İngilizce Konu Anlatım Dersleri

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Ussal
17-11-2016, 17:39   |  #1  
Ussal avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İngilizce, günümüzde hemen hemen hayatın her yerinde önem taşıyor.
İş yerinde, okul hayatında, akademik düzeyde ve bir çok yerde kendini gösteriyor.
Diğer yabancı dillere göre daha kolay ve global bir dil olması önemli olmasının başlıca sebeplerinden.

Peki biz nasıl İngilizce öğreneceğiz ?

Tabi İngilizce öğrenmenin bir çok yolu var. Yurt dışına gitmek, kurslara gitmek, internetten öğrenmek gibi.
Ancak herkeste şu anlayış var, "resmi dili İngilizce olmayan bir ülkeye gitmeden İngilizce öğrenilmez." bu anlayış kısmen doğru olsa da
aslında yanlıştır. Çünkü İngilizce'nin ve diğer dillerin temeli pratik yapmaktır.
Ve eğer azimli bir şekilde gramer öğrenir ve pratik yaparsanız istediğiniz her yerde İngilizce öğrenebilirsiniz.
Ancak bir kaynağa ihtiyacınız var bu kaynak kitap olur, video olur, kurs olur vesaire..
Yabancı bir ülkede kolaylıkla pratik yapabileceğiniz için yukarıda bahsettiğimiz düşünce meydana çıkmış.
Ayrıca gidilen kurslarda gramer öğrenildikten sonra pratik yapmayıp "anlıyorum ama konuşamıyorum" sorunları çıkmakta.

Yani eğer İngilizce öğrenmek istiyorsak bu işin ucu pratik yapmaktır. Peki nasıl yapacağız ?

Öncelikle gramer öğrenmelisiniz. Gramer sonrasında kelime ezberleme oldukça önemli.
Grameri öğrendikten sonra, o gramer yapısı ile ilgili kendi cümlelerinizi kurup bu cümleleri sesli bir şekilde tekrarlayın.
Yapacağınız örnek cümleler hayatınızda kullandığınız şekilde olmalı. Çünkü bir zaman sonra yaptığınız bu sesli tekrarlar hayatınızda yer etmeye başlayacaktır.
Ve bu yöntem ile hafızanız kelimeleri, gramer yapılarını kolaylık ezberler ve ağzınız da ezberlemeye katıldığı için "anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenlerden yavaş yavaş ayrılırsınız.

Kimileri film izle der, kimileri müzik dinle bunlar sırf pratik yapmak içindir ancak illede bu şekilde pratik yapılmanız gerekmez hatta yapılmaması daha doğrudur diyebilirim.
Kendi cümlelerinizi oluşturup onları tekrarlamak ve ezberlemek sizi çok daha hızlı ilerletir ve kolaylıkla İngilizce öğrenirsiniz.

Yukarıda İngilizce'nin nasıl öğrenileceğine dair bir kaç bilgi ve yöntem paylaştık.
Peki bu yöntemlerden hangisini uygulamalıyız ?

Öncelikle elinizde bir kaynağın olması gerektiğini belirttik. İşte bu kaynağı size ücretsiz olarak internet sitesinden sağlıyoruz. Yani yöntem olarak internetten öğrenmeyi seçerseniz bizi tercih edebilirsiniz.
Konu anlatımlarımız da oldukça sadeliğe ve açıklayıcılığa önem veriyoruz. İster bizim oluşturduğumuz kaynağı kullanın ister bir başka kaynağı ancak yukarıda ki bilgiler doğrultusunda ilerleyin.

Oluşturduğumuz kaynakta, sizin hangi gramer konusunu ne zaman öğreneceğinize dair bir çizelge oluşturduk.
Bir gramer yapısını bitirince diğerine geçiyorsunuz. Konu anlatımlarımız da, gramer yapıları, örnek cümleler ve alınacak olan özel notlar var.
Ayrıca günlük 5 İngilizce kelime ezberleme serimiz ile de kelime haznenizi genişletebilirsiniz.

0dan İngilizce Öğren adlı İngilizce konu anlatım derslerimiz ile en baştan İngilizce öğrenebileceğiniz bir kaynağa ulaşabilirsiniz.
Yakın bir zamanda videolu dersleride ekleyerek kolaylık sağlamaya çalışacağız ama tekrardan belirtiyoruz ki pratik yapmadan İngilizce öğrenilmez.
Biz size öğrenip, pratik yapabileceğiniz bir kaynak sunuyoruz öğrenecek ve pratik yapacak olan sizlersiniz.
Ancak bizi tercih ederseniz hiç bir ücret ödemezsiniz. Elbette bir kurs gibi destek olamayız yabancı ülkede yapabileceğiniz pratiği sunamayız ama istediğiniz zaman bize uğrayabilir, soru sorabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Biz burada olacağız her zaman bekleriz :)

0dan İngilizce Öğreten Platform
0dan.org