Internet Explorer 9, IE8'i beşe katladı!

CHIP Online
04-04-2011, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'tan gelen resmi açıklamaya göre IE9, IE8'i tam beşe katlamış durumda. İşte tüm detaylar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... -katladi_26144.html

Resimlerle: İnternet tarayıcıları 20 yaşında!

İnternet tarayıcıları arasındaki rekabeti yeni yayınladığı IE9 ile artıran Microsoft, yeni özellikleri ve kullanıcılardan aldığı olumlu tepkilerden memnun görünüyor.

Şimdiye kadar IE9'un büyümesi hakkında sessiz kalan Microsoft'tan benimsenme ve kullanım oranlarına ait ilk açıklamalar gelmeye başladı. Oranların arttığına özellikle değinen Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sının IE9 kullandığını şu sözlerle açıkladı:
"Net Applications'dan aldığımız son verilere göre IE9, Dünya'daki Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sı tarafından kullanılıyor. Bunlar sadece Mart ayının istatistikleri, bu oran gittikçe artmaya devam ediyor. IE9 ve Windows 7'nin oluşturduğu müthiş uyum sayesinde, kullanıcılara en iyi internet tarayıcısı deneyimi sunuluyor. İnternet sitesi geliştiricileri ve tasarımcıları için de gerçekten kullanışlı olan IE9'un benimsenme oranı, IE8'de gördüğümüzden 5 kat daha fazla."

IE9'un Firefox ve Chrome'a oranla çok daha az bir masraf ile yapıldığını da belirten Microsoft, yeni tarayıcısıyla, pazardaki ezici üstünlüğünü tekrar kazanacağından emin gibi görünüyor. Bakalım bu iddialı açıklamalar, birkaç ay sonra da geçerliliğini sürdürebilecek mi?

Tüm konu: Internet Explorer 9, IE8'i beşe katladı!

Resimlerle: İnternet tarayıcıları 20 yaşında!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tarayıcı konusunda seçiminiz kimden yana?

BUKET ÇALIŞKAN
07-04-2011, 19:47   |  #2  
BUKET ÇALIŞKAN avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ben Windows Vista Starter SP2 kullanıyorum tarayıcım IE8 ,IE9'a geçebilirmiyim?

jupiter65
07-04-2011, 20:43   |  #3  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

3 kere indirdim, kurdum sonra kaldırdım. Bir daha kullanmam. Hep hata veriyor. Uzak dursun benden İE 9