imessage ve facetime etkinleştirme sorunu

PuLisco
10-01-2021, 14:08   |  #1  
PuLisco avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar imessage ve facetime da telefon numaramı bir türlü etkinleştiremiyorum. etkinleştirme bekleniyor yazıyor. dfu mode alıp sıfır kurulum yaptım olmadı. imessage facetime kapatıp telefonu yeniden başlatıp tekrar açtım olmadı. imessage hesabını apple sitesinden sildim olmadı. daha önce 5s ve turkcell kullanıyodum eski faturalarıma baktığımda o zaman etkinleştirmiş yurt dışı mesaj ücreti vardı faturada. şuan vodafone kullanıyorum cihaz olarakta 6s e geçiş yaptım ama bir türlü etkinleştiremedim. vodafone ile yaptığım görüşmelerde yurt dışına mesaj atabildiğim ve arama yapabildiğimi söylediler. bende emin olmak için yurtdışı bi numaraya mesaj attım gitti. o konuda bir sıkıntı yok ama hala etkinleştirme bekleniyor yazısıyla karşı karşıyayım.

PuLisco
10-01-2021, 19:09   |  #2  
PuLisco avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

apple destekle görüşüp sorunu çözdüm teşekkürler.

Nixad
10-01-2021, 20:04   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Nasıl çözdünüz acaba?

PuLisco
14-01-2021, 15:53   |  #4  
PuLisco avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

hocam önce web üzerinden destek sayfasından online desteğe bağlandım problemi anlattım. arkadaş bana telefon numarası verdi burayı arayın diye. aradım ordada anlattım problemi. telefondaki arkadaş cihaza uzaktan bağlanıp ayarları felan kontrol etti. sonra beni yaklaşık 5-7 dk beklemeye aldı. geri döndüğünde kapatıp açın düzelmiş olması gerekiyor dedi. kapatıp açtım düzeldi. neden olduğunu sordum bi bloklama vardı onu kaldırdım dedi. dedim neden bloklama vardı felan onu göremiyorum malesef dedi. bloklamanın neden olduğunu bende bilmiyorum ama turkcellden vodafone geçtikten sonra yaşamıştım problemi. ondan kaynaklı olabilir belki.