intel işlemci almayın sakın!

Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 22:33   |  #51  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

intele karı gibi laf yetiştireceğnize şunu okuyun bi halt öğrenin
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... rlerim_t239932.html

ivy bridge oc özürlü değil yapısı gereği overclock yapıldığında daha çok ısınır
nedeni 22nm mimari ve 3 boyutlu transistör kullanılması
ne cahil insanlarsınız
amd anca 10 yıl sonra bu teknolojiyi kullanmaya başlar
intel artık düz zemin üstüne devreleri kurup alın size işlemci demiyor yüksekliği de kullanıyor daha fazla güç için
algısı kıtlara temsili bir resim

daha fazla ısınması çok mu anormal
sonuç itibariyle yine amdnin önünde
orda amdnin bilmemnesi intelden daha fazla performans veriyo da şöyle de böyle de diye sallamayın anüsünüzden
en az 3 farklı yazılımın test sonucunu ve test şartlarını gösterin inanalım

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 07 Mayıs 2012 22:42
mustafa14
07-05-2012, 22:37   |  #52  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşım intel almayın diyorsun ama ben senelerdir intel kullanıcısıyım hiç böyle bir sorunum olmadı ilk işlemcim p4 3.0 ghz şimdide corei3 3.6 ghz çokta iyi çalışıyor valla overclock yaparken ayarlarını bozmuş olmayasın.

Kapalı Hesap (91855)
07-05-2012, 22:43   |  #53  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: mustafa14  
arkadaşım intel almayın diyorsun ama ben senelerdir intel kullanıcısıyım hiç böyle bir sorunum olmadı ilk işlemcim p4 3.0 ghz şimdide corei3 3.6 ghz çokta iyi çalışıyor valla overclock yaparken ayarlarını bozmuş olmayasın.
adamın kesinlikle kendi hatası kafasına göre iftira atıyor işte bi halt bilmiyorlar

İzmirlifare
07-05-2012, 22:47   |  #54  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
Alıntı: dabbe1  
işte en başından beri onu söylüyorum ama intel fanboyları bunu inkar ediyor...
ALLAH'IM SEN ÖNCELİKLE BANA , SONRA DETROİD'E SONRA KÖTÜ ADAMA(TANRI GÜNAHLARINI AFFETSİN) HEMEN ARDINDAN KAJMERAN'A BİR SONRADA BLACK FLOOD'A VE UNUTTUĞUM TÜM KİŞİLERE SABIR VERSİN ALLAH'IM BİZİM CHİPFORUM OLARAK NE GÜNAHIMIZ VARDI DA DAPPE'Yİ BAŞIMIZA SALDIN..
SANIRIM 2012 KEHANETLERİ GERÇEK... DAPPE 12 ARALIKTA NÜKLİYERRR PATLAMA GERÇEKLEŞTİRECEK ÖLÜMÜNE SAVUNDUĞU İŞLEMCİLERİ İLE..
YAPTIGIN ŞU DÜNYANIN MACELLAN IN HİKAYESİ GİBİ... ASILMADAN ÖNCE KABUL EDİYOR DÜNYANIN DÜZ OLDUĞUNU , MAHKEMEDEN ÇIKTIKDAN SONRA YİNE AYNI KAFA. DÜNYA YUVARLAK. YANİ SANA ATOM BOMBASIDA DOĞRULTSALAR SEN AMD İYİ DİYECEKSİN... O GÜÇÇÇÇÇÜÜK BEYNİNE SOK TAMAM MI ?

İNTEL İŞLEMCİLERİN %90'I AMD İŞLEMCİLERDEN İYİDİR. UMARIM ANLAMISSINDIR DAHA BAŞKA AÇIK ŞEKİLDE ANLATAMAM

kajmeran37
07-05-2012, 23:00   |  #55  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

İntel'in kalitesi tabiki tartışılmaz ben AMD'ye de kötü demiyorum burda onlarda cok başarılı adamlar insanların işlerini görüyor paralarını kazanıyorlar,  2 side cok kaliteli islemciler üretiyor  fakat böyle savunmalar yapmayalım black_flood yıllardır AMD fanı yalansam söyle bi sekilde ispatlamaya calısıyor dediklerini (para vermezler bak bedaveye gidersin) Detroide anlam veremiyorum zaten windows 8 bilgisayarımı bozuyor die konusu var adamın neyse tadında bıraaaak :=) Ama böyle bilinçsiz olmayalım sen intel alma diyince bu insanlarda almıycak fanları topladın bravo . İkiside güzel her zaman olay oluyor bu amd intel konusu bütçeye göre bu işler neka ekmek oka köfte, saygılar:)

nevrans
08-05-2012, 00:14   |  #56  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

I7 2700 K kullanıyorum hiç sıkıntım yok çok memnunum anakartı otomatik pilotta kullanıyorum anakart sistemin yüküne göre işlemcinin hızını artırıyor 3.90 satabil ve yetiyor bana.

Son Düzenleme: nevrans ~ 08 Mayıs 2012 00:14
enes_7
08-05-2012, 00:59   |  #57  
enes_7 avatarı
Üye
70 mesaj
Alıntı: nevrans  
I7 2700 K kullanıyorum hiç sıkıntım yok çok memnunum anakartı otomatik pilotta kullanıyorum anakart sistemin yüküne göre işlemcinin hızını artırıyor 3.90 satabil ve yetiyor bana.
Aynı ben :):):) Hatta artıyo bile

cimbom92
08-05-2012, 01:51   |  #58  
Üye
99 mesaj

Gecen gun gazetede deneme usurusunde bır Lamborghını yanmıs gorunce lamborghını almaktan vazgectım yapacak bır sey yok:)lLamborghınıler yanıyor demek kı:)

dabbe1
08-05-2012, 02:23   |  #59  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
herkezinde bildigi üzere ben boş yere konuşmam.Şu aralar seninle veya senin gibileriyle uğraşıcak vaktim yok.Çeşmedeyim.Çoluk çocuk muhabetleri bırakalım.Amd sakız satan bir firma değil.Çok kaliteli işlemciler sattıgını ve 8 çekirdekte okadar önbellek ve 8.5ghz de bile intel iviler kadar ısınmayan işlemciler ürettiginiz biliyoruz.Peki sorun nerde.Ben size daha öncedende de söyledim.İntel bundan önceki i7 i5 lerde (sandy) son kozunu oynadı sığdırma sorunu vardı işlemcilerinde çekirdekler yine aynı kalıp değişik bir şekilde dizilmesinden dolayı yine 6 çekirdekli yumurta pişireceginiz ivy bridge çıktı.ivy bridge nın çikmasından sonra Amd FX ve Amd A10 tirinity patlama yapıcak.Amd özledigi satışları yakalıcak.Çünkü hem 8 çekirdekli işlemci üretti hem daha fazla önbellek sundu hem daha iyi ve ulaşılmaz hız aşırtma sundu hemde daha az ısınıyor.
İntel piyasası tehlikede busefer düşünme sırası intelde çünkü işlemcileri çok kötü.
işte acı gerçekler ivy bridge home theather pc için oc için değil... :D

dabbe1
08-05-2012, 02:28   |  #60  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
ALLAH'IM SEN ÖNCELİKLE BANA , SONRA DETROİD'E SONRA KÖTÜ ADAMA(TANRI GÜNAHLARINI AFFETSİN) HEMEN ARDINDAN KAJMERAN'A BİR SONRADA BLACK FLOOD'A VE UNUTTUĞUM TÜM KİŞİLERE SABIR VERSİN ALLAH'IM BİZİM CHİPFORUM OLARAK NE GÜNAHIMIZ VARDI DA DAPPE'Yİ BAŞIMIZA SALDIN..
SANIRIM 2012 KEHANETLERİ GERÇEK... DAPPE 12 ARALIKTA NÜKLİYERRR PATLAMA GERÇEKLEŞTİRECEK ÖLÜMÜNE SAVUNDUĞU İŞLEMCİLERİ İLE..
YAPTIGIN ŞU DÜNYANIN MACELLAN IN HİKAYESİ GİBİ... ASILMADAN ÖNCE KABUL EDİYOR DÜNYANIN DÜZ OLDUĞUNU , MAHKEMEDEN ÇIKTIKDAN SONRA YİNE AYNI KAFA. DÜNYA YUVARLAK. YANİ SANA ATOM BOMBASIDA DOĞRULTSALAR SEN AMD İYİ DİYECEKSİN... O GÜÇÇÇÇÇÜÜK BEYNİNE SOK TAMAM MI ?

İNTEL İŞLEMCİLERİN %90'I AMD İŞLEMCİLERDEN İYİDİR. UMARIM ANLAMISSINDIR DAHA BAŞKA AÇIK ŞEKİLDE

sen öyle zannet böcük beyinli intel fanboyu... ivy bridge oc özürlü ve bunu tüm dünya biliyor bi siz kabullenemiyorsunuz... nano beyninize sokun...

Kapalı Hesap (200174)
08-05-2012, 02:38   |  #61  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
intel fanboylarina kotu haberler var... ivy bridge oc ozurlu cikti verdiginiz onca paraya degmiyor... hala intel diyenlerede kapak olsun...
Neden ?
yoksa senmi verdin ıvy brıdge alacak olanlara parayı bırakta onlar düşünsün Gülümseme
İnteli savunanlara fanboy diyenler aslında AMD fanboyu
Diğer mesajda dedim yine dicem
İntel kazaıyor cebine atıyor AMd kazanıyor cebine atıyor 
Zenginin malı sizin gibi züğürtlerin çenesini yorar Kahkaha
Bırakın artık şu amd intel davalarını

Kapalı Hesap (200174)
08-05-2012, 02:39   |  #62  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
sen öyle zannet böcük beyinli intel fanboyu... ivy bridge oc özürlü ve bunu tüm dünya biliyor bi siz kabullenemiyorsunuz... nano beyninize sokun...
Millete boyuna hakaret edip fanboy diyorsun
Sen neden AMD yi savunuyorsun
Hadi onu geçelim senmi veriyon parayıda zoruna gidiyor intel almaları
Hadi bunuda geçelim senin akıl yaşın kaç ?

dabbe1
08-05-2012, 02:43   |  #63  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

ilerde hisse alıp para kazanırım ne belli? onlarda AMD'ye çamur atmasın... tamam o işlemcinin yanması palavra ( fansız olarak en fazle 5sn çalışır sonra direkt kapanır... ) başlık sahibi bu detayı unutmuş... ve bu iptal edilemez ( bence )...

dabbe1
08-05-2012, 02:46   |  #64  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: kesko  
Hasbinallahülimen
En iyisi sizi allaha havale etmek gavur üretiyor siz birbirinze hakaret ediyorsunuz..
Millete burada hakaret ediyorsunuz arada kfrediyorsunuz acaba yüzüne karşı yapabilirmsiiniz?
Şu klavye icad oldu delikanlılık bozuldu aga kim ne derse desin. Gülümseme
bu İzmirlifare arızası hakaret ediyorsa bende cevap veririm...

Kapalı Hesap (200174)
08-05-2012, 02:51   |  #65  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Arkadaş forum demek aile demek 
Kalp kırmaya değmez isteyen istedini kullansın
Son mesajım bu konuya..

Hasbinallahülimen

ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM
Bırakın artık şu konuları şu AMD İNTEL YÜZÜNDEN TARTIŞMAYIN BİDAHA
Dışarıdan siteye gelen adam bakacakki birbirlerine küfrediyorlar hakaret ediyorlar

Sizden ricam tartışmaya girmeyin
Yakışmaz sizlere
O size kfr hakaret ediyorsa bırakın etsin adamlığı o kadar çünkü...
Cahilin,kfrbazın,,karşısında susacaksınki susturdunu zannetsin..
Sallayın gitsin ya..
Bugün foruma girdim bi tanesi yazmış özel mesaj 
Aynen şöyle 
Sen amd mac çalıştırmıyor yazmışsın neden karalıyorsun a...oğlu  (kfretmiş..)
Sildim engelledim şikayet ettim cevap versen ne olacak vermesen ne olacak...
VAllahi billahi gına geldi artık İNTEL AMD yüzünden 
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 08 Mayıs 2012 02:59
Kapalı Hesap (200174)
08-05-2012, 03:00   |  #66  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
ilerde hisse alıp para kazanırım ne belli? onlarda AMD'ye çamur atmasın... tamam o işlemcinin yanması palavra ( fansız olarak en fazle 5sn çalışır sonra direkt kapanır... ) başlık sahibi bu detayı unutmuş... ve bu iptal edilemez ( bence )...
İnşallah kazanırsın hisse alıp allah daha çok versin...

Kapalı Hesap (200174)
08-05-2012, 03:01   |  #67  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Çok tatlı ya fok balığı Gülümseme
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Batuhan Karsan 26
08-05-2012, 10:16   |  #68  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

5 Senedir INTEL E6300 kullanıyorum.Termal macununa 5 senedir ellemedim.Stok fanla O.C bile yaptım.Her internete girdiğimde özellikle chipte 5 sekmeden fazla sekmeyle dolaşırım.Ama 5 Senedir yakamadım işlemciyi.Ulan o arkadaşın o.c den ne anlar.Kendinden O.c özelliği olan bir işlemciye stock fanla ekstradan o.c yapılır mı ? Git Allah aşkına birde iyi anlıyor demişsin.

hasan_gul
08-05-2012, 10:26   |  #69  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

selam arkadaşlar ben 10 senedir intel işlemcili pc ve notebook kullanıyorum olabilir böle bazı bilgisayar larda 
fan ısınması olabilir yani normal karşılamak lazım benim eski notebook da asus da aşırı ısınma vardı ama
otomatik kendini kapatıyordu bende ne yaptı arkadaşlar soğutucu aldım
thermaltake soğutucu metal alaşımlı şimdi o kadar ısınma yok rahatladım yani
kesko arkadaşıma keisnlikle katılıyorum  
benim yeni notebook bilgisayarım acer aspire intel core i56 ve çok memnunum
acerdan intelden çok memnunum arkadaşlar işimi görüyormu görüyor daha fazlasına ihtiyacım yok oyun oynuyormu oynuyor lütfen arkadaşlar kimse kimseyi kalbini kırmasın bi işlemci için olabilir fabrika hatası olabilir kullanıcı hatası olabilir.
şu üç günlük dünyada kimse kimeyi kırmasın

Kapalı Hesap (153334)
08-05-2012, 12:52   |  #70  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
intele karı gibi laf yetiştireceğnize şunu okuyun bi halt öğrenin
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... rlerim_t239932.html

ivy bridge oc özürlü değil yapısı gereği overclock yapıldığında daha çok ısınır
nedeni 22nm mimari ve 3 boyutlu transistör kullanılması
ne cahil insanlarsınız
amd anca 10 yıl sonra bu teknolojiyi kullanmaya başlar
intel artık düz zemin üstüne devreleri kurup alın size işlemci demiyor yüksekliği de kullanıyor daha fazla güç için
algısı kıtlara temsili bir resim

daha fazla ısınması çok mu anormal
sonuç itibariyle yine amdnin önünde
orda amdnin bilmemnesi intelden daha fazla performans veriyo da şöyle de böyle de diye sallamayın anüsünüzden
en az 3 farklı yazılımın test sonucunu ve test şartlarını gösterin inanalı

Amd 3D gatesiz 32nn da 8 ila 16 çekirdek sıgdıdırıyor intel sizi 4 ile 6 çekirdekle kandırıyor.Yani aslında sizi kandıran intel amd değil.Ayrıca amd 8 çekirdekli 16mb önbellekli fx işlemcisi ile dünya rekoru kırdı (8.5ghz)
Ben sizi baştanda söyledim AMD buldozer devrimdir.

KAİROS01
08-05-2012, 13:11   |  #71  
Yeni Üye
43 mesaj

Amd oc rekor kırdı diyosunuz ama kim gündelik hayatta sıvılı azot kullanıyor?

İzmirlifare
08-05-2012, 14:54   |  #72  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
bu İzmirlifare arızası hakaret ediyorsa bende cevap veririm...
he canuumm benım he canummm sende haklısın arkadaslar tamam intel b/k gibi işlemciler üretiyor tamam biz haksısız dappe haklı konuyu kapatak amd > intel tamam adam pıro dağılalım

Diffren12
08-05-2012, 15:24   |  #73  
Diffren12 avatarı
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Yav ne alakası yav hız aşıtma yapmışsındır.Ya da fabrika çıkışlı bir hata olabilir.
Hemen amd daha iyi diyorsun.O zaman niye pclerin çoğunda intel var.Ayrıca bende p d 820 var yazın 75 derece ama taş gibi hatayı firmaya atmadan önce birazda kendine bak.

Akıllı ol :D Yakarım cpunu :D

nevrans
08-05-2012, 16:41   |  #74  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

Yalnız ıvy bırıdge işlemcilerde ısınma sorunu var surdan test linkini göreblirsiniz http://zupac.wordpress.com/2012/ ... inde-sinifta-kaldi/

Kapalı Hesap (91855)
08-05-2012, 19:44   |  #75  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Amd 3D gatesiz 32nn da 8 ila 16 çekirdek sıgdıdırıyor intel sizi 4 ile 6 çekirdekle kandırıyor.Yani aslında sizi kandıran intel amd değil.Ayrıca amd 8 çekirdekli 16mb önbellekli fx işlemcisi ile dünya rekoru kırdı (8.5ghz)
Ben sizi baştanda söyledim AMD buldozer devrimdir.
detroid bi halttan anladığın yok mesleğine bilgisayarcı yazmışsın
öyleyse bile sana bilgisayarını getirenlere acıyorum
o kadar övdüğün bulldozer rarlama yaparken i3leri zor geçiyor

bu konuya daha fazla yazmaya devam etmeyeceğim herkes herşeyi biliyor ya zaten
o derin bilgilerinizi bu başlığa yazın hepsini tek tek cevaplarım ama benim arkadaşa şöyle olmuş tarzı saçma sapan şeyler yazacaksanız hiç gerek yok insan gibi tartışalım elinizdeki kaynakları gösterin birşey söylerken de 
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... im_t239932_wp3.html

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 08 Mayıs 2012 19:51