İntenet Geçmişi Diye Bir Şey Kalmasın

pmuhammed
23-02-2007, 11:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

İntenet Geçmişi Diye Bir Şey Kalmasın istiyorum. bildiğimiz üzere internete girdiimizde adresler bilgisayarımızda saklanmaktadır. bunları internet araç çubuğunda internet seçeneklerinden hepsini silebiliyoruz.bunları sildikten sonra bilgisayarın explorer adres çubuğu boş fakat mesela s ile başlayan bir adresi yazacağım zaman s ile başlayan daha önce girilmiş adresleri görüntülüyor. şimdi bizim istediğimiz bu adreslerin bulunduğu "Temporary Internet Files" e hiç bir şey girmesin. ayrıca "Geçmiş-History" ye bir şey saklanmasın. gördüm kli bu konu bir çdk yerde tartışılmış çözümler verilmiş ancak hiç birisi tatmin edici değil. bu konuyu çözebilen varsa lütfen yardımcı olalım . buna ihtiyacı olanların sayısı çoktur. şimdiden teşekkür ediyorum, kolay gelsin...

boris1
23-02-2007, 12:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

evet bende merak ediyorum

Selçuk İslamoğlu
23-02-2007, 12:33   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

IE7'de görmüş olduğunuz gibi "Asla" seçeneği geçici internet dosyaları için seçilmeli ve Geçmiş bölümündeki 20 rakamı 0'a getirilmeli.

pmuhammed
23-02-2007, 13:02   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

cevap yazdığın içn sağol kardeşim ama bu da sorunun çözümü değil. istersen kendin yap ve dene. bir adrese girdinmiydi hemen "Temporary Internet Files" e bir çok adres, resim v.b şeyler giriyor. bunlar oraya hiç girmesin diyorum. yani her internete girildikten sonra bunları silmekle uğraşmıyalım. teşekkürler.....

BOOMFUNKMCS
23-02-2007, 21:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

bir bir silmek ile uğraşmak istemiyorsan CCleaner tam sana göre.bende kullanıyorum ve müthiş bir program.

pmuhammed
23-02-2007, 22:12   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

o program bende var. benim demek istediğim şu: bilgisayara birikilen bu bilgiler bazıları için önemlidir. ancak bazıları bunlardan rahatsız olur devamlı onlarla uğraşmak istemezler (ben de dahil). diyorum ki mesela regeditten veya başka bir yol varsa ordan bu bilgilerin bilgisayarda kaydedilmesine izin verilmeyecek , yani bu geçmişi saklama işlemi iptal olacak. tabi ki öyle bir şey varsa.....  inşallah anlaşılmıştır...  saygılarımla ..[boyut=3]

BOOMFUNKMCS
23-02-2007, 22:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

geçmişin saklandığı gün 0 (sıfır) olursa,ayrıca içerik sekmesinde otomatik tanımlama seçeneğinde herşeyin saklanmasına izin vermediğin taktikte ve Seçuk Hoca nın dediklerine kulak verirsen bundan kurtulmuş olursun.başka bir yolu olsaydı Hocam yazardı.en iyisini o bilir.AMA firefox ta bir çözüm olabilir.

hadi başarılar...

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 23 Şubat 2007 22:26