include_once No such file or directory hatası

karamööcük
13-09-2018, 02:32   |  #1  
karamööcük avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Sayfama include_once komutuyla diğer sayfaları dahil ediyorum ve her şey doğru bir şekilde çalıçmasına rağmen "No such file or directory" diye hata veriyor. Include kodunu kaldırdığım zaman bu hata gidiyor anca eğer sorun dosyanın doğru yerde olmamasından veya kodun yanlış olmasından kaynaklanıyor olsaydı eklemeye çalıştığım dosyayı kullanamazdım halbuki ben kullanabiliyorum. Include yerine require kullanmayı ve hata mesajı görünmesin diye sayfanın başına "error_reporting(E_ERROR);", "error_reporting(0);", "ini_set('display_errors',0);" kodlarının her birini ayrı ayrı eklemeyi de denedim ancak sonuç her seferinde aynı oldu. Lütfen yardımcı olun, şimdiden teşekkürler.

White-Fox
13-09-2018, 11:01   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Yanlış anlama beni lakin asp.net yada jsp gibi teknolojileri kullanmanı tavsiye ederim.

yavuzseker1990
25-09-2018, 10:55   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

ctrl+shift+I tuşlarına beraber basıp network tabına girersen hangi dosyaların çalışıp çalışmadığını görebilirsin.Eğer burada not found diyorsa dosyanın yolu veya uzantısı eklenmemiştir veya tarayıcı (Chrome vb..)o uzantıyı okuyamıyordur.

yavuzseker1990
25-09-2018, 10:55   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

ctrl+shift+I tuşlarına beraber basıp network tabına girersen hangi dosyaların çalışıp çalışmadığını görebilirsin.Eğer burada not found diyorsa dosyanın yolu veya uzantısı eklenmemiştir veya tarayıcı (Chrome vb..)o uzantıyı okuyamıyordur.

webikisifir
05-10-2018, 11:59   |  #5  
webikisifir avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Merhaba include komutunu kullandığınızda include "dosya/dosyaadi/"; yolun doğru olduğundan emin olun ayrıca eğer verdiğiniz yolda çağırmak istediğiniz dosya bulunmuyorsada hata verebilir hata kodunu yazarsanız daha net bilgi verebilirim. @ işarete ile hata bastırma yada yoksayma deneyebilirsiniz o zaman yada bir emty ile kontrol ettirebilirsiniz.

Okan Babacan
22-02-2019, 23:36   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

eklediğin sayfalarda da include edilmiş sayfalar varsa ve aynı sayfayı yüklüyorsa sorun ondan kaynaklı olabilir.