İnternet Bağlantı Sorunu

HPQ-User
09-01-2009, 13:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dratik sormuş:
USB port sayısı yetersiz geldiğ için birkaç ay önce bir USB çoğaltıcı (Orjinal Toshiba Four You, hem USB hem de LAN desteği veriyor.) Buraya kadar herşey iyi. İnternete bağlanabiliyorum. Ancak geçenlerde bilisyarı direk modeme bağlamıştı. Daha sonra çoğaltıcıya taktığımda internete bağlanamadığımı gördüm. Uzun uğraşlar sonucunda aygıt yöneticisinden çoğaltıcıyı önce etkisizleştirip, daha sonra etkinleştirdiğimde internete bağlandığını saptadım. Cihaz için en yeni driverları yükledim. Ancak sorun şu ki şimdi internete bağlanabilmem için bilgisayarı her açıp kapadığımda bu adımları yeniden yapmam gerekiyor. Bunun daha basit bir yolu var mıdır? Toshiba'ya yazdım, yanıt alamadı. Teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba A100-003 model bir dizüstü kullanıyorum.
Windows Vista Business Ed

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

YasarS
09-01-2009, 13:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bir şekilde cihaz ayarları resetleniyor.Aklıma gelen tek şey donanımın resmi sayfasından vista uyumlu driveri indirip kurmak olsun.Ayrıca modemi sıfırlayıp yeniden başlatılması belki faydalı olabilir.