Intel iki yeni tablet tasarımı tanıttı

CHIP Online
07-08-2013, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Donanım devinin web sitesinde ortaya çıkan 2 yeni tablet, yeni nesil tabletler için ipucu veriyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/int ... -tanitti_41919.html

Intel'in web sitesinde yeni yayınlanan bir post, şirketin eğitim amaçlı iki yeni tablet tasarladığını ortaya çıkardı.

7 inç ve 10 inç boyutlarındaki tabletler Android işletim sistemiyle çalışıyor. Intel'in Atom çipleri ile gelen tabletler 6,5 saatten fazla pil ömrüne de sahip olacaklar.

10 inçlik tablet, Medfield kod adlı, Atom Z2460 çipi ile geliyor.1280x800 piksel çözünürlüğünde bir ekran, 16 GB hafızasıı ve Stylus'u bulunuyor.

7 inçlik tablet ise Android 4,1 işletim sistemiyle geliyor. Atom Z2420 işlemcisine sahip tabletin hafıazsı 8 GB. Ekran çözünürlüğü ise 1024x600 piksel.

Intel bu tabletleri eğitim amaçlı kullanılacak tabletlere referans olması için tasarlamış olsa da pek çok üretici bu tasarımlara dayanan tabletleri üretip piyasada pazarlayabilecek. Intel'in tabetleri, şirketin 2011 yılında satın aldığı Kno Textbooks teknolojsi ile geliyor. Bu teknoloji, sanal laboratuvar gibi pek çok pratik uygulama alanına sahip. Böylece tabletlerin eğitimde daha efektif olarak kullanılması mümkün oluyor.

Tüm Konu: Intel iki yeni tablet tasarımı tanıttı

Kaynak: www.chip.com.tr