intel işlemci almayın sakın!

masterbaba
07-05-2012, 16:49   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

intel'in işlemcisi kadar sağlam işlemcimi var.şuan  P4 işlemcim var.en az 7 yıllık.Kömür gibi oldu.Ama halen ilk günkü gibi çalışıyor.

enes_7
07-05-2012, 16:59   |  #27  
enes_7 avatarı
Üye
70 mesaj

Burda konu intelin iyi olup olmaması değil burda konu ergen bi canlının laf yetiştirmeye çalışması ergendir ne yapsa yeridir.

YasinC
07-05-2012, 17:02   |  #28  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: enes_7  
Burda konu intelin iyi olup olmaması değil burda konu ergen bi canlının laf yetiştirmeye çalışması ergendir ne yapsa yeridir.
Blu çağını şiddetli geçiriyor olabilir  

YasinC
07-05-2012, 17:13   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

Ruhsal ve zeka problemlerinin olduğuna ve yaşının küçüklüğüne veriyorum  

enes_7
07-05-2012, 17:21   |  #30  
enes_7 avatarı
Üye
70 mesaj
Alıntı: YasinC  
Ruhsal ve zeka problemlerinin olduğuna ve yaşının küçüklüğüne veriyorum  
Kesinlikle :D

enes_7
07-05-2012, 17:21   |  #31  
enes_7 avatarı
Üye
70 mesaj
Alıntı: nrdeb  
götünü şiddetli geçiriyom ben
Madem ingilizce küfür ediceksin bari daha yeni şeyler öğren bi tutturmuşsun aynı şeyi :D ergen değil mi işte :D

Lewis Hamilton
07-05-2012, 17:23   |  #32  
Yıllanmış Üye
132 mesaj
Alıntı: enes_7  
Madem ingilizce küfür ediceksin bari daha yeni şeyler öğren bi tutturmuşsun aynı şeyi :D ergen değil mi işte :
gitmeyin bu kadar üstüne çocuğun :D

Kapalı Hesap (153334)
07-05-2012, 18:12   |  #33  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Amd yandı dese ayakta alkışlardınız.

xExCaLiBuRx
07-05-2012, 18:14   |  #34  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Valla Yıllardır Intel İşlemcı Kullandım Allahı Var Tek Sorun Çıkarmadı Ama Merakdan Yenı Topladıgım Sısteme Amd Uzerıne Topladım Bundanda Memnunum Hem Intel Amd Den Çok çok Iyı Olabılır Orası Benı Ilgılendırmez Benım Isımı Goruyomu Bana Yeter Gerısı Teferruat

İzmirlifare
07-05-2012, 19:17   |  #35  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
4 ÇEKİRDEKLİ DENİYOR ANCAK ÜRÜN 2 ÇEKİRDEK PERFORMANSINI BİLE GÖSTERMİYOR! O.C PERFORMANSI REZALET . FANLAR AŞIRI UYDURUK SOĞUTMA YETERSİZ.

Arkadaşım dün sistem dizdi. O bu işlerden anlıyor. Hatta bende bilgi sahibi olmak için gittim parçaları beraber taktık. Siftahı yaptık. Ben eve döndüm.

Bu sabah işlemcisinin yandığını söyledi. İntel i5 almıştı. OC olayını filan ben bilmiyıorum ama sanırım o yapmış. Bir yandan Assasin Creed oynarken,alt tabdan da online oyununda eşyalarını satıyormuş. 1,5 saat filan takıldıktan sonra dediğine göre czzzrt sesiyle birlikte pc kapanmış. Kasayı açmış.İşlemci fanının pervanesi dönmüyormuş.Fan kablolarının plastik kısmı yanıp açılmış. İşlemci üstünde de yanık karartı varmış.Garantiye gönderdi bu gün.

Bu olaydan sonra AMD almaya karar verdim. Kullanıcı yorumlarında da İntel'in soğutma problemi olduğunu bol bol duydum zaten :(

bak kardeşim
gerek intel gerekte amd.
 hiç bir işlemci ABARTMADIĞIN SÜRECE oc dan yanmaz. arkadaşın dozu fazla kaçırdı diye suçu in-tel e atma. arkadaısının kazmalığı

Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 19:47   |  #36  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

o muhtemelen senin arkadaşının beyin fonksiyonlarının yetersizliğinden veya hatalı işlemesinden kaynaklanıyordur
ya işlemci fanının üzerindeki termal macunu ay bu ne çok iğrenç diyip silmiştir
ya fan takmadan bilgisayarı açmaya çalışmıştır
ya overclock yapıcam diye 5 volt vermiştir işlemciye
öyle bi beyinsizlik yapsa bile 115 derecede bilgisayar kendini kapatır
cızırt sesi gelmez işlemci yanınca ayrıca
power yetersiz geliyordur bi de işlemci turboya alınca powerdan dolayı bi bozulma olmuş olabilir ama yine kendi beyninden kaynaklanan bir durum çünkü amd'ler daha fazla güç tüketiyor intelden eğer amd toplasaydı hiçbir zaman masaüstünü göremeden çöpe atardı o elindekileri
kendi hatası yoksa intele bildirsin hatta tazminat davası açsın zengin olsun
sonra o kazandığı parayla binlerce amd bilgisayar toplasın hepsinin işlemcisine versin 12 volt çıkarsın 50 ghz hıza stok fanla ne güzel olur

bi daha da böyle saçma sapan başlıklar açma
detroitin feyki bu kesin o da böyle çok güzel kötülüyor markaları o da aynı bu şekilde başlıklar açıyor bilirsiniz
detroitin feyki olmasa bile kardeşidir

edit: kullandığım laflar ağır olmuş onları hafiflettim

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 07 Mayıs 2012 19:52
Kapalı Hesap (200174)
07-05-2012, 19:56   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Amd yandı dese ayakta alkışlardınız.
OC yi abartırsan bilmeden yaparsan değil intel veya amd 10 bin dolarlık işlemci bile topu atar.....

Edit;
Kötü Adam dostum mesajının giriş bölümü harika Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 07 Mayıs 2012 20:04
Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 20:08   |  #38  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: kesko  
Kötü Adam dostum mesajının giriş bölümü harika Kahkaha
eyvallah Kahkaha

Kapalı Hesap (153334)
07-05-2012, 20:09   |  #39  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
o muhtemelen senin arkadaşının beyin fonksiyonlarının yetersizliğinden veya hatalı işlemesinden kaynaklanıyordur
ya işlemci fanının üzerindeki termal macunu ay bu ne çok iğrenç diyip silmiştir
ya fan takmadan bilgisayarı açmaya çalışmıştır
ya overclock yapıcam diye 5 volt vermiştir işlemciye
öyle bi beyinsizlik yapsa bile 115 derecede bilgisayar kendini kapatır
cızırt sesi gelmez işlemci yanınca ayrıca
power yetersiz geliyordur bi de işlemci turboya alınca powerdan dolayı bi bozulma olmuş olabilir ama yine kendi beyninden kaynaklanan bir durum çünkü amd'ler daha fazla güç tüketiyor intelden eğer amd toplasaydı hiçbir zaman masaüstünü göremeden çöpe atardı o elindekileri
kendi hatası yoksa intele bildirsin hatta tazminat davası açsın zengin olsun
sonra o kazandığı parayla binlerce amd bilgisayar toplasın hepsinin işlemcisine versin 12 volt çıkarsın 50 ghz hıza stok fanla ne güzel olur

bi daha da böyle saçma sapan başlıklar açma
detroitin feyki bu kesin o da böyle çok güzel kötülüyor markaları o da aynı bu şekilde başlıklar açıyor bilirsiniz
detroitin feyki olmasa bile kardeşidir

edit: kullandığım laflar ağır olmuş onları

herkezinde bildigi üzere ben boş yere konuşmam.Şu aralar seninle veya senin gibileriyle uğraşıcak vaktim yok.Çeşmedeyim.Çoluk çocuk muhabetleri bırakalım.Amd sakız satan bir firma değil.Çok kaliteli işlemciler sattıgını ve 8 çekirdekte okadar önbellek ve 8.5ghz de bile intel iviler kadar ısınmayan işlemciler ürettiginiz biliyoruz.Peki sorun nerde.Ben size daha öncedende de söyledim.İntel bundan önceki i7 i5 lerde (sandy) son kozunu oynadı sığdırma sorunu vardı işlemcilerinde çekirdekler yine aynı kalıp değişik bir şekilde dizilmesinden dolayı yine 6 çekirdekli yumurta pişireceginiz ivy bridge çıktı.ivy bridge nın çikmasından sonra Amd FX ve Amd A10 tirinity patlama yapıcak.Amd özledigi satışları yakalıcak.Çünkü hem 8 çekirdekli işlemci üretti hem daha fazla önbellek sundu hem daha iyi ve ulaşılmaz hız aşırtma sundu hemde daha az ısınıyor.
İntel piyasası tehlikede busefer düşünme sırası intelde çünkü işlemcileri çok kötü.

Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 20:17   |  #40  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
herkezinde bildigi üzere ben boş yere konuşmam.Şu aralar seninle veya senin gibileriyle uğraşıcak vaktim yok.Çeşmedeyim.Çoluk çocuk muhabetleri bırakalım.Amd sakız satan bir firma değil.Çok kaliteli işlemciler sattıgını ve 8 çekirdekte okadar önbellek ve 8.5ghz de bile intel iviler kadar ısınmayan işlemciler ürettiginiz biliyoruz.Peki sorun nerde.Ben size daha öncedende de söyledim.İntel bundan önceki i7 i5 lerde (sandy) son kozunu oynadı sığdırma sorunu vardı işlemcilerinde çekirdekler yine aynı kalıp değişik bir şekilde dizilmesinden dolayı yine 6 çekirdekli yumurta pişireceginiz ivy bridge çıktı.ivy bridge nın çikmasından sonra Amd FX ve Amd A10 tirinity patlama yapıcak.Amd özledigi satışları yakalıcak.Çünkü hem 8 çekirdekli işlemci üretti hem daha fazla önbellek sundu hem daha iyi ve ulaşılmaz hız aşırtma sundu hemde daha az ısınıyor.
İntel piyasası tehlikede busefer düşünme sırası intelde çünkü işlemcileri çok kötü.
yav ben amd'yi kötülemiyorum ki
senin işte windows 7 kullanmayın intel dandik windows 8 bilgisayarımı bozdu en iyisi linux gibi açtığın başlıklara benziyor bunlar
zaten açtığım konularda amd ve intelin farkından bahsettim illaki görmüşsündür benim onlar dışında pek söyleyeceğim birşey yok ne düşünüyorsam yazdım oraya tarafsız bakarsan anlarsın
intel amd'ye göre daha güçlü işlemciler yapıyor sonuç olarak orda bahsettiğim şey bu nedeni de yazıyor orda anlamadığın birşey olursa özelden de sorabilirsin

Kapalı Hesap (200174)
07-05-2012, 20:20   |  #41  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Dostum amd iyi işlemci üretir satar parasını cebine koyar bize yararı varmı yok...
İntel xenon işlemci yapar  8-9 milyara satar cebine koyar bize yararı varmı yok...
EEE o zaman no problem Kahkaha
Artık aklımdan ne geçmeye başladı biliyormusunuz şu marka savunanlar savunduğu markalardan para alıyor galiba yada işlemciyi bedava alıyor...
YADA CEO'SU Kahkaha

Adam kendini öle yırtıyorki markayı savunacak ya Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 07 Mayıs 2012 20:22
Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 20:23   |  #42  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: kesko  
Dostum amd iyi işlemci üretir satar parasını cebine koyar bize yararı varmı yok...
İntel xenon işlemci yapar  8-9 milyara satar cebine koyar bize yararı varmı yok...
EEE o zaman no problem Kahkaha
Artık aklımdan ne geçmeye başladı biliyormusunuz şu marka savunanlar savunduğu markalardan para alıyor galiba yada işlemciyi bedava alıyor...
YADA CEO'SU Kahkaha

Adam kendini öle yırtıyorki markayı savunacak ya Kahkaha

evet ya bu alıntıyı masaüstüme kaydedicem fanboylara hemen bunu yapıştıralım

Kapalı Hesap (200174)
07-05-2012, 20:24   |  #43  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
evet ya bu alıntıyı masaüstüme kaydedicem fanboylara hemen bunu yapıştıralı
Kahkaha

dabbe1
07-05-2012, 21:12   |  #44  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
4 ÇEKİRDEKLİ DENİYOR ANCAK ÜRÜN 2 ÇEKİRDEK PERFORMANSINI BİLE GÖSTERMİYOR! O.C PERFORMANSI REZALET . FANLAR AŞIRI UYDURUK SOĞUTMA YETERSİZ.

Arkadaşım dün sistem dizdi. O bu işlerden anlıyor. Hatta bende bilgi sahibi olmak için gittim parçaları beraber taktık. Siftahı yaptık. Ben eve döndüm.

Bu sabah işlemcisinin yandığını söyledi. İntel i5 almıştı. OC olayını filan ben bilmiyıorum ama sanırım o yapmış. Bir yandan Assasin Creed oynarken,alt tabdan da online oyununda eşyalarını satıyormuş. 1,5 saat filan takıldıktan sonra dediğine göre czzzrt sesiyle birlikte pc kapanmış. Kasayı açmış.İşlemci fanının pervanesi dönmüyormuş.Fan kablolarının plastik kısmı yanıp açılmış. İşlemci üstünde de yanık karartı varmış.Garantiye gönderdi bu gün.

Bu olaydan sonra AMD almaya karar verdim. Kullanıcı yorumlarında da İntel'in soğutma problemi olduğunu bol bol duydum zaten :(

işte en başından beri onu söylüyorum ama intel fanboyları bunu inkar ediyor...

kajmeran37
07-05-2012, 21:13   |  #45  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Burda fanatiklik yapmayın 2 tarafta güzeldir intel veya amd cok kaliteli ürünler üretir ikiside utanmadan söylüosn 3.9a cıkardı die kim bilir ne kadar voltaj verildi de bişeler oldu bilinçsiz iş yapıonuz sora intel almayın amd den paramı alıyosunuz hayırdır?

dabbe1
07-05-2012, 21:21   |  #46  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: kajmeran37  
Burda fanatiklik yapmayın 2 tarafta güzeldir intel veya amd cok kaliteli ürünler üretir ikiside utanmadan söylüosn 3.9a cıkardı die kim bilir ne kadar voltaj verildi de bişeler oldu bilinçsiz iş yapıonuz sora intel almayın amd den paramı alıyosunuz hayırdır?
gönüllü olarak destekliyorum... ayrıca ivy bridge için oc yapılması önerilmiyor buda gerçek...

Kapalı Hesap (153334)
07-05-2012, 21:56   |  #47  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

intel bu sefer baltayı taşa vurdu.amd 10 tirinty patlama yapar.Bunun fanboylukla alakası yok yine intel kullanıyoruz.
Tecrube ile sabit.Yani intel eskisinden pekte farklı değil.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 07 Mayıs 2012 22:03
black_flood
07-05-2012, 22:07   |  #48  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
intel bu sefer baltayı taşa vurdu.amd 10 tirinty patlama yapar.Bunun fanboylukla alakası yok yine intel kullanıyoruz.
Tecrube ile sabit.Yani intel eskisinden pekte farklı değil.
intel için trinty gerekmiyor arkadaşım daha A6 3650 işlemcisine rakip bile olamıyor tüm herşeyde harici grafik kartı kullanılmazsa ivy seri en baba i7 mimarisinden bile % 60 daha yüksek puan alıyor 3dmar vb uygulamalarda. inteli kurtaran genelde harici grafik kartı dahili ile daha kıytırık apuya bile kafa tutamıyor kaldı ki trinty' e rakip olacak en az 15 yıl lazım belki olur. % 20 yada % 15 neyse kapatılabilir fark ama % 60 ve üstü biraz zor kapanır.

confickerbelasi
07-05-2012, 22:16   |  #49  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

aslinda bu olay fandan kaynakli ve birazda psu yuzunden olmus cpu kendi yanmamis durum su cpu,anakart ve psu almasi gerek artik ve i5 te hangisi? psu ne marka,model watt? fanin soketi eridi diyon hic kokmadi? arti garantiye belki girer cpu fani kendini imha ederken cpu,anakart mefta olmus olabilir hem kimse sana zorla intel al demiyor wm8650 cpulu netbook var onu kullansin onu yakamazsin yakarsan altin madalya takarlar.

dabbe1
07-05-2012, 22:29   |  #50  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

intel fanboylarina kotu haberler var... ivy bridge oc ozurlu cikti verdiginiz onca paraya degmiyor... hala intel diyenlerede kapak olsun...