Intel HD Graphics 4600 Isınma Sorunu

Gunes Bizim
26-03-2018, 12:23   |  #1  
Gunes Bizim avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selamlar,

Laptop um da 2 adet ekran kartı bulunmakta biri Intel HD Graphics 4600 diğeri ise Nvidia GTX 950M. Geçenler de boş boş takılırken kendi çapım da bir sistem kontrolü yapayım dedim ve GPU-Z indirip ekran kartı sıcaklıklarına vs. bakayım dedim ve bilgisayar boştayken 80-90 C derece değerleri arasında oynuyor ve GPU yükü %0 hafıza kullanımı ise 70-80Mb civarlarında. 

Aynı zaman da GTX 950M ise tamamen boşta iken 58-60 C derece civarların da geziyor ve GPU yükü %0 hafıza kullanımı %0.

Bu durumda bu değerlerin normal  olmadığını düşünüyorum ve denediğim bazı çözümleri de aşağı yazarak görüşlerinizi bekliyorum :)

Denediğim çözümler : 

1-) Ekran kartı driverlarını güncellemek.

2-) Termal macun yenilemesi. (Son yenilememin üzerinden 6-7 ay geçiyordu fakat macun biraz kurumuş o yüzden yeniledim.)

3-) Fan temizliği.

4-) Şuan Eset Smart Security 10 ile virus taraması yapıyorum şuan C diskini taradı E Diskinde sadece Steam oyunları var onları tarıyor.

(1 ssd 1 hdd kullanıyorum.) 

Açıkçası şuan miner dan şüpheleniyorum çeşitli virüs programları ile tarama yapıp bunu kesinleştirmek istiyorum olmadı format atıp sorunu çözmeyi çözemezsem servise yollamayı düşünüyorum. (Garantim yok :( )

Yardımlarınızı bekliyorum :)