İndirin: 3 boyutlu Sanal Yasak Şehir

CHIP Online
13-10-2008, 05:08   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Pekin'deki büyüleyici Yasak Şehir, özel bir uygulamayla PC'nize geliyor. İndirme bağlantısı burada.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/indi ... sak-Sehir_9116.html

IBM ve Palace Museum işbirliği ile geliştirilen Sanal Yasak Şehir (Virtual Forbidden City) uygulaması, Pekin’de bulunan Dünyanın en büyük saray kompleksini 3 boyutlu olarak PC’nize taşıyor. Ancak uygulama, kullanıcılarına basit bir sanal geziden çok daha fazlasını sunuyor.

Önce aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı indirmeli ve bilgisayarınıza kurmalısınız. Uygulamanın Windows, Linux ve Mac OS X için farklı sürümleri mevcut.

Kurulumun ardından uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda, sizden kayıt olmanız istenecek. Dilerseniz konuk olarak da uygulamayı kullanabilirsiniz; ancak kayıtlı kullanıcılara çok daha fazla imkan sağlandığını da bilmenizde yarar var.

Virtual Forbidden City ile sadece Yasak Şehir’de gezinme imkanı değil, bağlı olan diğer kullanıcılarla sohbet etme, geleneksel Çin aktivitelerine katılma ve tarihi bilgileri öğrenme imkanına da sahipsiniz. 6 farklı karakterden birini seçerek (kayıtlı kullanıcılar için geçerli) katılacağınız gezide, dilerseniz sanal tur rehberlerinden de yardım alabiliyorsunuz. Hatta diğer kullanıcıların düzenlediği gezilere katılma ve kendi gezinizi düzenleme şansına bile sahipsiniz.

Virtual Forbidden City uygulaması ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Download:
Virtual Forbidden City (Windows)

Virtual Forbidden City (Linux)

Virtual Forbidden City (Mac OS X)

Tüm konu: İndirin: 3 boyutlu Sanal Yasak Şehir

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Virtual Forbidden City uygulamasını denediniz mi?

Banned
14-10-2008, 21:52   |  #2  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

Hayır Denemedim boyutu da tuzlu deneyen arkadaşlar yorum yazarlarsa bende indirebilirim...Ama Güzel bişi diil bence

Editör
15-10-2008, 10:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Merhaba,Ben denedim ancak açılışta hata verdi.Üzerinde pek durmadım Çöpe gönderdim.