Internet Explorer 10 ile gelen büyük şok!

CHIP Online
14-04-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows XP kullanıcılarının IE9 ile yyaşadağı şokun daha da büyüğü, IE10 ile geliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... uyuk-sok_26373.html

Resimlerle: İşte  Internet Explorer 9!

Geçtiğimiz günlerde platform ön-izleme sürümü indirmeye sunulan Internet Explorer 10'un Windows Vista'da çalışmayacağı Microsoft tarafından onaylandı.

Tarayıcı, Windows 7 Service Pack 1'de çalışacak ve orijinal Windows 7'de çalışması için bir güncelleme yüklenmesi gerekecek. Windows XP ve Vista kullanıcıları ise IE10 ön-izleme sürümünü yüklemeye çalıştıklarında 'IE Platform Preview Windows 7'den önceki hiçbir işletim sistemini desteklememektedir' şeklinde bir mesaj alıyorlar.

Bir Microsoft yetkilisi, IE10 ile sadece modern işletim sistemlerinde ve modern donanımlarda bulunan bazı geliştirmeleri kullanarak önemli yenilikler sağlayabildiklerini söylüyor. Vista kullanıcıları ise IE10'u çalıştıramayacak olmalarından dolayı mutsuzlar.

Tüm konu: Internet Explorer 10 ile gelen büyük şok!

İzleyin: IE9'u bir de böyle görün!

Resimlerle: İşte  Internet Explorer 9!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft'un bu kararı hakkında ne düşünüyorsunsuz?

sosyalik
14-04-2011, 17:51   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Ne yapıyorlarsa kendilerine yapıyorlar.Gelecekte Windows bu kadar popüler olmayacak bence."Vista kullanıcıları ise IE10'u çalıştıramayacak olmalarından dolayı mutsuzlar." demişsiniz ama bunu neye dayanarak söylediğinizi merak ediyorum.Piyasada İnterent Explorer'dan üstün tarayıcılar varken neden üzülsünler ki?Ben bu habere sevindim doğrusu.İnternet Explorer kullanımının düşmesini dört gözle bekliyorum.