, Iphone 3GS veIphone 4 te kullanabileceksin. APPLE tarafında bütün cihazların da bu hep böyle olmuştur ki olacağıda söyleniyor.
Andiroid atarafında da durumlar aynı; üretici izin verdikçe bütün android işletim sistemi kullanan telefonlar yeni sürüme geçebilir. Yine bu kıstas eski telefonlarda değişebilir. Tahmin ediyorum bu durum WP7 içinde geçerli olacak.
Umuyorum neyin fanatikliğini yaptığını!!! ve benim neyi savunduğumu anlamışsındır.

oNuRx
04-11-2010, 04:44   |  #20  
Üye
77 mesaj

iPhone 4 tabii ki. onda bu var şunda bu yok fln hiç düşünmene gerek yok, para dert değil dersen iphone 4.
iPhone çok iyi bir rakip çıkardı samsung ama hiçbiri iphone kadar iyi bir alet çıkarmadı henüz.

Karub
04-11-2010, 10:56   |  #21  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Konu değişmesin bu olay N8'e döndü ama yinede belirtmek istiyorum. Nokia çin'e yaptırıyordu kasasını ama N8 tamamıyla Finlandiya malı ve Samsung Amoled ekran kullanıyor bunun yanında menüde hiçbir kasma yok ben o kadar video izledim tere yağında kayıyormuş gibi kayıyıordu.
Feyk, o videoyu bana özelden atarsan sevinirim. Aklımı karıştırdığın için sana çok çok teşekkür ederim. Şimdi N8, Glaxy S ve Wave üçgeni içinde sıkıştım kaldım :D

---
Edit: Videoyu izledim. Video kalitesini çok övüyorlar zaten adı üstünde 12mp ama onun yanında sade ve sadece işletim sisteminini hantal olduğu söyleniyor yani kasaya laf atmıyorlar. Elinize/mize almadan asla bilemeyiz zaten. Yinede aklımda N8 var ve hiçte knetic scrolling kasmalar yaşanmıyor.(en az 30 tane video izledim hiç birinde takılmalar kasmalar yok)
Ama şurada size katılıyorum> Symbian'ı bırakıp W7, Bada vb. seri işletim sistemlerine geçiş yapabilirdi. Unutmayın ki Symbian açık kaynaklı bir yazılım yani mutlaka geliştirilir. İnanıyorum.

Son Düzenleme: Karub ~ 04 Kasım 2010 11:07
Feyk
04-11-2010, 11:23   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Ben beğenmedim menüyü aşağıya yukarıya kaydırırken Wave gibi değil 5800 gibi kayıyor kasmalar oluyor ayrıca en büyük eksiği anında tepki vermemesi videonun başlarında görüdüğün gibi 3 ana ekran var ve bunlar arasında geçiş yaparken telefon çok geç algılıyor dokunmayı bir ekside ekrandaki parmak izinin nokia nın her telefonunda olduğu gibi çok belli olması...

infoman
04-11-2010, 14:27   |  #23  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Konu değişmesin bu olay N8'e döndü ama yinede belirtmek istiyorum. Nokia çin'e yaptırıyordu kasasını ama N8 tamamıyla Finlandiya malı ve Samsung Amoled ekran kullanıyor bunun yanında menüde hiçbir kasma yok ben o kadar video izledim tere yağında kayıyormuş gibi kayıyıordu.
Feyk, o videoyu bana özelden atarsan sevinirim. Aklımı karıştırdığın için sana çok çok teşekkür ederim. Şimdi N8, Glaxy S ve Wave üçgeni içinde sıkıştım kaldım :D

---
Edit: Videoyu izledim. Video kalitesini çok övüyorlar zaten adı üstünde 12mp ama onun yanında sade ve sadece işletim sisteminini hantal olduğu söyleniyor yani kasaya laf atmıyorlar. Elinize/mize almadan asla bilemeyiz zaten. Yinede aklımda N8 var ve hiçte knetic scrolling kasmalar yaşanmıyor.(en az 30 tane video izledim hiç birinde takılmalar kasmalar yok)
Ama şurada size katılıyorum> Symbian'ı bırakıp W7, Bada vb. seri işletim sistemlerine geçiş yapabilirdi. Unutmayın ki Symbian açık kaynaklı bir yazılım yani mutlaka geliştirilir. İnanıyorum.
Tema efektlerini kapatınca normale dönüyor fakat bu sefer takoza dönüyor:)

Karub
04-11-2010, 18:14   |  #24  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Tema efektleri iyi oluyor :)
Symbian gelişir belki ama N8de işlemci ve ramde düşük. Gerçi sahte Glaxy S2 özellikleri yanında yüksek !

oNuRx
06-11-2010, 04:48   |  #25  
Üye
77 mesaj

Teferruatlara çok takılıyorsunuz. Apple'ın başında Steve Jobs gibi bir adam var, Apple'dakiler sizin düşündüğünüzün bir milyon katını hesaba kattı zaten, diğer markalara şans tanımak için fırsatlar uydurmayın. Açık ara belli ki Apple bu işi biliyor. En basitinden pazar paylarına bakabilirsiniz. Apple'ın tek telefonu var "iPhone" diğerleri kısmende olsa iPhone'u sadece taklit ediyor.