Internet Explorer'da bu özelliği beklemeyin!

CHIP Online
20-06-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Internet Explorer kullanıcılarının merakla bekledikleri bu özellik, en azından şimdilik gelmeyecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... klemeyin_27586.html


Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 15 yıl

Ünlü OpenGL API'si WebGL'i Internet Explorer'ın yeni sürümünde bekleyenler için kötü bir haberimiz var. Chrome ve Safari'nin desteklediği Khronos Group'un eklentisi güvenlik nedenleriyle Internet Explorer'ın yeni sürümünde bulunmayacak.

Yazılım devi blog yazısında WebGL'nin Microsoft Güvenlik Gelişimi Döngüsü'nü üç nedenden dolayı geçemediğini vurguladı. Bunlardan ilki WebGL'nin grafik donanım üreticilerinin yayınladığı sürücüleri kullanması. Bu sürücülere gönderilen kodlar sonucunda saldırganlar bilgisayara doğrudan donanım seviyesinde erişebiliyorlar.

İkinci bir neden de aslında birincinin devamı niteliğinde. Sürücülerde bir sorun çıktığında ya da bir güncelleme söz konusu olduğunda çok çeşitli üreticilerin hepsinden güncelleme gelmesi gerekiyor. Bunu planlaması imkansız değil ancak oldukça zor, özellikle tek bir yerden güncelleme yapmaya alışkın olan kullanıcılar için.

Üçüncü neden ise modern işlemcilerde ve yazılımlarda sisteme yapılacak olan saldırıları engellemek için güvenlik mekanizmalarının olması ancak böyle güvenlik mekanizmaları grafik işlemcileri için henüz bulunmuyor.

Tüm konu: Internet Explorer'da bu özelliği beklemeyin!

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 15 yıl

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: WebGL özelliğini bekliyor muydunuz?