internet bu bilgisayarda yavaş diğerinde hızlı

yigit3535
07-10-2013, 19:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba arkadaşlar 10mbit uydunet kullanıyoruz 2 tane bilgisayar var evde modeme  yakın olan diğeri benim bilgisayarda arada kopmalar ve ping artışları yaşanıyor. ping arada 400-500 lere çıkıyor yada internet gidiyor. pingin geçmesi için beklemek şart ama internet gidince (diğer bilgisayarda gitmiyor veya ping artışı olmuyor) ağ seçeneklerinden interneti devre dışı bırakıp etkinleştirince geliyor. yani bu bilgisayardan dolayı net gidiyor ve ping artışı oluyor. aklıma ilk virüs geldi. birazdan kaspersky ile taratıcam. yazarım. başka önerisi olan varmı ? teşekkürler

Tolstoy
08-10-2013, 15:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Sistemin bakımı önemli. Antivirüs'ün online tarama yapanlarını kullanın. Eset,Dr web öneririm. İnternet sorununuzun virüsle filan ilgisi olduğunu sanmam. Sık sık gereksiz yazılım indirme ve kaldırmaları yapmayın. özellikle güvenlik yazılımları. Aşağıdaki işlemi öneriyorum.

*Masaüstünde sağ tıklayıp yeni metin belgesi oluşturun.
*Bu metin dosyasına çift tıklatarak açın.
*Aşağıdaki metni kopyalayıp bu metin dosyasının içine yapıştırın.

@Echo on
pushd\windows\system32\drivers\etc
attrib -h -s -r hosts
echo 127.0.0.1 localhost>HOSTS
attrib +r +h +s hosts
popd
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset all
netsh int ip reset all
shutdown -r -t 1
del %0

*Dosya > Farklı kaydet yolundan dosya adı düzenle.bat ve kayıt türü tüm dosyalar olmak düzenle.bat dosyasını kaydedin.

*Oluşturduğunuz düzenle.bat dosyasına sağ tık >  yönetici olarak çalıştır deyin..Vereceği uyarılara Evet/Tamam deyin.

*İşlem bitince sistemi yeniden başlatın. Sorunu gözlemleyin.

Tolstoy bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
talhaseska
10-11-2014, 11:33   |  #3  
talhaseska avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Saol çok teşekkürler, çok işey yaradı gerçekten.

ysnozclk
10-11-2014, 13:36   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

verdiğiniz komut ile dosyası ile neyi takip etmiş olacaz ?

Tevfik79
08-09-2015, 10:37   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba,

Bende benzer sorun var. İş yeri bilgisayarımda internet çok yavaş. Bilgisayarın diğer faaliyetlerinde sorun yok ama internetim aşırı yavaş. Esed Not32, Ad-Aware, SUPERAntiSpyware, Ccleaner ve KVRT ile tarıyorum. Ne bulursa siliyor veya artık birşey bulamıyor ama internetim halen yavaş.

YouTube'da bazen video izlerken çıkan resimlere tıklamıştım oradan birşey gelmiş olabilir mi? Onun dışında bir siteden full maç indiriyorum ama bunlar video dosyaları ve aynı yerden evde indirdiğimde sorun olmuyor. Galiba bilgisayarıma bir dosya girdi, interneti yavaşlatıyor ve saklı ama bu programlar onu bulamıyor. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,
Tevfik Uygur

Batuhan5778
26-02-2016, 21:40   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeş internetimi leş ettin ne yapıcam şimdi ? yanımdaki arkadaşla aynı internete bağlıyız o 720 p donmadan izliyor ben 144 izliyemiyorum ?

rapper256
09-03-2019, 02:41   |  #7  
rapper256 avatarı
Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: Tolstoy  
Sistemin bakımı önemli. Antivirüs'ün online tarama yapanlarını kullanın. Eset,Dr web öneririm. İnternet sorununuzun virüsle filan ilgisi olduğunu sanmam. Sık sık gereksiz yazılım indirme ve kaldırmaları yapmayın. özellikle güvenlik yazılımları. Aşağıdaki işlemi öneriyorum.

*Masaüstünde sağ tıklayıp yeni metin belgesi oluşturun.
*Bu metin dosyasına çift tıklatarak açın.
*Aşağıdaki metni kopyalayıp bu metin dosyasının içine yapıştırın.

@Echo on
pushd\windows\system32\drivers\etc
attrib -h -s -r hosts
echo 127.0.0.1 localhost>HOSTS
attrib +r +h +s hosts
popd
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset all
netsh int ip reset all
shutdown -r -t 1
del %0

*Dosya > Farklı kaydet yolundan dosya adı düzenle.bat ve kayıt türü tüm dosyalar olmak düzenle.bat dosyasını kaydedin.

*Oluşturduğunuz düzenle.bat dosyasına sağ tık > yönetici olarak çalıştır deyin..Vereceği uyarılara Evet/Tamam deyin.

*İşlem bitince sistemi yeniden başlatın. Sorunu gözlemleyin.

Sistemin bakımı derken ne yapmak lazım bunun için?

Son Düzenleme: rapper256 ~ 09 Mart 2019 02:45
Cannn001
23-03-2019, 21:07   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Tolstoy Allah seni kahretsin ya bilgisiyar çöktü bunu yapınca inşallah beter olursun sırf bu yorum için üye oldum allah seni alsın

Son Düzenleme: Cannn001 ~ 23 Mart 2019 21:09