imaj alma ve kullanma

HPQ-User
20-05-2011, 14:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ilbilge sormuş:
slm öncelikle teşekkürler böyle bir hizmet için sorum ben laptop aldıktan sonra asus ai recovery prog üzerindeydi ve onla 6 dvd tutan imaj aldım şimdi (sanırım aldım imaj alma böyleyse) şimdi yüklemek istiyorum nasıl yapacam beraberinde örneğin bu dvdler çizildi bozuldu tekrar win7 home basic herhangi bir bilgisayarcıya kurdursam veya cd si alsam arkasındaki seri no girince tekrar orjinal olabilir mi

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
asus n53 sv serisi laptop i5 sandy bridge işlmci nvidia gt540m 1gb ekran kartı 4gb ram mind 7 home bsic 64 bit

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; BRI/1; MAAU; .NET4.0C)

Alparslananadolu
20-05-2011, 20:58   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

İmaj dosyalarını geri yükleyebilmeniz için imaz aldığınız program gereklidir. Anladığım kadarıyla diskinizin imajını aldığınız Asus ai Recovery programı bilgisayarınızda kurulu  ve imajı da bundan faydalanarak aldınız. Eğer tahminim doğru ise diskinizin göçmesi durumunda imaj yedekleme ve geri yükleme programını da kullanamayacaksınız. Bu nedenle de elinizdeki o 6 DVD'lik yedek çöpe gidecek.
Size tavsiyem, Acronis True İmage 2011 gibi bir yedekleme programı kullanmanız. Bu tür programlar kendi açılış CD'sini oluşturur ve bu CD'nin içerisine kendi programını da atar. Bilgisayar göçse bile bu CD ile bilgisayarınızı açıyor ve yedeği geri yükleyebiliyorsunuz.
Bence imajları DVD yerine harici bir HDD'ye alsanız çok daha iyi olur. DVD'lerden birinde okuma sorunu yaşarsanız bütün emekleriniz boşa gider. Harici HDD'lerin fiyatları da çok düştü. Tavsiye ederim.

ilbilge_11
21-05-2011, 20:33   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

pekala son sorduğum win 7 kursam sonra arkadaki seriali girdiğimde sistem orjinal olur mu