İntelcilere Amd'den Bir Çift Söz

Banned
07-08-2006, 22:31   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
256 mesaj

Geçtiğimiz yıl Conroe işlemciler henüz daha gelişim aşamasındayken AMD Intel karşısında oldukça güçlüydü. Ve doğal olarak rakibi Intel'i halka açık bir test yapmak üzere ringe davet etmişti. Zamanında Intel'den bir cevap gelmemişti. Bu ay dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama AMD bazı dergilere ilan vermiş. Yukarıda resmini gördüğünüz ilanda AMD Intel'den hala yanıt alamadığını söylüyor.

Geçtiğimiz sene iyi güzeldi ama ya bu ilana cevap olarak Intel hadi gel tamam davetini kabul ettim bir test yapıp işlemcileri kapıştıralım derse ne olacak ??

AMD psikilojik olarak Intel'i etkilemek istiyor ama Intel'de çıkar hadi gel Taksim meydanında iki sistem kuralım Conroe X6800 ile AMD FX62'yi kapıştıralım derse ne olcağını çok merak ediyorum doğrusu

Reklam Ağustos ayı'nın PC Magazine, PC Net, PC World ve Chip dergilerinde var. Bunların dışında diğer bilgisayar degilerinde de vardır muhtemelen.

Recep Baltaş
07-08-2006, 23:34   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Biz bunu ofiste Mahmut Karlıoğlu abimiz ile konuştuk...Sonuç AMD Knock Out...

turksoftware
08-08-2006, 00:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

bende gordum bu aykı chipte ama bu acıdan  hıc bakmadım. eger rınge cıkarsa sımdı amd recep abının dedıgı gıbı knock out...

black_flood
08-08-2006, 09:09   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bence intel hayali yaşıyor hala çünkü amd'nin yeni teknolojisi çok daha üstün vaziyette sadece micrososft ve anakart üreticilerinin gerekli yamaları çıkarmasınla şuanki çift çekirdek bir amd %50 daha performanslı oluyor.şuanda athlon cpu testten 3000 alıyorsa yama çıkınca 6000 olacak puanı. intel hypertreading ile atak yaptıydı bu tam tersi 2 adet cpu çekirde tek çekirdekli gibi davranıyor.

Ecevit BIKTIM
08-08-2006, 22:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Vista ilk AMD 64 bit işlemciler için geliştirildi. Intel burada çok passif davrandı.
Dolaysıyla Vista AMD işlemcilerle daha iyi çalışmalı. Yani yama falan gereksiz.
Intel ciddi değişikliklere gitti. IDF'de Intelciler aynen şunu demişlerdi. Yıllardır AMD bel altından çalıştı. Şimdi sıra bizde....

Recep Baltaş
08-08-2006, 22:59   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

El altından bel altından...bildiğim bir şey var...dananın kuyruğu şu bir sene içinde fena kopacak...Intel AMD yi fena tekmeledi...

black_flood
09-08-2006, 08:40   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu sadece amdnin operformansı yeni teknoloji çıkarmadan 2'ye katlamak için düşündüğü bir teknik zaten bu tekniğide amd'ye microsoft teklif etti.vista zaten bir sempron işlemcide bile tam performansta çalışıyor ama intel cpuların yeni versiyonları bile çok aşırı zorlanıyor hepsi xp ile uyumlu henüz vista uyumlu işlemcisi mevcut değil hatta komut seti gerekiyor intellerin çalıştırması için.daha intel çok yol katetmeli sadece xpde performans rekoru kırmakla olmuyor.ben eğer sempron 2500 cpulu 1 gb ramli bir pcde vista ile hiç zorlanmadan oyun oynayabiliyorsam mostwanted gibi intelinde p4 değil celeron cpularında oynayabilmem lazım.şuanda gerçi p4 lerde bile vista ile adam akıllı oyun oynaymıyorum x1300 pro vga ile.

Banned
10-08-2006, 00:01   |  #8  
OP Banlandı
256 mesaj

arkadaşlar bence AMD nin Gizli Bir Silahı Var Da Ondan Kendine Çok Güveniyor

Arif Şeftali
10-08-2006, 01:12   |  #9  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Ne dersiniz arkadaşlar AMD yılbaşında yapar mı yine bir sürpriz ? Yoksa bizim ailenin 2.000YTL kadar bütçesi o yüksek gürültü ve ısılardan hatırladığım ama bir türlü de kötü diyemediğim İntel'e gidecek.N'olur rahatlatın şu yüreği, rahatladın da zor bela bulabileceğim paralar FAB34'deki mühendislere yarasın ? (Hala kararsızım, hala kararsızım, acaba İntel mi yoksaa AMD mi ?, ne olur hor görmeyin, sadece birkaç teselli)

mazot
11-08-2006, 11:30   |  #10  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

amd çift çekirdekli işlemcileri anakarta tek işlemci gibi göstertmeye çalışıyormuş sessizliğinin sebebi buymuş.bence müthiş bir taktik mesela 4200x2 işlemciyi 8400 bir işlemci olarak kullanacağız artık bilgisayarı bağlamak lazım uçar muçar neme lazım:)) hatta ben bunu yeni konu yapıyım:)

Son Düzenleme: mazot ~ 11 Ağustos 2006 11:33
mmtopkaya1991
11-08-2006, 14:31   |  #11  
Üye
77 mesaj

Arkadaşlar el altından bel altından( bu lafı sevdim :D ) halamın oğlunun ağzından duydum. Amd 4 çekirdekli ilemci çıkaracakmış...

kadirkayik
12-08-2006, 19:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
196 mesaj

muhahahah muhabbete bak sanki babalarının sirketi
adamlar hepsi birlikte calısıyor bizinkiler dedikodu pesinde valla iyi guldum
neyse gulerken dusundumde demekki kimse kral amd yuksek fiyattan satarkene kral dı gene kral hep kral ama burada sloganı atanlar nedense bbizim insanimız benimsemiş sirketi para almadan gecmişi hatasıyla gunahıyla ustleniyor neden bu meydean okumaya intel hala elinde işlemcisi varkene cevap vermiyor yok sa intel bu tarz seylerle ilgilenimiyor mu??
yani bugun gel yaa yapak dese amd ne yapabilir amad bu reklarmlarla ugrasacagına bi sene b,oyunca uygun fiyattan işlemci satıp conreo ya karsılık verseydi belki tukettici taraftarı derdim ama unutmayın bunların amacı amd intel aynı piyasaya hakim olmaak sen yanlızca cazgırlık eder durursun eline hic bisey gecmez hhic tartısmadandiyelimki F/P en iyi olan o  anına kralıdır o alınabilir ufukta cok net bişey yoksa hee