Internet Explorer 9: 2. ön sürüm yayınlandı!

CHIP Online
11-05-2010, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Internet Explorer 9'un ikinci ön sürümü ile gelen yeni özellikleri, performans değerleri ve fazlası.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... yinlandi_19898.html

Resimlerle: Tüm detaylarıyla Internet Explorer 9 Preview 2

Microsoft, Internet Explorer 9 (IE9)'un ikinci test sürümünü yayınladı ve denemek isteyen tüm kullanıcıların beğenisine sundu. Platform Preview Build 2, tarayıcının gücünü ön plana çıkarmak için on yeni aracı içinde barındırıyor. Chip Online ekibi olarak Internet Explorer 9'da bulunan bu mini araçları ve özellikleri detaylarıyla inceledik.

Dahiyane özellik: Flickr Explorer

Microsoft, ikinci ön sürümde de ilk ön sürümdeki aynı arayüzü kullandı. "Speed Demos" kategorisinde ise yeni IE9'un yeteneklerini görmeniz mümkün. Flicker Explorer, bu fotoğraf sitesinden alınmış 88 farklı imajı Javascript aracılığı ile kareler halinde gösteriyor. Herhangi bir fotoğrafa tıklayarak yakınlaştırma yapabilirsiniz. Fotoğrafa tekrar tıkladığınızda ise Explorer yalnızca o imajı büyük boyutlarda gösteriyor. Fare hareketiyle de imaj detaylarını gösterebiliyorsunuz. CTRL tuşuna basılı olarak imajı tıkladığınızda ise ilgili imaj girdisi Flickr üzerinde açılıyor.

Ayrıca arama çubuğundan belirlediğiniz kriterlere göre Flickr arşivi içinde arama yapabilirsiniz. Araçların pürüzsüz bir animasyon sağlaması için ise Internet Explorer doğrudan donanımınızı kullanıyor.

Tüm detaylar ve benchmark sonuçları için galerimize buyrun!

Tüm konu: Internet Explorer 9: 2. ön sürüm yayınlandı!

Resimlerle: Tüm detaylarıyla Internet Explorer 9 Preview 2

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 9 ile ilgili gelişmeler hakkında sizin düşünceniz nedir?

ahmetkürkçü
11-05-2010, 15:48   |  #2  
ahmetkürkçü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
809 mesaj

arkadaşlar ben ie9un ilk önizleme sürümü ve 2.sini kurdum ikisinde de program açılıyor fakat sayfayı açmıyor altta bilgi çubuğunda sayfanın yüklendiğini görüyorum fakat bembeyaz bir ekran oluyo sayfa görünmüyor neden olabilir ekran kartından olabilir mi sis mirage 3 graphics grafik kartı bilgilendirirseniz sevinirim

Fattur
24-05-2010, 19:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Güzel gidiyor...

Hayalet 26
24-05-2010, 19:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Acid 3 ten 68 puan almış.Daha çoooookkk çalışmaları  lazım.Ben takır takır çalışan sorunsuz tarayıcı isterim.Çiçek böcek göstermeyle bu işler olmaz....