Intel Turbo Boost Sorun

Ugur077
15-06-2011, 15:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Sorunum; Intel Turbo Boost Monitor yüklü bende ancak Aygıt Yöneticisinde Turbo Boost gözükmüyor. Turbo Boost Monitorde iniyor çıkıyor falan ama çalıştığından şüpheliyim. Bilgisayarı aldığımızda bize driverlerini vermişlerdi. Yüklüyorum ama ''Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor.'' diye bir hata geliyor. Nasıl çalışır hale getirebilirim? Şimdiden teşekkürler.                                                                                                                                                                                                                                                      
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Intel Core i7, 6GB RAM, 64 Bit İşletim Sistemi, 1.73 Ghz(Turbo ile 2.93)

Ugur077
16-06-2011, 12:11   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ya arkadaşlar nolur benim için çok önemli bilen biri cevap yazsın.

black_flood
17-06-2011, 16:10   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

karşılaştığın hatanın sebebi anakart tamamen başka sorun değil. anakartının biosunu kontrol et orda biyerde turbo boost enable seçeneği olmalı onu açman lazım eğper böyle bir menü yok ise bios update dene belki çıkar. bu arada laptop mu diz üstümü sistem.  

masa üstü casper ise sen unut o turbo boost özelliğini bence çoğu makinasında aynı sıkıntı var. anakart değişiminden sonra düzeliyor gigabyte yada asusu kullanıldığında.

Ugur077
17-06-2011, 17:02   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Bilgisayarım Casper Laptop. Dediğinize bakacağım teşekkürler.

Ugur077
17-06-2011, 17:14   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Biosta Turbo Boost ile ilgili bir seçenek göremedim veya ben bulamadım nereye gireceğim yardımcı olur musunuz?

Tekno_Loji
17-06-2011, 17:46   |  #6  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Bios'ta Frequency/Voltage Control altında Overclock Configuration içinde olabilir. Masaüstünde bu şekilde oluyor ama dizüstünde nasıl tam bilmiyorum.

black_flood
18-06-2011, 12:34   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

eğer biosta böyle bir kısım yoksa ne yazıkki casper' ın voyvoda kazığına merhaba demiş durumdasınız kullandıkları anakartlar sözde destekliyor i7 işlemcileri ama opsiyonel olar gerçekte desteklemiyor.

neredeyse tüm sattıkları masa üstü sistemlde aynı. mal oğlu mallar gidipte asusun 45 dolarlık anakartını kullanacaklarına 20 dolarlık msi yada 12 dolarlık foxcon anakart kullanırsalar sonucu bu olur. casper boşuna sistem dizayn ve analizi için mühendis tutuyor hepsi mal daha belkide intel nedir amd nedir onu bile bilemiyor zavallılar ordusundan oluşan bir şirket işte.