ilk acılısta bigisayar resetliyor

HPQ-User
26-10-2008, 00:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emrah sormuş:
bilgisayar daha ilk acılısta 2 sanıye kadar calıstıktan sonra tamamen kapanıp kendiliginden 2 saniye sonra geri acılıyor 3 defa yetkılı servıse goturdum fakat bana bios pilinden falan gibi seyler soyleyip gonderdiler ama servis bana fiş duzenlemedi ve bu sorunu nasıl cozebilirim... ve bu daha 3 aylık bir bilgisayar ben casper gıbı bır markanın bu sorunuma cözum bulacagını sanıyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
casper nep-3000 model masaustu bılgısayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

sticker
26-10-2008, 00:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
669 mesaj

evvela şunu söyleyim..sorunun yazılımsal değilde(ekran kartından,psuveya işlemciden olabilir)donanımsal ise buradanda herhangi bi çözüm bulamazsan kardeş aldığın yere götür servisin ürünle ilgilenmiyo de.eğer aldığın bilgisayar garantili ise yapmak ilgilenmekve yapmak zorundalar.ya ben bu casperı anlamıyorumyemin ederim.casperlar hep sorun veriyo.geçende bir yıllık bilgisayar sorun vermişti..valla casper dandik donanımkullanıyo galiba.neyse sorununyazılımsalda olabilir.sen bi virüs taraması yap.engüncel kaspersky iindirve bilg.i tarat..diğer arkadaşlarda umarım öneride bulunur.bu ara pek bakan eden yokda..

Banned
26-10-2008, 00:17   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım sen öncelikle ramlerinden şüphe etmelisin ramlerin ya yetersiz geliyor sisteme ya da uyumsuz.ayrıca güç kaynağın,ekran kartın,cpu,fanlar(fanlardan biri yerine tam oturmamışsa yapar),buna sebeb olabilir.hatanın hangisinde olduğunu anlamak için parçaları tek tek başka bir bilgisayarda denemelisin.ama şöyle bir durum var kasayı açtığın anda makine garanti kapsamı dışında kalabilir yani bu sorunu servisle çözmen şart.son olarak şunuda söyleyeyim vista cd'le sistemi yeni baştan kur sorun bu da olabilir.

sticker
26-10-2008, 00:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

servis neden sana fiş düzenlemiyo?ben söyleyim..garantin şunu der:bir ürün eğer aynı arızayı 3defa verirse ve kullanılamazsa o ürünü değiştirmek zorunda.ayrıca yasal haklarını kullan...ürünün serviste iken sana aynı özelliklere sahip bilgisayar vermek zorundalar.önce servisten adam gibi bakım iste..servis bana ne! derse caspera gideceğini söyle.olmazsa caspera git.oda olmazsa,satıcıveya casperın üreticisinden ürün değişim talep et,oda olmazsa tüketici mahkemesine ver.özürlü ürün almışsın.davayı kazanırsın.acıma üretici veya satıcıya..seni kazıklamaktan zevk alıyolar.hele o casper yokmu..prestijmiş.buraya gelen 10 bilgisayardan 8i casper be..

sticker
26-10-2008, 00:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
kylie
arkadaşım sen öncelikle ramlerinden şüphe etmelisin ramlerin ya yetersiz geliyor sisteme ya da uyumsuz.ayrıca güç kaynağın,ekran kartın,cpu,fanlar(fanlardan biri yerine tam oturmamışsa yapar),buna sebeb olabilir.hatanın hangisinde olduğunu anlamak için parçaları tek tek başka bir bilgisayarda denemelisin.ama şöyle bir durum var kasayı açtığın anda makine garanti kapsamı dışında kalabilir yani bu sorunu servisle çözmen şart.son olarak şunuda söyleyeyim vista cd'le sistemi yeni baştan kur sorun bu da olabilir.
kylie üretici uyumsuz sistemi satarmı.bu adam bu bilgisayarı hiçmi kullanmadı 3 aydır..ama donanımdandiktir.bilemem..

Banned
26-10-2008, 00:24   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

kullandığı donanım çok iyi değilse bu sorunu yapar.

sticker
26-10-2008, 00:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
kylie
kullandığı donanım çok iyi değilse bu sorunu yapar.
okey.o zaman anlaştık.yani iki gün kullan 3.gün arıza..

Banned
26-10-2008, 00:35   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

bence bu casperden pc'i alınmaz,.bu benim kendi kaanatim.

sticker
26-10-2008, 00:38   |  #9  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
kylie
bence bu casperden pc'i alınmaz,.bu benim kendi kaanatim.
bende aynı kanaate vardımmm.sana katılıyorum kardeş...

Kapalı Hesap (79876)
26-10-2008, 01:08   |  #10  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
sticker
servis neden sana fiş düzenlemiyo?ben söyleyim..garantin şunu der:bir ürün eğer aynı arızayı 3defa verirse ve kullanılamazsa o ürünü değiştirmek zorunda.ayrıca yasal haklarını kullan...ürünün serviste iken sana aynı özelliklere sahip bilgisayar vermek zorundalar.önce servisten adam gibi bakım iste..servis bana ne! derse caspera gideceğini söyle.olmazsa caspera git.oda olmazsa,satıcıveya casperın üreticisinden ürün değişim talep et,oda olmazsa tüketici mahkemesine ver.özürlü ürün almışsın.davayı kazanırsın.acıma üretici veya satıcıya..seni kazıklamaktan zevk alıyolar.hele o casper yokmu..prestijmiş.buraya gelen 10 bilgisayardan 8i casper be..
Doğru söylüyorsun casper kaliteli bir marka sadece bir teknik servis yanlışında tüm casper i kötülemek yanlış. Casper bölge müdürlüğüne şikayet et.

Buradan İletişim bilgilerine ulaşabilirsin. http://www.casper.com.tr/tr/ct-doc/BizeUlasin.aspx?intPageNo=12  

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 26 Ekim 2008 01:12
Blacksmith
26-10-2008, 01:37   |  #11  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

kardes sankı bu bir sorun degılde sıstemın kendını test etmesı gıbi geldı bana..sayet bir psu bir problemden dolayı gucu kesecek olursa bir daha acmaz dıye bılıyorum..ayrıca kapanıp 2 sn sonra acıldıktan sonra normal calısıyor bir problem cıkmıyorsa sorun yapmayın..son olarak biosta ayarlarda self test diye bir ayar bulunuyor bazı anakarlarda anakartın kullanım kılavuzunda yazar bu ayar mevcut ıse bulun ve disable yapın.

ziyaaaaaaaaaaaaaaa
26-10-2008, 02:12   |  #12  
Yeni Üye
23 mesaj

casper mı birde buraya yazmayayım arkdaşaların eleştirilerine tamamı ile katılıyorum aynısorun bendede var halada var birde şurayı okuyun https://www.chip.com.tr/forum/vistaci-bioscular-yardim_t77815.html

Ozan Can
26-10-2008, 15:17   |  #13  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

kardeş bende casper kullanıyorum diğerlerinin aksine çoık iyi de performans alıyorum gelelim soruya bence psu yu kontrol et bendede olmuştu ben de temassızlık varmış

sticker
26-10-2008, 17:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
borozan
kardeş bende casper kullanıyorum diğerlerinin aksine çoık iyi de performans alıyorum gelelim soruya bence psu yu kontrol et bendede olmuştu ben de temassızlık varmış
sen ürnü 1saat evvelmi aldın..hayırlı olsun inşallah sorunsuz kullanırsın..ama siteyi gezersen markaların hep casper olduğunu görürsün...

hemkemal
26-10-2008, 18:18   |  #15  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

Merhaba,
Bios pillerini değiştir belki açılır olmassa garantisi bitmemisse yetkili servisine götür yaptır neden böyle kapanıyor diye sor tecrübe sahibi olursun ;)