imei hakkında

history83
28-08-2008, 12:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
758 mesaj

arkadaşlar benim iki sorum olacak;
1)ilk çıktığı zamanında çuvallaDil çıkarıyor para verip kaçak 6600 telefon aldım.kayıt olayı çıktı ve telefonumu gsm şirketim 5 liraya kayıt altına aldı.sonra telefonum klonlanmış ve benim telefon kayıtlanan hat harici bir hatla çalişmiyor.atsan atılmaz atsan satılmazDeli bunu başka hatla kullanmaya nasıl açabilirim?
2)zamanında telefon işine meraklı olduğum için eniştem bende kendisi için çift hatlı tv li bir telefon alıvermemi istedi.haliyle o da kaçak.kayıtlı falan diyolar-yazıyorlar ama 2-3 telefoncu ile görüştüm bana çok samimi bir şekilde ilerde kaanmıyacağina dair garanti veremeyeceklerini söyledir.mesela ileride sorun çıkasa elimde eski 5110 num var onun imeisi ona aktarark bozulana kadar kullanma şansım var mı?

SAİNT
28-08-2008, 13:00   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

evet zaten klonlama olayıda bu şekilde telefoncular genellikle bu problemle gelen vatandaşa eski kvk veya genpa çıkışlı sağlam yada işe yaramaz modası geçmiş telefonlarının olup olmadığını soruyorlar ayrıca dediğin gibi şebekeyi kırdırma olayı var ama ne kadar randıman alırsın bilinmez.

DaRWeLL
28-08-2008, 13:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

keşke kaçak almasaydında bütün bunlarla uğraşmasaydın.

history83
28-08-2008, 13:22   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

valla acele ediyoduk zamanında heves.Türkiyede kvk da bile yokken kafası kopuyo die 5210 aldık.450 lira vermiştik.hem iki  tane aldık enişteyle.bi baktık kapak ayrılıyomuş sadece:)benim hevesim geçti onun geçmedi hala.ben değiştirmiyorum uzun zamandır zaten değiştiremem bozulana kadar.
peki bu anycoollardan alsak ona.mesela çalişti bi süre sonra kapandı.elimde baya kayıtlı ama pili ekranı vs yüzünden çalişmayan cihazım var(garantiliydi eskiden)bunların imeisini kullanabiliriz yani sorun durumunda.

SAİNT
28-08-2008, 13:28   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

illegal olarak yapılır teknik servis asla onaylamaz ve yapmaz. ama tezgah altı telefoncular bu işten para kazanıyor dnemeni yavsi etmem.

history83
28-08-2008, 14:39   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

zaten anycol denen cihazın içimi rahatlatacak bir firma garantilisini bulamadım.Grey market şeklinde gelmiş.intel iletişim miş bunu getiren firma.kendim için olsa çoktan vazgeçerdim.başkaına yardım edeceğim için iş başımı ağratmasın diye olasılıklar iyice tartıyorum.en son çare kapansa bile illegal falan yapmak zorunda kalcaz anlaşilan.