İNSAN BEYNİ 100GB İŞLEMCİSİ 20MHZ

playact
20-02-2009, 04:28   |  #51  
playact avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
108 mesaj

İnsan beynini PCile kıyaslaytamassın genetik bilimcilerin araştırmalarına göre DNA yapında bu güne kadar yaşadıgın gördügün tüm veriler saklanıyormuş beyin tarafından hatta ve hatta senden önce yaşayan senin DNAnı taşıyn kökeninki bile mevcutmuş mikron dan daha küçük bir beyin DNA hüçresi bunları barındıya biliyorsa gel gerisini sen düşün...

frozen
20-02-2009, 04:59   |  #52  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
playact
İnsan beynini PCile kıyaslaytamassın genetik bilimcilerin araştırmalarına göre DNA yapında bu güne kadar yaşadıgın gördügün tüm veriler saklanıyormuş beyin tarafından hatta ve hatta senden önce yaşayan senin DNAnı taşıyn kökeninki bile mevcutmuş mikron dan daha küçük bir beyin DNA hüçresi bunları barındıya biliyorsa gel gerisini sen düşün...
Yılların konusu şimdi gündeme geldi bari çarpıcı birşey söyleyeyim hiç değinilmemiş fakat herkesin bildiği birşey.

Bilgisayarı meydana getiren İnsan Beyni! dir. Nasıl olur da meydana gelen medana getiren i geçebilir?

Bizim Tanrıyı geçmemiz gibi.. Saçma.. İmkansız...

Arkadaşında belirttiği gibi, hiç bir makine, böyle bir veriyi taşıyabilecek kadar geniş kapasite de olamaz ya da bu kadar uzun süre taşıyabilecek kadar yaşayamaz.

Görme anında yapılan işlemler, aynı anda koku, duyma, duygular,seziler ve diğer hisler in yanında fiziksel hamleler ve bunların olasılıkları...

Küçümsenemez.. Hiç bir bilgisayar, gerek şimdi gerek gelecekte, insan beyni ile kıyaslanabilecek bir seviyeye asla gelemez. Kaldı ki, insan beyin kapasitesinin %1-3 lük bir kısmını hayatı boyunca kullanıyor. OverClock esprileri dönmüş ama daha %100 e ulaşmadı ki %100 ü aşırtmak söz konusu olsun.

İnsan Beyni.. Vay canına..!

keeper1
08-03-2009, 13:21   |  #53  
Üye
64 mesaj

Bilgisayarıda yapan insan ona göre düşünün.

cam-ali
10-03-2009, 03:21   |  #54  
Yıllanmış Üye
281 mesaj
ufuks
Hah işte o adam Dual Core.Gördün mü evladım.Dual Core beyin budur işte.Adam ta ne zaman geçmiş çift çekirdeğe.
Koptum Bu Cevaba Ya :D

Battal Gazi
18-03-2009, 14:47   |  #55  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

İnsan beyni ile kıyaslamaya çalışıyorsunuz da. Bilgisayarın neyine göre kıyaslama olacak? Hafızasına göre olacaksa 1 tblar geçer, o kadar sanmıyorum. Diğer elemanlardaysa beynimizin hepsini kullanabilsek solda sıfır olur

tayartekin
18-03-2009, 15:17   |  #56  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

peki beyinlerinizde hangi işletim sistemi mevcut?

Mustafa Can
18-03-2009, 15:50   |  #57  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

bilmem ama kesin organlarımızla iletişim kurmak için bios vardır Dil çıkarıyor

S_DİŞLİ
27-04-2009, 15:55   |  #58  
Yeni Üye
35 mesaj

İnsan beyni dışarıdan gelen acı tatlı sıcak soğuk darbe rüzgar  vs vs vs hepsini aynı anda hisseder vücuttaki milyarlarca hücreye ona göre çalışması için komut verir. Bırakın bizim elimizdeki Quad Core işlemcileri adamlar mega bilgisayar ağı ile beyinin sırrını tam olarak çözemiyorlar. İnsanın beyni ile bu dünyadaki tüm varlıkları yönetebilir vaziyete gelmiştir.
Bu dünyada ölümden başka her şeye çözüm olduğuna göre insan beyni tüm hastalıklar ve sorunlara çözüm bulabilme becerisine sahiptir.
Buna göre yaratılmıştır. Teneke yığınları ile karşılaştırılamaz bence.
Şu an ve gelecekteki çıkabilecek en güçlü bilgisayar insan beyni tarafından üretilecek ve yine insan beyni ile boy ölçüşemeyecektir BENCE...

PcMaKeR
27-04-2009, 17:02   |  #59  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

konu eskiymiş yeni gördüm ama bişiler yazmak istedim.

düşünün 7 yaşında bir anınız var ilk okula girişiniz. ve yaşınız 21. bi düşünüyorsunuz saniyesinde geliyor. Onca hatıra zaman yıl.

Şuana kadar çıkmış bütün işlemcilerden hızlıdır.

Kapasitesi ise tartışılır. "ne görürsem tutuyorum hafızamda" buna hdd yetmez :D

Bilgisayar =! insan beyni (karşılaştırılmamalıdır. saçmalıktır.)

PcMaKeR
27-04-2009, 17:03   |  #60  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Mustafa Can
bilmem ama kesin organlarımızla iletişim kurmak için bios vardır Dil çıkarıyor
aha ismi omurilik :D:D yada küçük beyin: soğancık :D ama omurilik herşey :D snir ağı :D

PcMaKeR
27-04-2009, 17:06   |  #61  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Aha bişi daha geldi aklıma.
Denizdesin. Yüzüyorsun. Boğulma anı(tövbe).

Bütün Hayatın film şeridi gibi gözünden geçiyor. Bu hıza hangi sistem yetişir :D 20 mhz. bence 20 phz falan demeleri lazımdı :D:D

Barış
27-04-2009, 18:03   |  #62  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
MOBILITY-RODEON
geçenlerde bir dergide gördum soyledıklerone gore insan beyni bilgisayar ile kıyaslandıgında 10 ile 40 mhz arasında degisen hızlara sahipmiş bu kişinin o zamanki psikolojisine  uyku duzeyıne hayat sartlarına gore degısıyormus fakat genelde 20 mhz ortalama kabul edılmiş yine aynı aratırmaya gorede 1GB ile 150 GB arasında hafızaya sahipmisiz buda kısının kendını gelıstırmesıne gore degısıyormus cok calısan cok goren cok dolu dolu bir insan 150gb a kadar cıkarken bagzılarında bu durum 1GB kadar düsüyormus şimdi soruyorum söyle bır vucudunuza bakın AGP veya PCI-EXP Slotu varmı  varsa takın bi tanede FX5200 [:o)]
40mhz mi ? :
sen bunları yazarken cümleleri nasıl kurdun 40mhz lik kapasiten ilemi ? aynı anda nefes alıp vermenin gerektiğini bi yandan bu cümleleri ? ? ?
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
Oncelikle size birkac basit bilgi sunucam arkadaslar: 1 mhz, bilgisayar dilinde saniye de 1 milyon islem anlamina gelir bugun son teknoloji islemcilere baktigimizda "1024 mhz=1 Ghz" gibi basit bir hesapla 3.4Ghz islemcili bir bilgisayarin saniyede kac milyar islem yapabilecegini cok kolay hesaplayabiliriz.. 1mhz saniyede 1 milon islem,1024mhz(yani 1ghz) =saniyede 1.024.000.000 islem demektir.. bunu 3 ile carparsak 3 ghz bir islemcinin saniyede ne kadar islem yapabilecegini bulabiliriz..(unutmayalim mause un ekranda bir tam tur dolasmasi ortalama 4.000.000.000 islem gerektirir) Bu bilgileri insan beynini daha iyi anlayabilmemiz icin bir onhazirlik amacli verdim. simdi insan beynine bakalim.. İnsan beyninin işlem hızı saniyede 20 bin trilyon. - Bugünkü süper bilgisayarlar yani Kasparov’u satrançta yenen Deep Blue bilgisayarın yeni kuşaklarının hızı saniyede 10 ila 100 trilyon civarında. - Süper bilgisayarlar bugün için insan beynine nazaran 200 ile 2000 defa daha yavaşlar. - Bizim kullandığımız masa üstü bilgisayarların işlem hızı yaklaşık saniyede 10 milyar. - İNSAN BEYNİNİN HAFIZA KAPASİTESİ: 200 terabyte (200 000 gigabyte) - Bilgisayarlardaki gelişme bugünkü şekliyle devam ederse 2010 yılında süper bilgisayarlar insanlara yetişebilecekler. - 1000 Dolarlık bir kişisel bilgisayar büyük olasılıkla 2030 yılından önce insan zekasına yetişecek...
internette gezen bi yazı bu bana çok mantıklı geliyo o küçükük gözüm bile 324-576 mp civarlarında iken 40mhz çok yetersiz dur sırf o görüntünün işlenmesi çin bile yetersizdir..

insan beyninden üstün birşey yoktur.. ne yani suan elimin altınaki e5200 2.5ghz işlemci benden dahamı hızlı ?

kesinlikle şaçmalık bu değerler

Son Düzenleme: Barış ~ 27 Nisan 2009 18:04
hamitranda
28-06-2009, 13:51   |  #63  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: ufuks  
Hah işte o adam Dual Core.Gördün mü evladım.Dual Core beyin budur işte.Adam ta ne zaman geçmiş çift çekirdeğe.

alkışlıyorum :D

joseph1453
07-07-2009, 01:12   |  #64  
Yıllanmış Üye
138 mesaj

emin olun su anki teknolojiden fazla dır cunku onları yapan biziz nasıl bizi yaratan bizden ustunse bizim kide onlardan fazladır zaten nasıl olceler beynin ghz mi olur Allah askına