Internet Explorer 9: İndirin, deneyin!

CHIP Online
17-03-2010, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'in beklenen tarayıcısı Internet Explorer 9, neler yapabildiğini görmenizi bekliyor! İndirin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... -deneyin_18913.html

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

Microsoft'un merakla ve heyecanla beklenen yeni internet tarayıcısı Internet Explorer 9, sonunda deneme sürümüyle görücüye çıktı!

Internet Explorer 9'un tanıtımı MIX 10'da yapıldı ve en önemli noktalardan biri yeni HTML 5 standardına olan uygunluğu ve uyumluluğu oldu. Internet Explorer ekibinden Dead Hachamovitch, yeni tarayıcıyı tanıtırken bu yeni standartlarla olan uyumluluktan da bahsetti. "HTML 5'e derinlemesine bakmaya başladığımızda tamamen yeni bir grup uygulamayı mümkün kıldığını gördük. Bu uygulamalar interent tarayıcıyı ve donanımı günümüzün internet sitelerinin yapmadığı derecede önemli kılıyor. İşte bu yüzden sadece alıp bir grup özellik koymak yerine, HTML 5 uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir tasarım yaptık. HTML 5'te düzgün hazırlanan uygulamalar, internet sayfalarından çok doğru düzgün uygulamalara benziyor. Bu yüzden HTML 5'e yaklaşımımız, geliştiricilerin halihazırda bildiği ve kullandığı yöntemleri alıp, Windows aracılığıyla donanımın gücünden faydalanarak daha hızlı ve daha iyi çalıştırmak oldu."

Tüm konu: Internet Explorer 9: İndirin, deneyin!

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 9'u nasıl buldunuz?

WolfTurk
17-03-2010, 17:03   |  #2  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Hız bakımından eskisine göre fark var fakat haberde verilen tablodaki gibi firefoxdan daha hızlı değil.Denedim ve gördüm :)

özkan_oktay
17-03-2010, 21:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

html5 desteği mükemmel web siteleri daha güzel bir görünüm halini alıyor ve çok hızlı açılıyorlar. hız ve güvenlik bakımından sanırım yine bir fark atıcak gibi ie sabırsızlıkla tam sürümünü bekliyoruz....

stalone
17-03-2010, 22:31   |  #4  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

tecnical preview bile böyle ise nihai sürüm çok daha güzel olacağı kesin.şimdilik çok güzel...nihai sürümü sabırsızlıkla bekliyorum...

by_mehmet_emin
18-03-2010, 15:05   |  #5  
Yeni Üye
31 mesaj

Bekliyorum bu sürümün aslını.