Inca Premium tv kartı ses sorunu..

netame
23-04-2006, 17:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Inca Premium bt878 tv kartı aldım arkadaşlar ancak çok boğuk ve az ses alabiliyorum, 4.1 creative ses sistemi var bağlantılarda bi yanlışlık yok ama bitürlü normal ses almayı başaramadım 4 gündürÜzgün

Aras Yurtman
24-04-2006, 17:09   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

Bende de Inca Premium TV var. Fakat TV'de sesi çok yüksek çıkıyor (radioda alçak).

Ses sorunun olası nedenleri:

• TV kartından ses kartına kablo ile ses bağlantısı yaptıysan ses ayarlarını kontrol et: (Win XP'de) "Denetim Masası" > "Ses Efekti ve Ses Aygıtları" > ("Aygıt Ses Ayarı") "Gelişmiş..." > Burada "Aux" ya da "Giriş" denetimlerinin sesini aç. Ya da Ses kartının gelişmiş ayarlarında "Aux Boost" gibi özellikleri aç.
  • Gelen yayından dolayı (anten, kablo, ...) ses az olabilir.
  • TV kartının "Inca Premium" yazılımında "Tuner" ayarlarında "TV/Anten" modunun doğru seçildiğinden emin ol.

netame
25-04-2006, 01:08   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

arasyurtman cevabın için teşekkürler..

ancak xp ses ayarları dediğin gibi şu anda..
Ses kartı gelişmiş ayarlarında "Aux Boost" özelliği yok,
kablolu ile izlicez, yayın tv de normal..

1 hafta oldu hala tv izleyemiyorum ya en son format atıp denicem heralde olmadı geri götürcem, daha başka tavsiyeniz var mı arkadaşlar[8)]

CU_GS7
25-04-2006, 01:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Inca için bir çözüm öneremiyorum malesef..
Ancak donanımsal bir sorun ise ve geri verirsen, AverTV TV kartı almanı öneririm..
Ben 2 yıldan fazla AverTV Studio 203 kullanıyorum..Hiç sorun çıkarmadı..

egemengiga
25-04-2006, 11:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ben de avertv 203 kullaniyorum. kablolu tv de sorun cikmiyor. ancak suanda okudugum yerde kablolu tv yok. bu yuzden normal antenden izliyorum kanallari. ve aver TV nin kendi yazilimi sadece 2 kanal buluyor. more tv ise hepsini.