İNGİLİZCEMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM.....

HPQ-User
31-05-2009, 15:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SORU sormuş:
MRB İNGİLİZCEMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM ORTA DÜZEYDE İNG. BİLGİSİNE SAHİBİM BUNUN İÇİN NE ÖNERİRİSİNİZ.İNTERNETTE BU TÜRDEN CD LER DVD LER VAR BUNLARI KULLANANINIZ VAR MI YARARI OLUYOR MU....BİRDE BU DVD LERDEN ELİNDE OLAN VARSA BİZLERLE PAYLAŞIRMI....GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
31-05-2009, 15:20   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Netten hiç ingilizce için dvd indirmedim ama sana tavsiyem bol bol altyazılı ya da tamamen alt yazısız film ya da  dizi izle ayrıca elinden geldiğince pratik yapmaya çalış çünkü yabancı dil öğrenmek istiyorsan pratik şart günlük koşuşturma içinde insan öğrendiklerinide unutuyor bir süre sonra.

Süleyman.
31-05-2009, 15:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Buna ilave olarak, filmler veya başka herhangi şekilde İngilizce bilginizi geliştirebilmeniz için temel bilgilere sahip olmanız lazım ve bunu en iyi kursta öğrenirsiniz. Mutlaka kaliteli eğitim setleri de vardır ama benim o konuda bilgim yok, bildiklerim de artık antika gibidir, bulamazsınız. Yalnız kurs haricindeki yöntemlerin konuşmanıza faydası fazla olmaz. Ne kadar ilerlerseniz ilerleyin, konuşma pratiği yapmaksızın sıkıntı yaşarsınız, konuşurken...

Hachette, Oxford ve Cambridge yayınlarını araştırın, eskiden çok iyi yayınları vardı. Tabi bu ne seviyede bir yabancı dil istediğinize göre değişir.

panda34
31-05-2009, 15:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Bol bol kitap okuyun, Orta seviye ingilizce biliyorum diyorsunuz,
en azından "Anne Frank" diye bir kitap var 70-80 sayfa civarı,
öyle bir kitabı çok rahat okuyabilmeniz lazım orta seviye iseniz .
Kitap okuyun bilmediğiniz kelimeleri öğrenin, bir cümleyi anlamak için gerekirse
3 kere bile okuyun, kompoziyon(essay) lar yazın kendinizi ifade edin.
Film izleyebilirsiniz İngilizce altyazılı yazılarla konuşmaları birlikte takip edin
konuşulanları da bir süre sonra anlamaya başlarsınız.
Ama bazen o kadar hızlı konuşuyorlar ki, aynı yeri 10 kere dinleseniz bile anlayamıyorsunuz
üzülmeyin gerçek hayatta öyle bir durum olsa biraz daha yavaş konuşmalarını rica edersiniz.

Süleyman.
31-05-2009, 16:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
mengu88
konuşulanları da bir süre sonra anlamaya başlarsınız.
Ama bazen o kadar hızlı konuşuyorlar ki, aynı yeri 10 kere dinleseniz bile anlayamı
Zenciler özellikle. Sinsi Ben hala anlamıyorum onların ne dediğini. Askerde 50 Cent'in bir klibini izliyoruz. Sordu arkadaşlar ne diyor bu diye, biliyoruz ya İngilizce. :) Anlamıyorum, istediğin kadar dinle tekrar tekrar. "Lo be" gibi birşey diyor, "A Little Bit" imiş, yazıyı görünce anladım. :)

Yani her söyleneni anlamayınca da moral bozmamak lazım.

International Affairs
31-05-2009, 16:03   |  #6  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Ben Uluslararası İlişkilerde okuyan biri olarak ingilizcem İNTERMEDİATE
düzeyde.
ilk başladığımda hiç bir şey bilmiyordum fakat ben bunun ilk önce Grammer yapısını çözdüm daha  sonra bol bol fim izledim.
Aslına bakarsanız kitap okumak önemlidir fakat ingilizcenin gelişmesinde amaç değil araçtır.
İngilizceni maxsimum İntermediate yi geliştirerek ilerletebilirsin çünkü sen ne kadar İngilizce Film vb izleyip Kitapta okusanda aslında bunun aşırı bir etkisi olmayacaktır.
İngilizcede önemli olanda sadece konuşma yapmak olduğuna göre sürekli, kelime ezberi yapmalısın.
Ve son olarak ingilizceni Upper a çıkar-mak istersen Bunun tek yolu Yurt dışına çıkarak en az şöyle 6 ile 10 ay arasında durursanız sizin ingilizceniz kendi kendine bir bakmışınız gelişmiş.
Bu Amerika ve İngiltere dir bu Ülkeler. Fakat daha iyisi Amerikadır çünkü ingilizceyi orda sokak ta öğrenme şansınız çok yüksek...Gülümseme

Son Düzenleme: International Affairs ~ 31 Mayıs 2009 16:05
Süleyman.
31-05-2009, 16:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
furkan_dikili
Aslına bakarsanız kitap okumak önemlidir fakat ingilizcenin gelişmesinde amaç değil araçtır.
İngilizceni maxsimum İntermediate yi geliştirerek ilerletebilirsin çünkü sen ne kadar İngilizce Film vb izleyip Kitapta okusanda aslında bunun aşırı bir etkisi olmayacaktır.
Belli bir seviyeden sonra çok ciddi etkisi olur, hem de hiç azımsanmayacak derecede.
Bu Amerika ve İngiltere dir bu Ülkeler. Fakat daha iyisi Amerikadır çünkü ingilizceyi orda sokak ta öğrenme şansınız çok yüksek...Gülümseme
Amerika'da sokakta İspanyolca öğrenip dönme ihtimaliniz de var tabi. Sinsi

Ahmet Ertuğrul
31-05-2009, 16:17   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Oxford Press'in, Penguin Readers'ın ve daha birçok İngiliz ve Amerikan üniversite ve yayıncıların aşamalı kısaltılmış roman ya da öykü kitapları var. Orta seviyedeyim diyorsanız mesela Stage 3,4 bir kitap alın okuyun, çok kolay gelirse bir üst seviyeden alırsınız bir dahaki sefere ya da tam tersi. Bunların kasetleri de oluyor yanında gerçi şimdi cd'leri de vardır. Sesli olarak dinlemek istersen. Okumak sana birkaç şeyi birden kazandırır, bir yeni kelimeler öğrenmek, iki farkında olmadan doğru cümle yapılarını okuya okuya içgüdüsel gramer öğrenme, üç anlamını bilmediğin kelimeleri cümlenin gelişinden çıkarma.

İngilizce altyazısıyla beraber ya da altyazısız film izleyebilirsin. İngilizce dizi yayınlayan kanalları takip edebilirsin. İngilizce şarkı sözlerini öğrenip söylemeye çalışabilirsin. Hatta mükemmellik istiyorsan söylediğin şeyi kaydedip telaffuzları doğru yapıp yapmadığını şarkıyla kontrol edebilirsin. İngilizce bir foruma üye olup orada takılabilirsin, çok faydası olur. Pratik yapmak için en iyi yöntem İngilizce konuşulan bir memlekete gidip orda bir süre kalmak ama daha ucuzu kursa gitmek, tabi uyduruk bir kurs olmayacak.

Saydıklarım arasından kitap okumak çok önemli. Eğer yapabilirsen çok faydasını görürsün, ben şu an sınava girerken hiç çalışmam, gramer kurallarını sorsan çok ayrıntılı da bilmem ama sınavlardan her zaman yüksek alırım, kitap okumaya borçluyum bunları. Oturduğun yerde British Council varsa oraya gidip aylık bir ücret karşılığında istediğin kadar anlattığım türden kitapları değiş tokuş edebilirsin, ben sadece bu hizmetini kullanmıştım başka ne veriyorlar hatırlamıyorum.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 31 Mayıs 2009 16:19
GazI_9o9
31-05-2009, 18:17   |  #9  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

listenning,reading...sonra da speaking

Hiper£l£v£nKids
31-05-2009, 21:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

CHIP DVD vermişti dergisinde.

tolter
01-06-2009, 10:27   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

www.wordtest.com tam sana söre.sonra yabacı arkadaşlıklar kurarak msn de geliştirebilirsin

KyLe
01-06-2009, 14:08   |  #12  
Yeni Üye
35 mesaj

Bence internet üzerinden değil de, İngilizce Set'leri oluyor. Öyle alıp evde sakin kafayla daha iyi çalışır ve öğrenirsiniz bence.