İntel AMD Değiştirilebilir Ekran Kartı Sorunu

Osman ZKI
06-01-2015, 10:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Hemen sorunu anlatayım. Yakın zamanda bilgisayarı servise gönderdim ve lisansım olmasıyla birlikte windows 8 yüklettim. Bilgisayar geldikten sonra iki ekran kartının sürücülerimde yüklüydü. Amd grafik menüsüme girdim ve oyunları yüksek performans olarak seçtim. Ama oyunlarda her zaman intel ekran kartının kullandığını gpu-z ile gördüm. Ben de amd ve intel in sitelerinden ve kendi üreticimin sitesinden sürücüleri yükledim. Düzgün olarak kurulabilmeleri için önce inteli yüklemeye çalıştım ama intel ekran kartı ne sitesinden yüklediğim ne de kendi üreticimin sitesinden yüklediğim ekran kartı sürücüsyle çalıştı. Bu sistem yazılım yükleme gereksinimlerini karşılamıyor hatasını verdi. Daha somra biostan switchable grapichs modunu fixed yapabilmek için bios update yaptım ama bu seçenek yine gelmedi.Zaten format attırdığım adamın şu an yüklü olan  driverları nerden bulduğunu bile bilmiyorum. Bunu nasıl çözebilirim şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Sistemim

Hp pavilion g6 2212et- windows 8 pro - intel core i5 2.50 ghz  - amd raden 7060 - intel hd grapichs 4000 -insydeh bios f26(güncellenmiş)

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: Osman ZKI ~ 06 Ocak 2015 15:35
Osman ZKI
06-01-2015, 14:17   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Lütfen bi yardımcı olun. Konuyu en iyi şekilde açıkladığımı düşünüyorum.

Osman ZKI
06-01-2015, 15:00   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

O kadar kişi bakmış bir tane cevap yazan yok. Çok acil yardımcı olun lütfen.

Osman ZKI
06-01-2015, 17:22   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Up